Повернення прав після 130 КУпАП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Повернення прав після 130 КУпАП

Положеннями правил дорожнього руху встановлюється заборона громадянам на керування автомобілями в стані наркотичного чи алкогольного спʼяніння.

Якщо водій транспортного засобу не дотримується виконання цього обовʼязку на практиці, то його може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.

Санкція вказаної статті передбачає позбавлення права керування автомобілями на строк від 1 до 10 років.

А тому виникає питання як повернути вилучені права після застосування положень ст. 130 КУпАП та притягнення особи до відповідальності?

Відповідь на дану проблематику нададуть адвокати із юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Які існують юридичні особливості притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП?

Якщо особа керує автомобілем напідпитку чи в стані наркотичного спʼяніння на неї складається протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 130 КУпАП. Уповноваженими особами складати протокол є саме працівники органів Нацполіції.

Протокол повинен бути сформований протягом 24 годин після вчинення правопорушення у двох примірниках, один із яких обовʼязково залишається в обвинуваченого громадянина.

Крім цього, працівники органів Нацполіції вилучають права в громадянина, і видають йому тимчасове посвідчення водія строком на 3 місяці.

Потім складений протокол передається до суду, де останній і повинен прийняти рішення про притягнення особи до відповідальності та позбавлення права керування автомобілями на визначений термін на основі наявних доказів по справі, або закрити провадження, якщо вина особи не буде доведена.

У разі закриття провадження громадянин має право вимагати повернення вилученого його посвідчення водія працівниками органів Нацполіції.

Важливо! Якщо справа за ст. 130 КУпАП розглядається більше 3 місяців і в громадянина закінчився термін дії тимчасового посвідчення водія, то він має право звернутися за продовженням строку його дії ще на 3 місяці.

Яким чином можливо повернути права після ст. 130 КУпАП?

Громадяни, що притягувалися до відповідальності за ст. 130 КУпАП повинні для отримання вилученого посвідчення водія повторно пройти медичний огляд, що підтверджує здатність особи керувати транспортними засобами, а також скласти теоретичний та практичний іспит у територіальних сервісних центрах МВС.

Після надання відповідної довідки та успішного складання іспитів посвідчення водія повертається громадянину уповноваженим представником сервісного центру МВС.

Якщо водій транспортного засобу отримав права вперше терміном на два роки та був притягнутий до відповідальності за ст. 130 КУпАП, то за таких обставин посвідчення водія не повертається, оскільки воно підлягає знищенню.

А тому для поновлення прав особі потрібно буде пройти перепідготовку у відповідному навчальному закладі та поновити свої знання із водіння транспортними засобами, а також скласти теоретичний та практичний іспити. Після успішного їх складення громадянин отримує нові права терміном на 2 роки.

Які документи необхідні для повернення прав після ст. 130 КУпАП?

  • Документи, що посвідчують особу (наприклад, паспорт громадянина України, ID-картка, яка подається разом із довідкою про місце проживання, паспорт для виїзду за межі території України, тимчасове посвідчення біженця тощо);
  • РНОКПП;
  • Медична довідка із якої вбачається придатність громадянина до керування автомобілями;
  • Копію квитанції про оплату послуг у сервісному центрі МВС.

Самостійне повернення прав після притягнення особи до відповідальності за ст. 130 КУпАП є досить складною задачею для вирішення її без отримання допомоги від інших осіб. А тому в таких випадках слід звертатися за належною правовою підтримкою до юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Адвокати фірми мають багаторічний досвід та практичні знання у сфері адміністративного права, що дозволяє не тільки успішно повертати права після їх вилучення, а і також ефективно захищати інтереси наших клієнтів у будь-яких подібних питаннях.

Крім цього, ми завжди працюємо на досягнення тільки бажаного результату по справі. Для того, щоб звʼязатися із нашими адвокатами заповніть заявку нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

По відношенню до Вас склали протокол про адміністративне порушення за ознаками статті 130 КУпАП?

Так
Ні

2 питання

У Вас було вилучено посвідчення водія?

Так
Ні

3 питання

Справа знаходиться у суді?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Повернення прав після 130 КУпАП”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація