E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Визнання спадщини відумерлою

Спадкові відносини у будь-якій правовій державі світу ніколи не втрачають своєї актуальності.

Це повʼязано в першу чергу з тим, що переважна більшість громадян в житті стикається із питаннями успадкування майна після смерті спадкодавця.

Крім цього, у цій сфері, завжди виникають питання щодо прийняття спадщини, відмови від спадкового майна, визначення строків подачі відповідних заяв на прийняття спадщини та багато інших. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості визнання спадщини відумерлою, з аналізом чинних положень українського законодавства.

Що таке відумерла спадщина?

Під відумерлою спадщиною слід розуміти той випадок, в якому спадщина, визнана відумерлою на підставі встановлення судом існування (чи не існування) кількох юридичних фактів (окрім, самого факту смерті спадкодавця, такими фактами можуть бути: відсутність спадкоємців за заповітом та законом, усунення спадкоємців від спадщини тощо) та виконання відповідним органом місцевого самоврядування (ОМС) необхідних процедурних (процесуальних) дій, спрямованих на набуття територіальною громадою прав та обов’язків померлої особи.

Отже, для визнання спадщини відумерлою необхідно звернення ОМС до суду та встановлення відповідних юридичних підстав.

Які існують підстави визнання спадщини відумерлою?

  • Легітимні спадкоємці за заповітом і за законом відсутні. Даний факт повинен обовʼязково визначатися з того моменту, коли ОМС подало заяву до суду про визнання спадщини відумерлою.
  • Законні спадкоємці були усунені від свого права на спадкування. До прикладу, громадяни не мають права спадкувати майно, якщо: вони навмисно позбавили життя когось із переліку спадкоємців або безпосередньо спадкодавця, а також вчинили замах на їх життя; вони заважали спадкодавцеві самостійно скласти заповіт та визначити відповідне коло спадкоємців, намагались його примусово скасувати; вони є батьками дитини, щодо якої їх було позбавлено батьківських прав та вони не поновлювалися на момент відкриття спадщини; вони уклали шлюб між собою, який був визнаний недійсним; вони ухилялися від свого обовʼязку щодо допомоги спадкодавцеві, а останній перебував у похилому віці та мав безпорадний стан.
  • Законні спадкоємці не прийняли спадщину. Якщо особи протягом 6 місяців не подавали заяву про прийняття спадщини, то вони вважаються такими, що її не прийняли.
  • Легітимні спадкоємці відмовились від прийняття спадщини. Якщо особи протягом 6 місяців подали заяву про відмову від спадкового майна.

Важливо! Вищезазначений перелік підстав визнання спадщини відумерлою є вичерпним і більш ширшому тлумаченню не підлягає.

Якщо у вас залишились питання щодо визнання спадщини відумерлою, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша компанія нараховує кваліфікованих фахівців у різних галузях права, що завжди готові надати клієнтам вичерпні відповіді про різну проблематику у сфері юриспруденції. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Хочете оформити відумерлу спадщину у комунальну власність?

Так
Ні

3 питання

Ви пропустили строк прийняття спадщини та її визнано відумерлою?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація