"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

ПОДАЧА ПОВНОЇ ЗВІТНОСТІ ПО КІК

В даній статті хотілося б освітити питання щодо подання повної звітності по КІК.

Нагадуємо, що крайнім терміном подачі звіту по КІК була дата 1 травня 2024 року.

Але бувають випадки, коли звіт по КІК з об’єктивних причин не може бути подано до 1 травня 2024 року. Давайте розглянемо докладно, про які випадки йде мова.

Хто має подавати скорочений звіт по КІК?

Згідно з п. 39-2.5.4. ПКУ у разі якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності контрольованої іноземної компанії та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, така контролююча особа подає звіт про контрольовані іноземні компанії за скороченою формою, який містить лише відомості, передбачені підпунктами “а” – “в” підпункту 39-2.5.3 цього пункту.

Тобто, скорочений звіт подається у випадку, якщо станом на 01 травня 2024 року звіт контрольованої компанії за 2023 ще не готовий та його ще не подано в країні реєстрації, або якщо контролююча особа з якихось причин не встигає подати повний звіт по КІК тому що є нюанси щодо підготовки фінансової звітності.

Згідно з п. 39-2.5.4 ПКУ  частина 2 контролююча особа зобов’язана подати повний звіт про контрольовані іноземні компанії до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком.

У разі якщо відповідно до такого звіту загальний оподатковуваний дохід, об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком, подає уточнюючу річну декларацію про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.

Яку інформацію має містити повний звіт по КІК?

Повний Звіт містить більше деталей, включаючи інформацію про доходи, володіння та податкові обов’язки КІК. Не виконання або порушення в поданні звітності може призвести до штрафів.

Які особливості оподаткування КІК?

Згідно з законодавством, скоригований прибуток КІК не оподатковується, якщо:

  • Є угода про уникнення подвійного оподаткування або обмін інформацією між Україною та країною, де знаходиться КІК, та якщо КІК сплачує податок на прибуток не менше 13% або пасивні доходи не перевищують 50% загального доходу.
  • Загальний дохід всіх КІК однієї контролюючої особи менше 2 млн. євро.
  • КІК є публічною компанією з акціями на визнаній фондовій біржі.
  • КІК є благодійною організацією, яка не розподіляє доходи на користь засновників.

Які штрафні санкції передбачено за несвоєчасну подачу звіту по КІК та за не подачу звіту по КІК?

Згідно з Роз’ясненням Державної податкової служби України ст. 120.7. Несвоєчасне подання контролюючою особою Звіту – тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.‍

Відповідно до п. 120.7 ст. 120 ПКУ неподання контролюючою особою Звіту – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Висновки

  • Штрафні санкції не застосовуються до контролюючих осіб, що встигли подати повний звіт по КІК до 1 травня 2024 року та скорочений звіт відповідно до цієї дати. Ті, хто подав скорочений звіт по КІК, мають подати до кінця календарного року повний звіт по КІК
  • Штрафні санкції застосовуються до тих контролюючих осіб за несвоєчасну подачу звіту по КІК або у разі неподачі звіту по КІК у розмірах, вказаних вище.

Не зволікайте з поданням звіту по КІК  та звертайтесь до нас, та ми допоможемо Вам у підготовці та складанні звіту по КІК та готові відповісти на будь-які Ваші питання щодо правил та оподаткування по КІК.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи був корисний для Вас матеріал, викладений в даній статті?

Так
Ні

2 питання

Чи замовили би Ви послугу підготовки повної звітності по КІК?

Так
Ні

3 питання

Чи замовили би Ви консультацію щодо правил та оподаткування КІК?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

0

Кількість оцінок:

0

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація