«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Подання в суд за плагіат

Плагіатом є публікація під власним іменем чужого твору або використання у власному творі частин чужого твору без належного посилання на авторство. Також по суті плагіатом є публікація чужих фото, відео та музики, а також інших- візуальних творів, уривків з них без посилання на автора або ж використання таких творів в комерційних цілях без дозволу автора. Переклад та публікація твору без дозволу автора за українським законодавством також вважається плагіатом. 

Яка стаття за плагіат в Україні?

Відповідальність за плагіат передбачена одночасно цивільним законодавством, законодавством про адміністративні правопорушення та кримінальним кодексом. 

Так, самим законом про авторські та суміжні права передбачені 

  • відшкодування моральної (немайнової) шкоди  та відшкодування збитків з визначенням розміру відшкодування;
  • стягнення доходу, отриманого внаслідок порушення;
  • стягнення разового грошового стягнення у розмірі від 2 до 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб або подвоєна/ потроєна сума винагороди, яка була б сплачена за надання дозволу на використання об’єкта авторського права
  • накладення на порушника штрафу у розмірі 10 відсотків суми, присудженої судом на користь позивача.
  • конфіскація усіх об’єктів з плагіатом,  а також обладнання, на якому вони були створені.

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Адміністративна відповідальність у сфері плагіату передбачає штрафи від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі порушення таких прав у мережі інтернет.

Кримінальна відповідальність за плагіат передбачає штраф від трьохсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавленням волі від двох до шести років в залежності від тяжкості порушення. 

Кроки для подання в суд за плагіат

Збережіть докази: Перш ніж розпочати будь-які судові дії, важливо зберегти всі докази плагіату. Це може включати оригінальний матеріал, скріншоти сторінок, відеофіксування, звірку тексту на схожість  тощо. 

Окрім того отримані копії публікацій потрібно належно засвідчити як того вимагає законодавство. 

Визначте порушника: виявіть хто саме розмістив вашу публікацію: автора, публіциста, типографію (у випадку друку), власника сайту, адміністратора сайту або спільноти в соцмережі тощо  Саме ці особи можуть бути відповідачами у таких справах

Проконсультуйтеся з адвокатом: Зверніться до адвоката Приходько та партнери , спеціалізованого в інтелектуальній власності або авторському праві. Адвокат  допоможе вам зрозуміти ваші права та надасть юридичні поради щодо подання в суд.

Підготуйте позовну заяву: Разом з адвокатом складіть позовну заяву, в якій чітко викладіть факти плагіату та зазначте вимоги щодо компенсації збитків чи інших заходів, наприклад розголошення факту плагіату у ЗМІ.

Розглядайте можливі альтернативи: Перш ніж розпочати судовий процес, розгляньте можливі альтернативні шляхи вирішення ситуації, такі як надіслання претензії, видалення дописів з мережі інтернет або переговори (медіацію).

Подання в суд за плагіат вимагає обґрунтованих доказів та професійної юридичної допомоги. Хоча це може бути складним і тривалим процесом, успішне вирішення таких справ може забезпечити захист ваших прав та відшкодування за заподіяну шкоду.

Юристи та адвокати компанії Приходько та партнери радо допоможуть захистити ваші права, стягнути з порушника справедливу компенсацію та прибрати плагіат з полиць магазинів або мережі інтернет.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно скласти позовну заяву?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитеся у Києві?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація