«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реєстрація права власності (нерухоме майно)

Реєстрація права власності на нерухомість – це не лише формальний акт, але й гарантія вашого права володіння та розпорядження майном. В деяких випадках процес реєстрації може бути заплутаним та важким. Наші експерти допоможуть зробити все максимально швидко, надійно та просто.

Які об’єкти нерухомості можна зареєструвати?

Нерухомі об’єкти, які підлягають реєстрації права власності, включають у себе будівлі та їх складові частини, які функціонально і технологічно пов’язані із загальною конструкцією. Такі як підвали, мансарди, технічні поверхи, горища, вхідні групи та інші. Реєстрація відбувається в контексті основного об’єкту, до якого була здійснена добудова чи перепланування.

Загалом, ви можете зареєструвати такі об’єкти нерухомості:

  • Земельна ділянка;
  • Єдиний майновий комплекс;
  • Житловий будинок;
  • Будівля, споруда, а також їх окремі частини;
  • Квартира;
  • Житлове та нежитлове приміщення;
  • Гараж;
  • Об’єкт незавершеного будівництва.

Важливі моменти

Не треба реєструвати малі архітектурні форми, а також інші споруди, які не є капітальними та можуть бути переміщені. Також реєстрація не потрібна і для автомобільних доріг, трубопроводів, залізничних колій та багатьох інших мереж.

Обов’язково зверніть увагу на те, що, якщо ви отримали нерухомість до 2013 року, то про неї немає даних в реєстрі речових прав, і потрібно пройти реєстрацію. Без цього ви не зможете надалі продавати майно, або робіть інші майнові операції.

Випадки, коли необхідно зареєструвати право власності

Серед ситуацій, коли виникає необхідність у реєстрації права власності, можуть бути:

  1. Будівництво нового об’єкту, який потребує реєстрації права власності.
  2. Зміна власника, що відбувається через нотаріальну угоду.
  3. Об’єднання або поділ частин житла, або виділ частини одного зі співвласників.
  4. Зміна площі або конфігурації нерухомості, наприклад, при добудові, переплануванні тощо.

Як діяти в разі відмови у реєстрації?

Законними підставами для відмови у реєстрації права власності можуть бути: обтяження речових прав на майно, вказане в Реєстрі; відчуження майна особою, внесеною до Єдиного реєстру боржників; невідповідність поданих документів вимогам Закону; неправильно подана заява про реєстрацію; 

У разі отримання відмови у реєстрації права власності, важливо правильно діяти для подальших кроків:

  1. Перевірте підстави для відмови. Ретельно оцініть підстави, зазначені у відмові, та переконайтеся, що вони відповідають дійсності і законодавству.
  2. Усунення недоліків. Якщо ви впевнені, що відмова обґрунтована, тоді усуньте всі недоліки, які стали причиною відмови у реєстрації.
  3. Повторне звернення. Після усунення недоліків та виправлення помилок, повторно зверніться до відповідного органу заявою про реєстрацію права власності.
  4. Юридична консультація. У разі потреби скористайтеся послугами кваліфікованих юристів, які нададуть необхідну юридичну консультацію та підтримку у процесі усунення недоліків та повторної реєстрації права власності.
  5. Документальне підтвердження. Підготуйте всі необхідні документи та матеріали для підтвердження вашого права на власність і усунення причин відмови.
  6. Відстеження статусу заяви. Після подання повторної заяви відстежуйте її статус у відповідному органі для оперативного вирішення питання реєстрації.

Дотримуючись цих кроків та діючи відповідно до законодавства, ви зможете усунути недоліки та досягти реєстрації вашого права власності на нерухоме майно. Але, щоб діяти максимально грамотно та ефективно, краще відразу звернутися до юридичних експертів компанії «Приходько та партнери». Ми зможемо перевірити документи та в разі недоліків допомогти максимально швидко усунути їх.

Допомога нашої компанії

Наша компанія готова надати вам всебічну допомогу і підтримку в усіх питаннях, пов’язаних з реєстрацією права власності на нерухоме майно. Ми маємо багаторічний досвід роботи з правовими аспектами нерухомості і знаємо всі тонкощі процесу реєстрації. Наші кваліфіковані юристи готові надати вам індивідуальний підхід, швидко та професійно вирішити ваші питання та допомогти у встановленні вашого права власності на майно. Не сумнівайтеся в якості наших послуг – звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам здійснити реєстрацію без зайвих турбот і проблем.

Для отримання консультації або ціни реєстрації права власності – заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас є документи, що підтверджують право власності на нерухомість?

Так
Ні

2 питання

Ви власник майна?

Так
Ні

3 питання

Ваш об'єкт нерухомості підлягає державній реєстрації?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація