«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Оскарження результатів закупівлі в тендері на Prozorro

Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Під час участі в тендерах дуже часто відбуваються ситуації, коли винесенні рішення можуть бути несправедливими для однієї чи іншої сторони.

Державні закупівлі в нинішніх умовах мають відбуватися максимально ефективно та швидко. Кабінет Міністрів України встановив нові правила закупівель на час дії воєнного стану, завдяки яким вдалося поєднати ці два важливі фактори. Важливий елемент – повернення інструменту оскарження в Антимонопольному комітеті України. Оскарження результатів закупівлі – один із напрямків роботи фахівців «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Особливості оскарження результатів закупівлі

Всі скарги щодо оскарження результатів закупівлі подаються через електронний майданчик. Вони оприлюднюються для будь-якого користувача та являються публічними. Автоматично скарга вноситься до реєстру, де формується її реєстраційна картка, яку отримують Антимонопольний комітет та Замовник.

 

Для оскарження результатів закупівлі треба підготувати наступний пакет документів:

 • Скарга.
 • Документи (в паперовій та електронній формі). Ці документи мають підтвердити факти, описані в скарзі.
 • Підтвердження оплати за подання скарги.

Сама скарга має містити наступні складові: опис фактів, про які йде мова в скарзі; аргументи, тобто, підтвердження позиції суб’єкта оскарження; посилання на відповідні статті Закону України «Про публічні закупівлі».

Після прийняття скарги, Антимонопольний комітет повинен не пізніше ніж за 10 робочих днів розглянути її, прийнявши рішення щодо її не задоволення / задоволення / часткового задоволення. При наявності відповідної аргументації строк розгляду скарги може бути продовжено ще на 10 робочих днів.

Під час оскарження результатів закупівлі Замовник не має права вносити зміни в умови тендеру, окрім тих, що здатні усунути порушення, які зазначені в скарзі. Також під забороною укладання нових договорів про закупівлю. Хоча Замовник може й самостійно усунути порушення, зазначенні в скарзі, відновлення тендеру може відбутися лише після завершення розгляду скарги Антимонопольним комітетом.

 

Таким чином, оскарження результатів закупівлі передбачає наступні етапи:

 1. Подання скарги до Антимонопольного комітету України.
 2. Оплата послуги подання скарги до органу оскарження (її розмір визначається Кабінетом Міністрів України).
 3. Винесення кінцевого рішення Антимонопольним комітетом.

Розгляд скарги – відкритий. При бажанні під час розгляду справи можуть бути присутніми як Замовник, та і Скаржник (Заявник). Для отримання додаткових консультацій Антимонопольний комітет може залучати експертів, сторонніх спеціалістів, які мають знання, необхідні для неупередженого та професійного розгляду скарги. Всі отримані висновки оприлюднюються на майданчику та долучаються до матеріалів загальної справи щодо оскарження результатів закупівлі.

Законні інтереси та права Скаржника захищаються шляхом зобов’язання Замовника переглянути/скасувати рішення про скасування процедури закупівлі до того моменту, поки не будуть усунені порушення.

Рішення, винесені Антимонопольним комітетом, стають чинними з моменту їх прийняття та обов’язковими для виконання Замовником. Винесено рішення можна оскаржити в судовому порядку протягом 30 днів з моменту його оприлюднення в електронній системі закупівель.

 

Чому саме «PRIKHODKO & PARTNERS» для оскарження результатів закупівлі?

Без сумнівів, процедура оскарження результатів закупівлі – достатньо складна та потребує наявності значного досвіду. В процесі підготовки скарги має враховуватися велика кількість нюансів, які впливають на прийняття кінцевого рішення. Також дуже важливо слідкувати за вчасним виконанням рішень, прийнятих Антимонопольним комітетом. Все це знаходиться в площині професіональної діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Ми здійснюємо:

 • Вивчення документів.
 • Детальний аналіз проблеми.
 • Надаємо рекомендації щодо шляхів вирішення питання.
 • Контролюємо виконання рішень Антимонопольного комітету.
 • Гарантуємо захист інтересів Клієнта.

Оскарження результатів закупівлі в тендері буде проведено якісно та максимально оперативно. У Вас залишилися ще запитання? Чекаємо на консультації! Заповніть заявку нижче для розрахунку ціни допомоги юриста по оскарженню публічних закупівель.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно оскаржити результати тендеру в системі Prozorro?

Так
Ні

2 питання

Учасників в тендері більше 3?

Так
Ні

3 питання

Ви приймали участь в інших тендерах до цього?

Так
Ні

4 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація