"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Отримання ліцензії на зберігання пального

Зберігати пальне, згідно з нормами чинного законодавства, можуть суб’єкти господарювання усіх форм власності. Однак для цього потрібна ліцензія. Якщо вас цікавлять питання ліцензування діяльності, пов’язаної зі зберіганням пального, то команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» готова надати якісну консультацію та здійснити юридичний супровід процедури отримання ліцензії. Але перш ніж торкнутися цього питання більш детально, пропонуємо вашій увазі дізнатися загальні особливості процедури ліцензування, коли йдеться про зберігання пального.

Які вимоги є до того, аби отримати ліцензію?

Ліцензія діє протягом 5 років. Для того, щоб її отримати, потрібно подати заяву до ДПС. Це можна робити в один з кількох способів:

  • завітавши очно;
  • надіславши поштою;
  • надіславши в електронному вигляді.

Разом з заявою потрібно подати документ, який підтверджує те, що ви внесли плату за ліцензію. Також потрібні наступні документи (або їх копії, завірені належним чином):

  • документ, котрий підтверджує право власності або користування земельною ділянкою, де розташовується об’єкт для зберігання чи торгівлі пальним;
  • акт або сертифікат, який засвідчує, що такий об’єкт є готовим до експлуатації;
  • дозвіл, котрим підтверджується можливість виконання робіт підвищеної небезпеки.

 

Якщо такі документи є присутніми у відкритих державних реєстрах, то їх копії подавати не потрібно. Головне – зазначити у заяві номери документів та назви реєстрів, у яких їх можна знайти. Також важливо знати, що суб’єкти господарювання, котрі використовують пальне лише для власних потреб або промислової переробки, не повинні подавати згадані документи. Просто в заяві потрібно вказати, що пальне використовуватиметься для переробки чи власного споживання.

Коли ліцензія треба, а коли – ні?

Окрім усього вищезгаданого, важливо уточнити, коли ліцензія не є потрібною. Це стосується лише випадку, коли суб’єкти господарювання зберігають пальне для себе у споживчій тарі, яка не є більшою від 5 літрів. Звісно, також сюди належить зберігання пального у паливному баку транспорту. Загалом без ліцензії можна зберігати пальне у загальному обсязі до 2 тонн.

Є ще деякі випадки, про котрі ми детально розповідаємо своїм клієнтам, надаючи консультативні послуги. Отож, ви можете дізнатися про це, скориставшись послугами команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». У такій взаємодії ми ділимося актуальними знаннями, котрі базуються на багаторічному досвіді та регулярному відслідковування законодавчих оновлень. Тож, якщо вашому підприємству дійсно потрібна ліцензія, ми допоможемо її отримати без проблем та ускладнень. Окрім консультацій, наша команда забезпечує повний юридичний супровід процедури. Торкнемося детальніше того, як це працює.

Отож, Ви звертаєтеся до нас з метою супроводу в отриманні ліцензії. Ми оформлюємо документи, якими закріплюються наші повноваження у якості ваших законних представників. А тоді починаємо у форматі «під ключ» робити усе необхідне, взаємодіючи з ДПС. Це звільняє вас від надмірних затрат сил та часу, допомагаючи не відволікатися від безпосередніх операційних завдань свого бізнесу.

Якою є ціна ліцензії та чим загрожує її відсутність?

Щорічно за ліцензію потрібно сплачувати суму в розмірі 780 гривень. Її вам повинні видати протягом 20 днів з моменту подачі заяви та супровідного пакету документів. Якщо в ліцензії відмовляють, то це теж має бути в зазначений строк та з поясненням причини.

 

Якщо казати про штрафи за зберігання пального без ліцензії, то вони є величезними. 500 тисяч гривень штрафних санкцій передбачає таке правопорушення. Це саме стосується оптової торгівлі пальним. Якщо ж мова про роздрібну торгівлю, то це буде штраф у 250 тисяч гривень. А за виробництво пального без ліцензії потрібно буде заплатити 1 мільйон гривень штрафу. Якщо порівняти ці суми з дуже невеликою платою за саму ліцензію, то раціональне рішення стосовно її оформлення є очевидним. Тож звертайтеся до кваліфікованих фахівців, аби:

  • дізнатися, чи потрібна ліцензія у вашому випадку;
  • замовити супровід у її отриманні, щоб все зробити швидко, без затрат зайвих зусиль та у відповідності до чинного законодавства.

Наша команда допоможе вам про все подбати та, тим самим, уникнути штрафів, стресів і непорозумінь з контролюючими органами. В колективі адвокатського бюро «Приходько та партнери» працюють фахівці, які регулярно мають справу з такими клієнтськими запитами і добре на них знаються.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви хочете отримати консультацію з питання отримання ліцензії на зберігання пального?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібен повний супровід з отримання ліцензії на зберігання пального?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація