"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Нарахування лікарняних та відпускних

Ворожбітова Кристина Юріївна
Головний Бухгалтер
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380 (73) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

Кожен працівник, що працює офіційно майне певні соціальні гарантії. До них належать оплачувана відпустка та тимчасова непрацездатність. Тобто, у випадку хвороби працівник може бути впевнений, що час перебування на лікуванні буде оплаченим. Але у більшості випадків виникають питання саме з нарахуванням лікарняних та відпускних.

Хто оплачує лікарняні?

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються підприємством в якому працює працівник. Якщо тривалість хвороби довша, то від шостого дня оплата проводиться за рахунок страхових коштів від Пенсійного фонду України.

Нарахування лікарняних

Для того, щоб правильно нарахувати лікарні спершу необхідно визначити розрахунковий період, відіпрати потрібні виплати, посумувати їх, поділити на середньоденну і вивести суму лікарняних. Для бухгалтерів підприємства це звичайна рутинна робота, але яка в свою чергу повинна бути виконати чітко, правильно та максимально якісно.

Який розрахунковий період потрібно обрати для нарахування лікарняних?

  1. Якщо працівник працює більше року – 12 місяців, що передують лікарняному
  2. Якщо працівник працює менше року – всі повні місці роботи
  3. В інших випадках – фактично відпрацьований робочий час

Отримати консультацію від бухгалтера

Важливо, що працівник за допомогою особистого кабінету на сайті ПФУ може самостійно побачити всю потрібно йому інформацію про стаж, заробітну плату, час перебування на лікарняному та його нарахування, що є дуже зручною функцією для контролю даного питання.

Нарахування відпускних

Якщо з лікарняними зрозуміло, то не меншої уваги потрібно приділити й нарахуванню відпускних. Відповідно до КЗпП та Закону України “Про відпустки” нарахування відпускних здійснюється за формулою, де середньоденний заробіток множиться на кількість днів відпустки працівника.

Тобто, при розрахунку насамперед потрібно визначити середньоденну заробітну плату працівника, округлити її до копійок та помножити на кількість днів відпустки. Не варто також забувати, що право на відпустку повної тривалості (24 календарних дні) настає за умови роботи на підприємстві не менше 6 місяців.

Розрахувати вартість послуг бухгалтера

Коли виплачуються лікарняні та відпускні

Виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю виплачується після закінчення лікарняного, зазвичай з наступною виплатою заробітної плати. Щодо відпускних, то законодавство вказує на те, що такі виплати повинні бути проведені до початку відпустки працівника. Як правило вони нараховуються та виплачуються разом з заробітною платою, яка передує відпустці.

Отже, якщо виникають додаткові питання з приводу правильного нарахування та виплати лікарняних або відпускних, то завжди можна скористатися правовою допомогою фахівців, які мають знання в галузі фінансового права та бухгалтерського обліку. І варто пам’ятати, що офіційно працевлаштований громадянин має соціальні права та гарантії на відпустку та оплачувану тимчасову непрацездатність.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У вас в штаті більше 10 співробітників?

Так
Ні

2 питання

У вас є штатний бухгалтер?

Так
Ні

3 питання

Ви ведете кадрову документацію?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи в Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація