«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Перетин кордону з інвалідом

З моменту введення військового стану в Україні було внесено зміни до правил перетину державного кордону. Зокрема, мова йде про військовозобов’язаних. В нашій країні до цієї категорії належать, зокрема, чоловіки віком від 18 до 60 років. Право на законний перетин українського кордону можуть чоловіки зазначеної вікової групи, які, наприклад, супроводжують осіб з інвалідністю. В цій статті ми детально розглянемо, як здійснюється перетин кордону з інвалідом. Якщо Ви плануєте виїхати за межі України на основі цієї підстави, фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. 

Законодавча база питання перетину кордону з інвалідом

Чинне українське законодавство регламентує наступне: перетин держкордону через відповідний пропускний пункт здійснюється виключно з особою, яку супроводжує військовозобов’язаний чоловік. Тобто, мова не йде про самостійний перетин чоловіком державного кордону. Єдине виключення — особа з інвалідністю вже перебуває за межами України. Для цього потрібно надати інспектору Державної прикордонної служби довідку про перебування особи з підтвердженою інвалідністю на обліку в консульстві держави, де він знаходиться. Окрім цього, повернутися до України необхідно також тільки з особою, супровід якої ви здійснювали на кордоні. Тобто, повернення людини з інвалідністю в Україну без супроводжуючого — пряме порушення чинного законодавства. Однак, ніякої конкретики щодо покарання за порушення цього правила на сьогодні не передбачено.

Мати інвалід 2 групи мобілізація

Документи, які знадобляться для перетину кордону з інвалідом

Для законного перетину держкордону з інвалідом знадобиться відповідний перелік документів. Всі документи мають бути нотаріально засвідчені. 

Серед основних документів:

  1. Посвідчення — підтвердження отримання статусу “особа з інвалідністю”.
  2. Пенсійне посвідчення із зазначенням групи та причини встановлення інвалідності.
  3. Довідка щодо призначення пільг людині, яка має проблеми зі здоров’ям. 

Кінцевий перелік документів залежить від кожного конкретного випадку. Важливо: всі документи мають бути підготовлені відповідно до чинного українського законодавства. Наприклад, якщо документи з призначенням особі інвалідності були зроблені за межами України, здійснити перетин державного кордону буде дуже складно, практично неможливо. 

Якщо здійснюється супровід осіб зі встановленою інвалідністю І групи, передбачені деякі пільги при перетині державного кордону, наприклад, можливість його проходження в першу чергу. При цьому немає жодних обмежень щодо того, скільки разів буде перетинатися кордон. 

Хто може здійснювати супровід осіб з інвалідністю?

Супровід осіб з інвалідністю можуть здійснювати особи, які не пов’язані  зі спеціальним або військовим обліком в СБУ, Міноборони, Службі зовнішньої розвідки. Це можуть бути батьки або опікуни дитини з інвалідністю, чоловік особи з інвалідністю, близький родич або інша особа. 

Протягом 3-х робочих днів після перетину держкордону Нацсоцслужба повідомляє про це МЗС. При цьому зазначається держава перебування особи з інвалідністю та супроводжуючого. Своєю чергою, після прибуття до іншої країни супроводжуючий має звернутися до представників Консульства України в державі перебування. Термін — один робочий день. Особи з інвалідністю мають обов’язково стати на облік в Консульстві. 

Допомога фахівців Приходько та Партнери в державному перетині кордону

Навіть наявність всіх підтверджуваних документів для законного перетину кордону — не гарантія безперешкодного перетину кордону. Юристи Приходько та Партнери здійснюють консультування та супровід при перетині кордону. Ми маємо великий досвід в цій сфері та гарантуємо отримання бажаного результату. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з перетину кордону з інвалідом заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить консультація юриста щодо перетину кордону?

Так
Ні

2 питання

Чи перетинали Ви кордон під час военного стану?

Так
Ні

3 питання

Консультація юриста Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація