Відмова від громадянства України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Відмова від громадянства України

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-44-42

Відмова від громадянства України

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

Під відмовою від громадянства України законодавець розуміє процедуру, в ході якої громадянин виражає своє добровільне волевиявлення, аби втратити з державою політично-юридичний зв’язок. Ще цей процес називається словом репатріація.

Коли відбувається репатріація?

Це можливо у випадку, коли особа отримала від іншої держави документ про те, що вона набуде громадянство тієї держави, вийшовши з громадянства України. Також, незалежно від того, чи мешкає громадянин України тут, чи проживає він за кордоном, можна подати клопотання про вихід з громадянства України. Окрім того, разом з батьками з громадянства України може вийти й дитина. Для цього один з батьків має подати відповідне клопотання. Коли дитина всиновлена, таке право має один з усиновителів.

Чи потрібна згода дитини на вихід з громадянства України?

Відповідь на це питання залежить від того, яким є вік дитини. Наприклад, якщо йдеться про дитину, віком від 14 до 18 років, то тут вихід з громадянства України може відбутися винятково за її згодою. Тож навіть наполягання обох батьків чи усиновителів не є підставою для того, аби вихід дитини з громадянства України відбувся проти її волі. Втім, коли мова йде про дитину до 14 років, згода не потрібна.

 

Іноді виникають питання щодо того, чи можливий вихід з громадянства нашої держави для дитини, яка набула його за народженням та має одного з батьків, який є іноземцем чи особою без громадянства. У такому разі вихід з українського громадянства є можливим, незалежно від того, де проживає сам неповнолітній та де мешкають його батьки.

Важливо! Потрібно розрізняти два види відмови від громадянства України: вихід і його втрата.

  • Вихід з українського громадянства оформляється в тому випадку, коли людина постійно проживає за кордоном і відповідно вже отримала в Україні дозвіл на постійне проживання за кордоном;
  • Втрата українського громадянства актуальна тоді, коли українець вже отримав громадянство приймаючої його країни, а також в разі військової служби в приймаючій Вас країні і в результаті отримання громадянства України відповідно до Закону на підставі підроблених документів, фактів і обставин. Втрата ініціюється виключно державним органом.

Якою є ключова перепона для виходу з українського громадянства?

Основна перешкода для такого виходу – це якщо особі повідомили про підозру у вчиненні злочину. Те саме стосується ситуацій, коли обвинувальний вирок суду вже вступив у законну силу та має бути виконаний.

Яким є порядок виходу з громадянства України?

Клопотання розглядається не більше одного року. В цей строк враховується лише сам розгляд, без роботи командирської чи дипломатичної пошти. Аби особа вийшла з громадянства нашої держави, відповідний Указ видає Президент України. Саме такий порядок закріплений чинним законодавством. Коли закордонна дипломатична установа отримала Указ, вона зобов’язана донести його до відома заявника протягом тижня. Видається відповідна довідка, а також вилучаються проїзні документи, якими особа володіла на правах громадянина України.

 

Для того, аби виконати рішення Президента, є місячний строк. Якщо особа не звернулася до дипломатичної установи та не повернула документи, така установа робить необхідні в межах своїх повноважень дії, аби визнати документ недійсним.

Ще одна важлива умова для того, аби вийти з українського громадянства, це сплата консульського збору.

Коли особі можуть відмовити у виході з громадянства?

Такий випадок охоплює ситуації, при яких:

  • Людина живе в Україні, а за кордоном у неї місця для постійного проживання немає.
  • Іноземний паспорт відсутній, а гарантій його набуття немає.

Ну і варто також згадати ситуацію щодо кримінального провадження, про яку детальніше йшлося вище. В усіх інших випадках перепон для виходу з громадянства немає.

Якщо Ви потребуєте консультації зі згаданого питання, фахівці компанії «Приходько та партнери» з радістю проконсультують та забезпечать юридичний супровід вашого запиту. Заповніть форму нижче і наш юрист Вам зателефонує для обговорення Вашого питання.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви оформляли дозвіл на виїзд на постійне місце проживання за кордон?

Так
Ні

2 питання

У Вас вже є громадянство іншої держави чи посвідка на проживання?

Так
Ні

3 питання

Ви стоїте на консульському обліку в посольстві України в країні Вашого перебування?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.9

Кількість оцінок:

14

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

Зв’язатися

Лавренчук Марина Миколаївна

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Наша компанія надає послуги з міграційного права клієнтам вже більше 5 років. Ми зарекомендували себе як фахівці своєї справи, підтверджуючи цей статус виграними справами для клієнтів та ефективним представництвом інтересів клієнтів в державних органах України, про це свідчать численні відгуки про нас.

Ми надаємо послуги виключно по договору.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Міграційні послуги":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Виїзд на постійне місце проживання від 20 000 грн 3 місяці
Посвідка на постійне проживання від 20 000 грн 15 робочих днів
Довідка про зняття з військового обліку від 8 000 грн 2 тижні
Посвідка на проживання від 8 000 грн 15 робочих днів
Посвідка на постійне проживання за інвестиції від 20 000 грн 15 робочих днів
Запрошення для іноземців від 600 грн 1 робочий день
Підтвердження громадянства України для дитини від 4 000 грн 10 робочих днів
Дозвіл на імміграцію в Україну від 12 000 грн 6 місяців
Отримати довідку про несудимість від 1 000 грн 10 робочих днів
Встановлення особи від 4 000 грн 1 місяць
Зняття заборони на в’їзд в Україну від 40 000 грн 1 місяць
Допомога в отриманні громадянства України від 60 000 грн 8 місяців
Дублікат свідоцтва про народження від 4 000 грн 1 робочий день
Депортація іноземців з України від 60 000 грн 3 місяці

від 2000 - до 500 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024

Скільки триває консультація адвоката з міграційного права?

Адвокат з міграційного права нашої компанії підходить до справ грунтовно тож можете бути впевнені, що на всі Ваші питання Ви отримаєте відповідь. Зазвичай консультація триває близько 1 години, але все індивідуально, тому якщо Ваша справа складна і на її аналіз та правовий висновок потрібно більше часу ніж 1 година, звичайно адвокат приділить максимум часу для повної та детальної консультації.

Чи можна отримати консультацію адвоката онлайн, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Звичайно. Ми надаємо консультації як онлайн, так і в офісі. Онлайн консультація можлива будь-яким зручним для клієнта способом. Це може бути як відеодзвінок через зручний месенджер, так і формат відеоконференції.

Чи проводимо ми безкоштовні консультації?

Відповідь на це питання – ні. У нас немає безкоштовних консультацій. Якщо у Вас одне-два питання адвокат Вам підкаже звісно, але детальні консультації проводимо на платній основі.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація

Міграційні послуги

Довідка про належність до громадянства УкраїниОформлення посвідки на постійне проживанняОформлення посвідки на тимчасове проживання в УкраїніШлюб з іноземцем за добуОскарження рішення про відмову у наданні статусу біженцяЗапит до Прикордонної служби про перетин кордонуПосвідка на проживання при купівлі нерухомості в УкраїніСкасування дозволу на імміграціюДозвіл на імміграцію в УкраїнуДепортація іноземців з УкраїниПідтвердження громадянства України для дитиниВіза в УкраїнуГромадянство України за інвестиціїЯк відмовитись від громадянства України?Консульська легалізаціяОтримання громадянства України для військовослужбовців-іноземцівМіграційний адвокатU4u для українцівПосвідка на постійне проживанняАдвокат в РумуніїПеретин кордону з інвалідомВіза в США B1/B2Довідка про зняття з військового облікуОтримати довідку про несудимістьДублікат свідоцтва про народженняПосвідка на проживанняКонсультація адвоката щодо перетину кордону в умовах воєнного стануІмміграція в СШАВстановлення особиЗАХИСТ ПРАВ ІНОЗЕМЦІВ В УКРАЇНІЗняття заборони на в’їзд в УкраїнуВиїзд на постійне місце проживанняПредставництво в міграційній службіСупроводження шлюбів з іноземцемОтримання посвідки на проживання в Україні за представництвомОскарження бездіяльності міграційної службиОтримання дозволу на проживання по навчаннюЮрист з міграційних питаньДозвіл на працевлаштуванняПосвідка на проживання для білорусівОтримати дозвіл на проживанняПосвідка на постійне проживання за інвестиціїПТП при покупці нерухомостіОтримання ІПН для іноземцяЗапрошення для іноземцівРеєстрація місця проживанняДопомога в отриманні громадянства України