"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Адвокат по опікунству

Із моменту повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України значна кількість як цивільних, так і військових громадян загинула або отримала значні поранення, які призвели до встановлення відповідного ступеня інвалідності для особи.

Чимало дітей були депортовані до країни агресора, а хтось через бойові дії назавжди втратив своїх батьків та залишився сиротою. У звʼязку із цими подіями у багатьох людей постає питання яким чином на сьогодні можна оформити опікунство та як це реалізувати в бойових дій в країні.

В таких випадках не обійтись без допомоги кваліфікованих сімейних адвокатів – юридичної компанії “Приходько та партнери”, адже не кожна людина зможе самостійно розібратись в тонкощах опікунства із врахуванням нормативно-правових актів України.

 

Чим регулюється порядок встановлення опікунства в Україні?

Правове регулювання опіки та піклування в Україні здійснюється відповідно до положень ЦКУ, СКУ,  ЗУ “Про охорону дитинства” та інших нормативно-правових актів, які і визначають порядок встановлення опіки та піклування.

Які особливості процедури оформлення опіки під час воєнного стану?

На сьогодні в звʼязку із введенням воєнного стану в країні порядок встановлення опіки та піклування значних змін не зазнав, лише діє спрощена система опіки над дітьми. Це повʼязано з тим, що під час евакуації громадян із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій все частіше стали траплятися випадки, коли батьки гинуть, а діти залишаються сиротами.

Постанова КМУ від 22.03.2022 року № 349 зазначає, що на період дії воєнного стану в країні діти, що втратили своїх батьків та залишилися без їх піклування можуть бути влаштовані до прийомних сімей або дитячих будинків.

Також, держава спростила процедуру встановлення опіки над дитиною саме для її родичів, оскільки відтепер не потрібно подавати довідку про відсутність судимості в майбутнього опікуна.

Особи, які бажають стати опікунами та при цьому мають родинні звʼязки з дитиною подають заяву до органу опіки та піклування за місцем свого проживання чи фактичного перебування в якій і вказують, що в них відсутня судимість.

Проте, варто памʼятати, що саме опікун несе відповідальність за надану інформацію, а тому якщо вона була вказано не правдиво, то таку особу можуть позбавити опікунства в майбутньому.

Крім того, хрещені батьки дитини під час дії воєнного стану в країні також можуть оформити опіку над дитиною, що втратила своїх батьків.

 

В чому різниця між опікою та піклуванням?

Опіка та піклування не тотожні поняття, а тому вони мають свої відмінності.

Так, опіка встановлюється над малолітніми особами, що не досягли 14 років та були позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані судом недієздатними.

Піклування встановлюється над неповнолітніми особами, що були позбавлені батьківського піклування у віці від 14 до 18 років та фізичними особами дієздатність яких є обмеженою.

Порада! Якщо ви хочете встановити опіку або піклування над дитиною, то обовʼязково звертайтесь до юридичної компанії “Приходько та партнери”. Ми проконсультуємо вас на рахунок всіх питань, що будуть виникати в процесі співпраці.

Які вимоги встановлює законодавство до майбутнього опікуна чи піклувальника?

Цивільний кодекс України передбачає, що опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа, яка має повну цивільну дієздатність та розуміє наслідки встановлення опіки та піклування.

Крім того, така особа повинна обовʼязково надавати свою письмову згоду про те, що вона дійсна має бажання стати опікуном та піклувальником.

Також варто зазначити, що на практиці переважна кількість призначених опікунів та піклувальників є особи, котрі мають сімейні та родинні стосунки із особою, при цьому враховується можливість виконання майбутніх обовʼязків опікуна чи піклувальника.

Для однієї особи може бути призначено як одного, так і декілька опікунів та піклувальників.

 

Яка роль адвоката в процесі оформлення опікунства чи піклування?

Зазвичай процедура оформлення опікунства чи піклування на практиці займає значний проміжок часу та її успішність залежить від правильності поданих документів та обставин, що говорять по необхідність встановлення для особи опіки чи піклування.

Тому для того, щоб гарантувати собі майбутній успіх по справі найкращим варіантом є отримання кваліфікованих юридичних послуг від адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Що ви отримуєте співпрацюючи з нами:

  • Детальний аналіз вашої ситуації та первісне консультування по ній;
  • Кваліфіковану допомогу в підготовці необхідного пакету документів;
  • Представництво ваших інтересів як в органах опіки та піклування, так і в суді;
  • Надійний захист прав та інтересів;
  • Оскарження судових рішень, рішень органу опіки та піклування тощо.

Таким чином, звернення саме до “Приходько та партнери” надає вам можливість отримати дійсно якісну та кваліфіковану юридичну допомогу. Для одержання консультацій заповніть заявку нижче!

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Ви уже зверталися в органи опіки та піклування по Вашому питанню?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація