"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Стягнення заборгованості з юридичної особи чи ФОП

Стягнення заборгованості з юридичної особи або фізичної особи-підприємця (ФОП) – це комплекс різноманітних дій, які вживаються з метою взяття заборгованості з підприємства за товари, послуги або роботи, які були надані, але не були оплачені вчасно. Це може також охоплювати стягнення авансових платежів або передоплат за невиконання зобов’язань. У цій статті ми розглянемо механізми стягнення такої заборгованості та що робити, коли юридична особа протягом тривалого часу не повертає вам борг.

Загалом для стягнення боргу з підприємства або ФОП виконуються різні заходи, які можна умовно поділити на три етапи:

  • Перший етап – це збір та аналіз інформації про боржника та його фінансовий стан;
  • Другий – складання та підписання документів, необхідних для здійснення стягнення, та подання їх до суду;
  • Третій – забезпечення виконання рішення суду та одержання від боржника сплати заборгованості шляхом застосування примусових заходів.

В цілому, ці етапи спрямовані на відновлення прав кредитора та отримання необхідних йому фінансових ресурсів.

Тепер давайте розглянемо детально кожен вид стягнення заборгованості з боржника юридичної особи чи ФОП.

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Досудове стягнення заборгованості (претензійне) – це процес, який включає направлення письмових вимог боржнику з вимогою погашення заборгованості. Умови такого вирішення спору між кредитором та боржником зазвичай визначаються у договорі, включаючи порядок та строки надання відповідей на претензії. Якщо кредитор відмовляється сплачувати штрафні санкції, пов’язані з простроченням платежів, то претензійне стягнення може допомогти зменшити ці штрафи. У цьому випадку кредитор може згодитись на певний “відпис” від штрафів, а взамін отримати основну суму боргу швидко та без додаткових зусиль.

Судове стягнення боргу є наступним етапом після претензійного стягнення, якщо попереднє не було таким ефективним. У цьому випадку кредитор подає позов до суду, щоб стягнути борг від юридичної особи чи ФОП. Судове стягнення є більш складним та тривалим процесом, і може зайняти значний проміжок часу – до декількох місяців або й років. Кредитор повинен сплатити судовий збір та витрати на юридичну допомогу.

У разі вирішення справи на користь кредитора, суд може накласти штрафні санкції на боржника, що дозволяє збільшити суму стягнення. Однак, сума штрафів може перевищити основний борг. Після винесення судового рішення, юридична особа або ФОП має можливість сплатити заборгованість, щоб уникнути третього етапу стягнення. Цей етап передбачає отримання в результаті судового рішення виконавчого провадження, що дозволяє кредитору змусити боржника сплатити заборгованість шляхом вилучення майна або заробітку. Однак, в деяких випадках юридична особа може сплатити заборгованість без виконавчого провадження, після вирішення справи на користь кредитора.

Після винесення судового рішення щодо стягнення боргу та подання кредитором заяви до державної виконавчої служби або приватного виконавця, примусове стягнення заборгованості з юридичної особи або ФОП є останнім етапом. Цей процес супроводжується арештом банківських рахунків та майна фірми, а також включенням її до Реєстру боржників. Такі наслідки можуть серйозно ускладнити господарську діяльність фірми або навіть призвести до її банкрутства. А тому саме вони є головною причиною, чому юридична особа зазвичай виплачує свої борги під час примусового стягнення.

Ще одним способом стягнення боргу з юридичної особи може бути порушення кримінальної справи проти керівників або власників підприємства за злочин шахрайства, який передбачається статтею 190 Кримінального кодексу України. Це може стати ефективним засобом для стягнення боргу, оскільки це може призвести до особистої відповідальності керівників і власників підприємства за їхні дії, які спричинили заборгованість.

Якщо вам необхідна допомога у врегулюванні питання стягнення боргу із юридичної особи або ФОП, то звертайтеся до нашої фірми. Ми готові надати вам кваліфіковану консультацію та підтримку в цій складній ситуації. А також гарантуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта та конфіденційність усіх наданих нам даних. Не зволікайте та звертайтесь за допомогою!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

Сума заборгованості перевищує 100 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Чи є документи, що підтверджують наявність заборгованості?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація