Дозвіл на імміграцію в Україну

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Дозвіл на імміграцію в Україну

Міграційне право – галузь юриспруденції, яка є однією з найбільш затребуваних серед звернень клієнтів адвокатського бюро «Приходько та партнери». Наша команда спеціалізується на цьому напрямку, тож ви можете отримати якісні послуги у тих питаннях, котрі вас цікавлять – починаючи з консультування і закінчуючи супроводом у взаємодії з уповноваженими державними органами та представництвом у суді.

Якщо вас цікавить отримання дозволу на імміграцію в Україну, наші фахівці регулярно супроводжують такі кейси, тому можуть надати юридичні послуги високої якості.

 

Що говорить чинне законодавство про імміграцію?

Згадане питання регламентується Законом України «Про імміграцію». Зокрема в 2 та 3 частинах статті 4 цього нормативно-правового акту йдеться про категорії іммігрантів, котрі можуть отримати відповідний дозвіл. Якщо до України прибуває багато іммігрантів, то уповноважені органи, які є відповідальними за реалізацію державної політики в міграційних питаннях, можуть встановлювати квоту імміграції. Цим терміном позначається максимально дозволена кількість осіб, котрі упродовж календарного року можуть іммігрувати до України.

Коли йдеться про імміграцію в рамках квоти, визначено 10 категорій осіб, для яких вона доступна. Приміром, це можуть бути діячі науки та культури, імміграція яких до України відповідає інтересам нашої держави. Також йдеться про інвесторів, котрі вклали в економіку України суму, не меншу, аніж 100 тисяч доларів США. Повнорідні брати та сестри громадян України, колишні громадяни України, іноземні військові Збройних Сил України – далеко не увесь перелік тих осіб, котрим дозволено іммігрувати до нашої країни в рамках квоти. Якщо вас більш детально цікавить згадане питання, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові розповісти про це у консультаційному форматі.

А тепер розглянемо ті категорії осіб, котрим дозволено іммігрувати до України поза квотою. До них належать:

  1. другий з подружжя, який перебуває у шлюбі з громадянином України понад 2 роки;
  2. діти та батьки громадян України;
  3. опікуни та піклувальники громадян України, а також особи, по відношенню до яких опікуном або піклувальником є громадянин України;
  4. ті, хто має право набути громадянство України за підставою територіального походження (за винятком осіб, які мали громадянство України раніше);
  5. ті, чия імміграція становить для нашої країни державний інтерес;
  6. закордонні українці, їх діти та другий з подружжя (це стосується лише випадків спільного в’їзду на територію України);
  7. особи без громадянства, котрі проживали в Україні протягом 2 років з того моменту як отримали цей статус.

Цей перелік категорій осіб, імміграція для яких доступна поза квотою, є вичерпним.

Яким чином можна отримати дозвіл на імміграцію в Україну?

Алгоритм дій тут є наступним:

  • Потрібно зібрати пакет необхідних документів. Під час консультацій ми детально розповідаємо про це клієнтам, не просто надаючи загальну інформацію, а орієнтуючи в тих правових нормах, які є актуальними саме для їхньої ситуації.
  • Якщо особа, котра хоче іммігрувати до України, на сьогодні мешкає за кордоном, то з заявою щодо дозволу на імміграцію потрібно звернутися до дипломатичного представництва чи консульської установи нашої держави. Це відбувається за місцем проживання іноземця. А якщо ви вже перебуваєте на легальних підставах в Україні, варто звернутися до територіального підрозділу ДМС за місцем проживання.

Коли рішення про дозвіл на імміграцію прийнято, його копію представники уповноважених державних органів протягом 3 робочих днів надсилають заявнику. Якщо особа подавала документи за кордоном, то вони надсилаються відповідній дипломатичній установі, представники якої сповіщають заявника. Термін розгляду заяви не повинен перевищувати 6 місяців з моменту її подання.

 

Чому варто звернутися до нас?

Попри те, що у вільному доступі є достатня кількість загальної інформації щодо отримання дозволу на імміграцію, для будь-якого заявника важливо знати, як потрібно діяти конкретно у його ситуації – починаючи зі збору необхідного пакету документів та закінчуючи взаємодією з уповноваженими органами, котрі видають дозвіл на імміграцію.

Підтримка фахового юриста, який спеціалізується на міграційному праві, допомагає відчутно вплинути на ситуацію, значно спростивши клієнту увесь шлях – від збору документів і до отримання дозволу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз знаходитесь на території України?

Так
Ні

2 питання

У Вас є підстави для отримання постійного дозволу на проживання?

Так
Ні

3 питання

Чи відкрита у Вас віза D?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібен юридичний супровід оформлення дозволу на імміграцію в Україну?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація