«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Супровід адвоката на кордоні при перетині кордону на законних підставах

Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

З початком повномасштабної війни на території України Кабінетом Міністрів було внесено зміни до Правил перетину громадянами України державного кордону. Відповідно до зазначених змін, обмежено виїзд чоловікам віком від 18-ти до 60-ти років. Головна мета такої заборони – здійснення заходів загального правового режиму, передбаченого введенням воєнного стану. При цьому варто зазначити, що ця заборона – не абсолютна. Якщо Ви маєте законні підстави для виїзду за межі України, адвокати PRIKHODKO & PARTNERS надають таку послугу, як супровід адвоката при перетині кордону.

Ми надаємо всіляку підтримку нашим клієнтам в законному перетині кордону, в тому числі, супроводжуємо безпосередньо до пункту пропуску.  В цій статті ми пропонуємо розглянути законні підстави перетину кордону, серед яких:

 • Непридатність до військової служби (інвалідність).
 • Опікунство.
 • Багатодітність.

Яка відповідальність передбачена за незаконний виїзд з України?

Воєнний  час і незаконний перетин кордону – одне із правопорушень, пов’язане з порушенням правил перетину кордону або з самим фактом перетину кордону особою, яка не має на це права (тобто, чоловіки вікової категорії 18-60 років, без законних підстав для виїзду).

У воєнний час незаконний перетин кордону тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Все залежить від кожного конкретного випадку.

Залежно від способів нелегального перетину кордону України та наявних обставин настає кримінальна відповідальність за такими статтями:

 • Стаття 358 Кримінального кодексу України

Ця стаття передбачає відповідальність за підроблення документів, бланків, штампів, збут/використання підроблених документів, штампів, печаток.

Таким чином, кримінальна відповідальність за статтею 358 КК України наступає у випадках, коли особа для перетину державного кордону використала підроблені документи (наприклад, паспорт, де вказано інший рік народження, підробленні документи медичних закладів щодо визнання особи непрацездатною та ін.). Правопорушникам можуть загрожувати штрафні санкції або обмеження волі.

 • Стаття 369 Кримінального кодексу України

В цій статті йде мова про обіцянку, пропозицію або надання службовій особі неправомірної вимоги.

Відповідальність за цією статтею настає у випадках, коли особа для перетину кордону намагається підкупити представників прикордонної служби. Важливо: відповідальність настає навіть за пропозицію дати хабаря. Тобто, зовсім не має значення, чи взяв прикордонник цей хабар чи ні. Діяння за цією статтею караються штрафними санкціями або позбавленням волі строком до 4-х років.

 • Стаття 336 Кримінального кодексу України

Ця стаття передбачає відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час загальної мобілізації. Покарання за цією статтею наступає найчастіше.

Серед інших способів перетину кордону:

 • Перетин державного кордону поза пунктами пропуску (через річку, ліс, у багажнику автомобіля та ін.).
 • Надання чужих документів в процесі перетину кордону та маскування власної зовнішності (наприклад, з документами жінки).

Ці дії в більшості випадків підпадають під адміністративну відповідальність і передбачають штрафні санкції або адміністративний арешт.  Саме тому краще не ризикувати та перетинами кордон тільки при наявності законних підстав.

Які категорії чоловіків мають право на законний перетин кордону?

Законно перетинати державний кордон України можуть чоловіки призовного віку:

 • Визнанні непридатними до військової служби за станом здоров’я.
 • Постійно проживають за межами України.
 • Здобувачі вищої освіти в закордонних навчальних закладах (денної форми навчання).
 • Чоловіки з інвалідністю.
 • Чоловіки, які опікують та супроводжують осіб з інвалідністю.
 • Чоловіки – багатодітні батьки (у яких троє та більше дітей).

Якщо Вам знадобиться супровід адвоката на кордоні при перетині його на законних підставах, звертайтесь до юристів PRIKHODKO & PARTNERS. Вам необхідна допомога в оформленні пакета документів для виїзду за межі України? Ми зможемо розв’язати це питання. Якщо, наприклад, Ви отримали відмову в перетині кордону без конкретних підстав на це, наші адвокати здатні оскаржити таке рішення.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуги супровід адвоката при перетині кордону заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви плантуєте перетинати кордон України?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте законні підстави для цього?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна допомога досвідченого юриста?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація