«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Передача прав та видача ліцензій на об’єкт інтелектуальної власності

Для отримання прибутку і захисту від недобросовісної конкуренції треба обов’язково узаконити свою діяльність в правовій площині. Про що йде мова? Це, передусім, захист своєї інтелектуальної власності за допомогою передачі прав та видачі ліцензій. В цьому вам допоможуть співробітники нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

Передача прав та видача ліцензій дозволяє зберегти за власником всі його права як автора об’єкта інтелектуальної власності.

Види ліцензій

Ліцензійні договори, в залежності від наявної ліцензії, можна розподілити на такі види:

  • Виняткова ліцензія

Її надають тільки одному ліцензіату. Ліцензіар, при цьому, не має права на використання об’єкта у встановленій сфері на період, який передбачений в ліцензійному договорі. Також він обмежений в правах на видачу ліцензії на використання об’єкта інтелектуальної власності іншим особам.

  • Невиключна ліцензія

Ліцензіат може використовувати об’єкт інтелектуальної власності у встановленій сфері на термін, який передбачений договором. Невиключна ліцензія не передбачає обмеження прав ліцензіара на використання об’єкта інтелектуальної власності, в тому числі на видачу ліцензій на його використання іншим особам.

  • Одинична ліцензія

Її надають лише одному ліцензіату. Таким чином, ліцензіар не може видати ліцензію на використання об’єкта інтелектуальної власності іншим особам, але може використовувати його у встановленій сфері.

Відповідно до українського законодавства, реєстрація ліцензії не являється обов’язковою. Вона здійснюється за бажанням ліцензіата чи ліцензіара.

Якщо мова йде про передачу прав на об’єкт інтелектуальної власності, видача ліцензії означає отримання повних прав на нього. Реєстрація договору про передачу прав на об’єкт інтелектуальної власності – обов’язкова.

Особливості ліцензування об’єктів інтелектуальної власності

В процесі укладення ліцензійного договору отримують істотну вигоду як ліцензіат, так і ліцензіар. Якщо мова йде про торгівельну марку чи інший об’єкт інтелектуальної власності, їх передача може здійснюватися на основі патенту чи свідоцтва.

Якщо в документі не прописані конкретні терміни, об’єкт інтелектуальної власності може використовуватися ліцензіатом до того моменту, коли будуть діяти майнові права ліцензіара (відповідно до законодавства України – не більше п’яти років з можливістю продовження).

В ліцензійному договорі також окреслюється територія дії ліцензії. Особливо це актуально для брендів і торгових марок. Фізична особа або компанія отримує на певних умовах ексклюзивне право на використання бренду в межах конкретної території.

Серед важливих умов ліцензійного договору:

  • Предмет угоди.

Мова йде про об’єкт інтелектуальної власності (наукові дослідження, теорії, програмне забезпечення, авторські підходи до розвитку і навчання, торгові знаки і бренди).

  • Вид ліцензії.

Виняткова, невиняткова, одинична та ін.

  • Територія, терміни, спосіб використання предмета ліцензійного договору.
  • Умови відшкодування вартості ліцензії (роялті, паушальний внесок).

Порушенням ліцензійних умов займаються органи ліцензування в процесі перевірки суб’єктів господарювання. Орган ліцензування у такому випадку видає розпорядження про необхідність усунення порушення умов ліцензування. Повторне порушення або невиконання розпорядження щодо усунення порушень ліцензійних умов призводить до анулювання ліцензії (відповідно до статті 21 Закону про ліцензування).

Одна з головних умов підписання будь-якого ліцензійного договору – отримання максимальної вигоди кожним учасником угоди. Таким чином, автор інтелектуальної власності може її монетизувати, отримуючи на основі цього вигоду. Правонаступник, в свою чергу, може отримати доступ на використання інформації та унікальних активів.

Скласти самостійно ліцензійний договір чи передати права на об’єкти інтелектуальної власності – складне завдання, яке варто довірити справжнім професіоналам. Завдання досвідченого юриста – максимально захистити права автора, при цьому надавши найбільш прозові та вигідні умови угоди ліцензіатам. Це дуже важлива конкурентна перевага нашої компанії.

Якщо у вас виникла необхідність передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності на основі укладення ліцензійного договору, наші фахівці допоможуть вам в цьому!

Ми проконсультуємо вас з наступних питань:

  • Істотні умови договорів, види ліцензії на використання об’єкта інтелектуальної власності.
  • Вимоги чинного законодавства щодо укладення ліцензійного договору.

Окрім цього, юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» забезпечать повний юридичний супровід передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності та видачу ліцензій. У вас залишились ще питання? Записуйтесь на консультацію до юристів «PRIKHODKO & PARTNERS» – залишайте заявку нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно передати права або видати ліцензію на об’єкт інтелектуальної власності?

Так
Ні

2 питання

Права на об’єкт інтелектуальної власності належать юридичній особі?

Так
Ні

3 питання

Права на об’єкт інтелектуальної власності належать фізичній особі?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація