E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Поновлення актового запису про народження

Дуже часто на практиці виникають проблеми у витребуванні свідоцтв чи витягів із органів ДРАЦСу, бо при особистому зверненні громадянина зʼясовується, що актовий запис відсутній по конкретному свідоцтву, наприклад, про народження і його неможливо отримати.

В такому випадку законодавець передбачив єдиний механізм, що допомагає отримати даний документ – це поновлення актового запису.

Однак, як реалізувати дану процедуру на практиці знає не кожен громадянин. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про поновлення актового запису про народження, з урахуванням положень діючого законодавства України.

Що дає право громадянину поновити актовий запис цивільного стану?

Головною підставою для прийняття письмової заяви про поновлення актового запису цивільного стану органами ДРАЦС є витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян в якому зазначено, що відповідний актовий запис відсутній, тобто він був втрачений.

Якщо ж ці дані було передано до державного архіву на зберігання через те, що минув значний проміжок часу, то тільки архівна довідка про відсутність даного документу надаватиме право громадянину поновити актовий запис цивільного стану.

Куди слід подавати заяву про поновлення актового запису цивільного стану?

Така заява про поновлення втраченого актового запису цивільного стану подається в установленому зразку та формі до територіальних органів ДРАЦС за постійним місцем проживання чи перебування заявника.

При подачі заяви потрібно підтвердити особу за допомогою паспортних документів.

Якщо особи проживають на ТОТ чи переселилися з неї до іншого постійного місця проживання, то в такому випадку територіальна юрисдикція подачі заяви не застосовується, оскільки дані громадяни мають право звертатися до будь-яких органів ДРАЦС на їх особистий розсуд.

Якщо громадяни України проживають на постійній основі за межами країни, то подача заяви здійснюється до дипломатичного представництва або консульської установи України, оскільки на період воєнного стану в державі вони наділені повноваженнями поновлювати відповідні акти цивільного стану.

Хто має право подавати заяву про поновлення актового запису цивільного стану?

  • громадяни, стосовно яких було складено актовий запис та він для них має юридичне значення;
  • батько чи мати неповнолітньої або малолітньої особи;
  • піклувальник неповнолітньої особи;
  • опікун малолітньої чи недієздатної особи;
  • законні спадкоємці померлого громадянина;
  • представник органу опіки та піклування, якщо він подає заяву в інтересах особи над якою він здійснює опіку чи піклування.

Важливо! Даний перелік є неповним та може бути розширений в залежності від індивідуальних обставин по кожній справі.

Який перелік документів необхідно подавати разом із заявою про поновлення актового запису цивільного стану?

  • Довідка із архівного відділу, необхідна в тій ситуації, коли неможливо отримати витяг про відсутність актового запису у державному реєстрі;
  • докази, які надають відповідну та повну інформацію для поновлення актового запису;
  • свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану, що засвідчує факти, які мають значення для заявника;
  • інші докази та документи, що підтверджують право заявника на розгляд його заяви.

Варто зазначити, що отримання позитивного рішення стосовно поновлення актового запису можливо лише тоді, коли наявні докази про те, що відповідний актовий запис був раніше складений в органах ДРАЦС (наприклад, свідоцтва про реєстрації таких актів, їх копії, які можуть бути нотаріально засвідчені, наявність штампів чи інших відміток про проведення реєстрації акту в паспорті громадянина тощо).

Які строки розгляду заяви?

Загальний термін протягом якого органи ДРАЦС повинні розглянути заяву про поновлення актового запису становить не більше 90 днів з моменту подачі відповідних документів на їх розгляд.

Якщо у вас залишились питання щодо поновлення актового запису про народження, то в такому випадку юридична допомога від адвокатського бюро “Приходько та партнери” буде як ніколи доречною.

Наші фахівці не тільки розуміються на проблемних аспектах цивільного та сімейного права, а й мають багаторічний досвід роботи у даних галузях, що дозволяє надавати клієнтам компанії кваліфіковану юридичну підтримку та розвʼязувати проблеми різної складності, які виникають на практиці. Не зволікайте та звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до відділу ДРАЦС з вашого питання?

Так
Ні

2 питання

Ви звертались до інших юристів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація