«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження умов закупівлі на Прозоро

Публічні закупівлі в Україні з моменту їх створення набули широкого застосування різними органами державної влади. Це пояснюється тим, що сам по собі процес проведення тендерів дає змогу обрати найвідповіднішу пропозицію на ринку з приводу придбання товарів, виконання робіт, надання послуг тощо. Однак, на практиці нерідко трапляються випадки, що замовники публічних закупівель передбачають такі умови для виграшу тендеру, що суперечать чинному законодавству України, і як наслідок учасник публічної закупівлі повинен ці умови оскаржувати. А тому розгляд даної тематики є цілком актуальний на сьогодні. У цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості оскарження умов закупівлі на Прозоро.

Хто може подавати скаргу?

Перш за все потрібно зазначити, що сама по собі процедура оскарження тендерів на електронній системі публічних закупівель (Прозоро) спрямована насамперед на те, щоб захистити права учасника публічних закупівель, які були порушені внаслідок дій або бездіяльності замовника. 

А тому предметом звернення фізичної чи юридичної особи до органу оскарження (АМКУ) є порушення її легітимних інтересів та визначених законодавством прав в сфері публічних закупівель.

При цьому для того, щоб учасник публічних закупівель міг подати скаргу він повинен бути зареєстрований на електронному майданчику. 

Як оскаржити умови закупівлі на Прозоро?

Для того, щоб подати скаргу до АМКУ субʼєкт оскарження повинен заповнити електронну форму на авторизованому майданчику. Після її коректного заповнення та відправки на Прозоро, система автоматично вносить скаргу до реєстру та формує її реєстраційну картку. Оприлюднення скарги з реєстраційною формою відбувається того ж дня на сайті Уповноваженого органу. Після цього учасники публічних закупівель мають право подавати докази та документи, що підтверджують їх викладену позицію в скарзі, а замовники тендерів наводити контраргументи та зазначати чому скарга задоволенню не підлягає.

Варто зазначити, що під оскарження публічної закупівлі система автоматично зупиняє відкриті торги, обрання переможця тендеру та підписання з останнім договору про виконання робіт, надання послуг чи доставку товарів. 

Порада! Скарги, що подаються в паперовій формі до органу оскарження (АМКУ) прийняті до розгляду не будуть. 

Що важливо при оскарженні умов закупівлі на Прозоро?

Досить важливим моментом для органу оскарження (АМКУ) є той факт, щоб скаржник обґрунтував порушення його прав замовником у сфері публічних закупівель. Тобто скаржник має зазначити, що виконання вимог замовника є неможливим, вказати чому саме він так вважає та зазначити відповідні факти. 

Крім цього, слід також навести актуальну практику АМКУ при доказуванні власної позиції по справі, оскільки це суттєво вплине на прийняття кінцевого рішення органом оскарження. 

Важливо! Подавайте інформацію в скарзі структуровано та лаконічно. Наводьте приклади порушень та докази того, що це є порушенням чинного законодавства України і таким чином ви збільшите ймовірність отримання позитивного результату по скарзі. 

Якщо ви хочете оскаржити умови закупівлі на Прозоро, то в такому випадку обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша компанія нараховує тільки кваліфікованих фахівців, які розуміються на проблемних питаннях у сфері публічних закупівель та завжди готові допомогти клієнтам шляхом надання правових консультацій, складання необхідних процесуальних документів, повного юридичного супроводу по справі та багато іншого. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить оскарження умов закупівлі на Прозоро?

Так
Ні

2 питання

Чи займалися Вашою справою інші спеціалісти раніше?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація