«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Реєстрація патенту на інтелектуальну власність в Україні

Різні країни світу мають власні закони та нормативні акти у галузі інтелектуальної власності. Відповідно, є і різні критерії та вимоги щодо того, які з технічних рішень підпадають під патент. Україна також має свої особливості реєстрації патенту.

Різновиди патентів

Патент – документ, що засвідчує авторство та права особи на результат інтелектуальної праці чи винахід. Серед винаходів виділяють: пристрої, речовини або сам процес (спосіб оброблення чи виготовлення чогось).

Патенти систематизують за класифікацією МПК-2021.01. Це міжнародна класифікація, в якій всі патенти розподілені на три великі групи:

  • Винаходи

Це корисні у господарстві, нові технічні рішення. Їх можна застосовувати на практиці. Вони обов’язково мають відповідати винахідницькому рівню. Патент можна отримати після кваліфікаційної експертизи. Термін її проходження – понад 18 місяців. Термін дії патенту на винахід – 20 років. Для рослин, засобів захисту тварин, лікарських засобів строк можна продовжити.

  • Промислові зразки

Мова йде про результати художнього конструювання. Автором створюються нові конфігурації, форми, кольори виробу та ін. Промисловий зразок також перевіряється формально. Спеціалісти порівнюють, чи має той чи інший промисловий зразок ознаки, які зазначені в документації. Дія патенту – 10 років з можливим продовженням на 5 років.

  • Корисні моделі

Експертиза нових, промислово придатних технічних рішень проводиться також формально. Це означає, що більше уваги приділяється самій документації, а не корисній моделі.

Тривалість отримання патенту на корисні моделі – 6 місяців. Дія патенту – 10 років. Після того, як закінчується строк дії патенту, винахід підпадає під визначення суспільного надбання. Отже, його може використовувати будь-хто.

Наша юридична компанія «PRIKHODKO & PARTNERS» може швидко та гарантовано зареєструвати патент на Вашу інтелектуальну власність в Україні чи усьому світі та, в разі необхідності, допомогти з її захистом у суді.

Патент в Україні: отримувати чи ні?

Охоронний документ може отримати людина чи компанія, яка створила корисну модель чи зробила певний винахід. Якщо винахідник і власник патенту – одна людина, на сплату офіційних зборів діють знижки.

Патент на корисну модель, винахід, промисловий зразок – не обов’язковий. Однак, з охоронним документом автор винаходу буде мати виключні права на використання чи виготовлення продукту. Також власник патенту зможе заборонити його використовувати всім іншим, продати або передати права на його використання на певний час.

Якщо автор відмовиться від реєстрації патенту, будь-хто може його скопіювати чи продати.

Право на володіння патентом

Володіти патентами можуть:

  • Фізичні особи. Це можуть бути як резиденти, так і нерезиденти України.
  • Юридичні особи. Резиденти/нерезиденти України.
  • Групи фізичних/юридичних осіб.

Особливості реєстрації патенту в Україні

Якщо Ви бажаєте отримати патент на корисну модель чи інший винахід і маєте на це право, Вам потрібно подати заявку до Національного органу інтелектуальної власності. Саме цей орган приймає та розглядає заявки.

Зміст і оформлення заявки визначаються Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». Заявку за дорученням заявника можна подати через офіційного представника в справах інтелектуальної власності.

Заявка – це сукупність документів, які необхідні для державної реєстрації корисної моделі чи інших винаходів. Заявка на винахід може стосуватися як одного винаходу, так і групи винаходів, які пов’язані єдиним задумом.

В заявці містяться наступні дані:

  1. Заява про видачу патенту на винахід.
  2. Опис винаходу.
  3. Формула винаходу.
  4. Креслення.
  5. Реферат.

Порядок сплати зборів, строки подання заявки містяться в Порядку сплати зборів за дії, які пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.12.2004). Заявка – це тільки один з етапів реєстрації патенту.

Також реєстрація корисного винаходу передбачає:

  • Проведення патентно-інформаційного пошуку.
  • Формальна експертиза заявки.
  • Кваліфікаційна експертиза.
  • Державна реєстрація та видача патенту.

Процес реєстрації патенту в Україні може здатися, на перший погляд, вже не таким і складним. На практиці все складається інакше. Якщо автор винаходу – не фахівець в сфері права інтелектуальної власності, краще звернутись до юристів, які спеціалізуються на патентуванні. Співробітники юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам не тільки зекономити час, а й бути впевненими в правильності всіх своїх дій. Дія патенту на винахід розпочинається відразу після дати державної реєстрації та триває протягом 20 років. Єдина вимога – своєчасна сплата всіх щорічних зборів.

Звертайтеся за допомогою до справжніх професіоналів у інтелектуальній власності! Ми гарантуємо Вам професійне діловодство і отримання патенту у випадках, якщо Ваш винахід / промисловий зразок / корисна модель відповідає всім критеріям патентоспроможності.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна реєстрація патенту в Україні?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна реєстрація патенту в іншій країні чи усьому світі?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна реєстрація патенту на фізичну особу?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна реєстрація патенту на юридичну особу?

Так
Ні

5 питання

Вам потрібна реєстрація патенту на групу фізичних/юридичних осіб?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація