«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр

Інтелектуальна власність є однією з найцінніших активів сучасних компаній та індивідуальних авторів. Це може бути винахід, торгова марка, авторське право, промисловий зразок або корисна модель або ж суміжні права.

Що таке митний реєстр інтелектуальної власності?

Митний реєстр інтелектуальної власності – це спеціальний реєстр, утворений митними органами України, з метою контролю за переміщенням товарів, що порушують права на інтелектуальну власність. Його створення сприяє боротьбі з підробкою, контрафактними товарами та іншими порушеннями авторських та патентних прав.

Кроки для внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр:

  • Визначення об’єкту інтелектуальної власності: Перш за все, необхідно чітко визначити, який об’єкт інтелектуальної власності ви плануєте внести в митний реєстр. Це може бути торгова марка, патент або авторські права на літературні або художні твори, а також суміжні права.
  • Підготовка документів: Для внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр зазвичай потрібно подати заяву та надати документи, що засвідчують ваші права на цей об’єкт, їх опис, метод ідентифікації таких об’єктів, .
  • Подання заяви: Залежно від країни, можливі різні процедури подання заяви про внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр. Зазвичай заяву подають в електронній формі або на паперовому носії до відповідного митного органу.
  • Розгляд заявки: Після подання заявки митні органи перевіряють документи та визначають, чи відповідає заявка всім вимогам для внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр, зокрема перевіряє усю подану інформацію , а також здійснює оцінку можливості ідентифікації об’єктів під час митного контролю.
  • Реєстрація в митному реєстрі: Якщо заявка відповідає всім необхідним вимогам, об’єкт інтелектуальної власності реєструється в митному реєстрі, і митні органи починають контролювати переміщення товарів, що включають дану інтелектуальну власність. Інформація щодо вже внесених об’єктів розміщується в Митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності (https://cabinet.customs.gov.ua/ipr/reg/overview )

Об’єкт вноситься у митний реєстр строком на 1 рік, проте Правовласник може продовжувати реєстрацію такого об’єкта щороку (не пізніше 30 календарних днів до дати закінчення реєстрації) шляхом подачі відповідної заяви. Кількість таких пролонгацій необмежена.

Внесення об’єкту в митний реєстр призводить до того, що товари, які переміщуються через кордон зупиняються в оформленні до моменту підтвердження правомірності використання імпортером/експортером прав на Вашу інтелектуальну власність, а за відсутності такого підтвердження – відмовити в митному оформленні такого товару. Внесення об’єкту інтелектуальної власності в митний реєстр є важливим етапом для забезпечення захисту прав власника на інтелектуальну власність. Ця процедура дозволяє контролювати переміщення товарів, що порушують авторські та патентні права, та допомагає уникнути фінансових втрат та негативного впливу на репутацію власника об’єкту інтелектуальної власності.

У “Приходько та Партнери” ми допомагаємо провести реєстрацію Ваших прав на ІВ в Митному реєстрі “під ключ” для усіх бажаючих. Для розрахунку ціни такої реєстрації – заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Власником інтелектуальної власності є юридична особа?

Так
Ні

2 питання

Ваша інтелектуальна власність зареєстрована за кордоном?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація