Декларування криптовалюти для держслужбовців при подачі декларації до НАЗК

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Декларування криптовалюти для держслужбовців при подачі декларації до НАЗК

Відповідно до чинного українського законодавства, існує окрема процедура декларування криптовалюти для держслужбовців при подачі декларації до НАЗК. Для початку розпочнемо з визначення, що таке криптовалюта. Криптовалюта – це цифрова валюта, яка функціонує завдяки механізму асиметричного шифрування. У світі їх налічується більше тисячі, однак найбільшою популярністю користується bitcoin (біткойн). Через стрімке зростання цін на криптовалютному ринку в Україні значно підвищилась увага до біткойнів. Саме тому в обов’язковому порядку здійснюється декларування криптовалюти державними службовцями. Якщо Вам потрібно подати відповідну декларацію до НАЗК, юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому.

Особливості декларування криптовалюти

Криптовалюта – один із різновидів віртуальних активів. Своєю чергою віртуальний актив – вираження вартості в цифровому форматі. Ним можна торгувати в цифровому форматі, передавати, використовувати для проведення платіжних операцій та інвестування. В Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» міститься аналогічне визначення терміну «віртуальний актив». Як різновид віртуальних активів криптовалюта – актив, що створюється, відчужується та обліковується, в більшості випадків, в розподіленому реєстрі.

Важливо: криптовалюта не посвідчує майнових/немайнових прав його власника. Тобто, криптовалюта являє собою віртуальні гроші у формі токенів, які були створені та обліковуються у розподіленому реєстрі.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 46 Закону України у декларації держслужбовців до НАЗК вказуються відомості щодо криптовалюти, яка є у власності особи або членів її родини.

Інформація щодо криптовалюти зазначається у відповідному полі («Вид об’єкта» → «Нематеріальні активи»). Якщо відповідне найменування в списку відсутнє, треба обрати «Інше», вказавши скорочену та повну назву наявного активу. Наприклад, BNB (Binance Coin) та ін.

Кількість криптовалюти визначається у відповідному полі відповідно до наявної у особи кількості токенів або коїнів. Ця кількість зазначається станом на останній день періоду, коли подається декларація держслужбовця до НАЗК.

Зверніть увагу: кількість криптовалюти змінюється шляхом її конвертації (обміну) на інші види крипти.

Допомога професійних юристів в декларуванні криптовалюти

Самостійно заповнити декларацію для подачі до НАЗК достатньо складно. Особливо у випадках, коли мова йде про необхідність декларування криптовалюти.

Саме тому краще довірити цю справу професіоналам. Юристи Приходько та Партнери допоможуть Вам оформити та подати декларацію для держслужбовців із зазначенням наявної кількості криптовалюти на рахунку.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з декларування криптовалюти заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи є у Вас документи на підтвердження походження криптовалюти?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна консультація фахівця?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь у Києві чи області?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Декларування криптовалюти для держслужбовців при подачі декларації до НАЗК”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація