"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про стягнення заборгованості по зарплаті

Заробітна плата має вчасно виплачуватися працівнику. Якщо роботодавець порушує права працівника та затримує її, він може понести відповідальність згідно з нормами чинного трудового права. Часто буває так, що люди не відстоюють свої законні інтереси у таких питаннях. Одна з причин лежить у площині того, що подібні ситуації є доволі масовими.

Є чимало роботодавців, які затримують працівникам заслужено зароблені кошти. Аналогічно, певний фон сприйняття створює те, що у більшості випадків працівники не подають до суду. Саме тому люди часто хибно думають, що такі ситуації є безперспективними. Однак це не так. Подібні справи – виграшні. Головне тут – заручитися підтримкою хорошого юриста.

Що варто знати про виплату заробітної плати?

У відповідності до норм чинного законодавства, заробітна плата має виплачуватися 2 рази на місяць, а проміжок між цими оплатами не повинен бути більшим від 16 календарних днів. Щодо граничного терміну для другої виплати, то ним є 7 число наступного місяця. Якщо ж ми говоримо про ситуацію звільнення, то зарплата має бути виплачена в останній робочий день.

 

Коли ви зіткнулися з затримкою заробітної плати, то варто знати наступне:

  • якщо відбулася затримка у виплаті, в працівника з’являється право на стягнення не лише суми зарплатні, а й відповідної індексації;
  • коли ж йдеться про звільнення, то це буде індексація та середньомісячна зарплатня по місяць реальної виплати.

Також є деякі важливі аспекти, котрі варто знати по темі звернення працівника до суду в таких випадках. Що стосується юрисдикції, то це може бути суд як за місцем проживання позивача, так і за адресою роботодавця. Тут ви можете обрати саме той варіант, котрий буде найбільш комфортним для вас.

Стягнення зарплатні може відбуватися у порядку позовного чи наказного провадження. Вагомим є той аспект, що в такій категорії справ не стягується судовий збір. А для самого звернення до суду передбачено скорочений строк – 3 місяці від моменту, коли було отримано розрахунок.

Тож, як бачите, законодавці подбали про те, аби працівники могли відстояти свої права та законні інтереси ефективно та дієво. Коли ви стикаєтеся з затримками у виплаті заробітної плати, не варто вважати цю ситуацію нормою, лише з огляду на її поширеність. Тим більш – є всі законодавчі важелі для того, аби вирішити її на свою користь. Варто лише звернутися до фахівців, здатних ефективно в цьому посприяти.

Чим ми можемо допомогти?

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» працює у різних галузях юриспруденції – в тому числі, трудовому праві. Ми дбаємо про те, щоб захистити права наших клієнтів ефективно. Якщо говорити про ключові послуги, котрі надає наша команда, сюди належить:

  • Консультації. У більшості ситуацій саме з консультування розпочинається взаємодія юриста та його клієнта.
  • Юридичний супровід. Сюди належить, у тому числі, послуга зі складання позовної заяви.
  • Представництво інтересів у суді. Ця послуга є ширшою та звільняє клієнта від потреби діяти самостійно. Фахівці докладають зусиль для того, щоб дієво донести та обґрунтувати суду позицію людини, чиї інтереси представляють. І, якщо говорити конкретно про наші принципи представництва, це завжди робота на позитивний результат.

 

Дехто з клієнтів обирає саме третій варіант з цього списку, а хтось звертається просто для того, аби скористатися послугою складання позовної заяви. Усі ці рішення є конструктивними, тож вам варто орієнтуватися, в залежності від власних потреб та запитів. Коли ви звертаєтеся до фахівців за допомогою, котра полягає в складанні позовної заяви про стягнення заборгованості по зарплаті, то отримуєте такі переваги:

  • Кінцевий документ буде складеним грамотно. За нього беруться професіонали, які працюють у своїй сфері багато років.
  • Вам не доведеться самотужки досліджувати законодавство. Ми зорієнтуємо у потрібних для вас правових питаннях, тож не буде потреби самостійно шукати потрібні правові норми на підкріплення ними своїх позовних вимог.

Звертайтеся. Ми складемо позовну заяву так, аби вона була не шаблонною, а адаптованою конкретно до вашої ситуації. А це вже великий вклад у те, щоб виграти справу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваш роботодавець заборгував Вам кошти по заробітній платі?

Так
Ні

2 питання

Сума боргу становить більше 200 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Ви працювали офіційно?

Так
Ні

4 питання

Ви хочете стягнути борг по заробітній платі з роботодавця?

Так
Ні

5 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація