Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості

Коли компанія потрапляє до переліку ризикових, це створює проблеми та ускладнення у її господарській діяльності. Страждають від цього і контрагенти. Тож варто скористатися якісними юридичними послугами для того, аби оскаржити це рішення податківців.

Що таке перелік ризикових платників податків (ПДВ)?

Постанова Кабміну № 1165 визначає 8 критеріїв, за якими платник ПДВ може потрапити до переліку ризикових. Серед них є найрізноманітніші причини – починаючи з підроблених документів, поданих до ДПС під час реєстрації та закінчуючи відсутністю поданої звітності за останній звітний період. Разом з тим, пункт 8 викликає багато питань з тієї причини, що його формулювання є дуже неконкретним, тож відповідно – створює ціле поле для зловживань з боку контролюючих органів. У цьому пункті йдеться про те, що платник податків може потрапити до переліку ризикових у тому випадку, якщо ризиковою є якась з проведених ним господарських операцій.

 

На перший погляд, усе виглядає логічно, якщо не брати до уваги той факт, що автоматизована система реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування часто спрацьовує за сукупністю факторів некоректно. Тож до переліку ризикових потрапляють ті компанії, які не є такими насправді.

Як перевірити ризиковість підприємства в Електронному кабінеті?

У приватній частині Електронного кабінету платника податків міститься інформація про його включення та виключення з переліку ризикових, а також – про причину ризиковості. Тому платники податків можуть тримати під контролем інформацію щодо себе та вчасно реагувати на наявні проблеми. Більш того, у травні 2023 року з’явилася послуга перевірки на ризиковість контрагентів, з якими працює компанія. Однак вона є доступною лише в тому випадку, якщо партнер по ділових відносинах надає вам згоду на таку перевірку. Це пов’язано з тим, що для перевірки потрібне надання доступу до приватної частини ЕК, де знаходиться така інформація.

Як оскаржити статус ризиковості від ДПС?

Існує 2 шляхи оскарження статусу ризиковості – адміністративний та судовий. У багатьох випадках другий є наступним етапом після того, як перший спосіб не спрацював. Коли йдеться про адміністративне оскарження, мається на увазі відповідне пояснення до ДПС, у якому платник податків або його уповноважений представник спростовує наявність підстави для внесення в перелік ризикових. Щодо судового формату, то позов до ДПС подається в порядку адміністративного судочинства.

Строк оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості

На те, щоб оскаржити рішення про ризиковість в адміністративному порядку, платник податків має строк в 10 робочих днів з моменту отримання такого рішення. Своєю чергою, у податківців теж є 10-денний термін для того, аби задовольнити скаргу, або ж – відмовити у її задоволенні.

Як свідчить практика, часто платник податків стикається з відмовою навіть у тому випадку, коли скарга складена правильно, а документальне підтвердження її змісту є достатньо переконливим.

Тоді залишається ще один варіант, про який згадувалося вище, – йти до суду. Такі справи є виграшними, тому вам не потрібно зупинятися на півдорозі. Тим більш – коли за супровід береться команда адвокатського бюро «Приходько та партнери», ми знаємо, як досягнути потрібного результату та маємо великий і успішний досвід у такій категорії клієнтських кейсів.

Ціна оскарження статусу ризиковості підприємства

Щодо вартості оскарження статусу ризиковості підприємства, то тут все залежить від складності кейсу та того, на якому етапі була залучена наша команда. Ви можете заповнити форму з заявкою на розрахунок вартості послуг, а ми зв’яжемося з вами, з’ясуємо усі значимі деталі та зорієнтуємо вас у тому, якою буде ціна.

 

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, не варто відкладати її вирішення. Коли платник податків перебуває в переліку ризикових, це буквально паралізує його господарську діяльність і робить його непривабливим потенційним партнером для інших контрагентів, котрі унаслідок такої співпраці не можуть отримати податковий кредит та теж можуть потрапити до переліку ризикових.

Тож чим раніше ви вирішите цю проблему, тим краще. Це допоможе й далі безперешкодно здійснювати свою господарську діяльність та не наражати на невиправдані ризики своїх партнерів. Заповніть форму розрахунку на сайті і наш адвокат з Вами зв’яжеться для обговорення шляхів вирішення Вашої проблеми.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Так
Ні

2 питання

Так
Ні

3 питання

Так
Ні
Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація