"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-25 +38 (093) 007-44-05

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ

Укладення договору дарування є важливим юридичним документом, який регулює передачу майна або інших прав від дарувальника до обдаровуваного без будь-якої винагороди. У цій статті ми розглянемо правові особливості договору дарування, порядок його оформлення, який необхідний перелік документів для його оформлення, а також можливість розірвання договору.

Які правові особливості договору дарування? 

 • Безоплатність передачі майна або інших прав;
 • Добровільність та свобода укладання договору дарування;
 • Обов’язкова письмова форма договору дарування (крім випадків, коли закон дозволяє укладати такий договір у не письмовій формі);
 • Обов’язкова наявність реквізитів у тексті договору дарування;
 • Після укладення договору дарування майно або інші права переходять до обдаровуваного. 

Який порядок оформлення договору дарування?

Договір дарування оформляється у письмовій формі та складається за такою процедурою:

 1. Визначення сторін договору – дарувальника та обдаровуваного.
 2. Визначення предмета дарування – майна або інших прав, які передаються від дарувальника до обдаровуваного.
 3. Визначення умов передачі майна або інших прав – зазвичай передача відбувається на підставі договору дарування, але можуть бути визначені й інші умови, наприклад, умова про збереження майна до певного моменту.
 4. Встановлення строку передачі майна або інших прав – в договорі дарування можуть бути визначені умови щодо строку передачі майна або інших прав. Такі строки можуть бути залежні від різних умов, наприклад, можуть визначатись після сплати податків та зборів, отримання необхідних дозволів, здійснення певних дій тощо.
 5. Передача майна або інших прав – передача майна або інших прав відбувається зазвичай за допомогою акту приймання-передачі майна або інших прав. В акті можуть бути вказані умови передачі, наприклад, стан майна на момент передачі, наявність всіх необхідних документів, інформація про одержання згоди всіх заінтересованих сторін тощо.
 6. Податки та збори – при даруванні майна або інших прав можуть стягуватись певні податки та збори. Зазвичай це залежить від вартості майна та права, яке передається.
 7. Визначення відповідальності сторін – у разі порушення умов договору дарування сторони несуть відповідальність, яка визначається умовами договору.
 8. Підписання договору дарування сторонами – кожна зі сторін договору повинна підписати документ, підтверджуючи свою згоду з умовами дарування. Після підписання договору, кожна сторона повинна отримати свій примірник документу.

Які документи необхідні для оформлення договору дарування?

Для оформлення договору дарування необхідні наступні документи:

 • Паспорт та ідентифікаційний код дарувальника та обдаровуваного – для підтвердження їх особистості.
 • Документ, який підтверджує право власності на майно або інші права, які передаються від дарувальника до обдаровуваного. Наприклад, якщо дарується нерухомість, то таким документом може бути свідоцтво про право власності.
 • Договір дарування.
 • Інші документи, які можуть бути необхідними в конкретному випадку, наприклад, довідка про відсутність боргів на момент укладення договору.

Точний перелік документів можна отримати у нотаріуса під час консультації та після вивчення кожного окремого випадку.

Розірвання договору дарування

Договір дарування може бути розірваний за певних умов. Зокрема, договір дарування може бути розірваний за згодою сторін або з ініціативи однієї зі сторін за наявності об’єктивних підстав. Наприклад, якщо обдаровуваний не виконує умови договору.

У разі розірвання договору дарування майно або інші права повертаються дарувальнику. Також договором можуть бути встановлені відшкодування збитків, які заподіяли сторони у зв’язку з розірванням договору.

Якщо у вас виникли питання із складанням (оформленням) договору дарування, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Ми надаємо кваліфіковану та оперативну правову допомогу нашим клієнтам, дотримуючись високих професійних стандартів та етичних норм, а також здійснюємо представництво інтересів в суді будь-якої інстанції. А тому ви можете бути впевненими в успішному розв’язанні Ваших правових питань з Адвокатським бюро “Приходько та партнери”.

 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже зверталися до інших юристів чи нотаріуса?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитеся в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-25 +38 (093) 007-44-05

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація