"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Перехід з пенсії за вислугу років на пенсію за віком

Ключовим нормативно-правовим актом, котрий регламентує загальні правила та особливості призначення пенсій, є Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV. Зокрема саме цей документ регулює порядок переходу з одного виду пенсії на інший. Пропонуємо дізнатися про це більш детально. А ще розповімо, чому з питань пенсійного права варто звернутися за юридичною підтримкою до адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми спеціалізуємося на консультуванні та юридичному супроводі таких справ, якщо в клієнтів виникають проблеми, котрі ускладнили самостійне вирішення цих питань.

Що варто знати про призначення пенсії?

В Україні на сьогодні існує 3 види пенсії:

  • за віком;
  • по інвалідності;
  • у зв’язку із втратою годувальника.

Буває так, що в однієї особи може бути право на різні види пенсії. Призначається в будь-якому випадку один з них, проте – вона може його обрати. Порядок визначення показників зарплатні, які враховуються при обчисленні пенсії, затверджує Пенсійний фонд, погоджуючи це з центральними органами виконавчої гілки влади у відповідній сфері.

 

Якщо коротко говорити про ключові правила нарахування пенсії, то їх суть зводиться до наступного – для обчислення пенсії враховується середня зарплатня, з якої сплачено податки, за 3 календарні роки до виходу на пенсію.

Які документи потрібні для переведення з одного виду пенсії на інший?

Щодо документації, котра буде актуальною в цьому випадку, то тут варто згадати документи про:

  • страховий стаж;
  • зарплатню чи дохід.

Також сюди належать інші документи, котрі знаходяться у пенсійній справі. Коли людина переходить з одного виду пенсії на інший, то при обчисленні її розміру застосовується показник середньої зарплатні, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.

Яким є порядок перерахунку пенсії?

Якщо людині призначено пенсію у відповідності до Закону «Про пенсійне забезпечення», то цей нормативно-правовий акт передбачає інші підстави, а також порядок призначення пенсії, аніж Закон № 1058-IV. Тож якщо особа, приміром, звертається вперше за призначенням пенсії відповідно до другого з цих законів, при обчисленні пенсії за віком враховується показник середньої зарплатні на застраховану особу в Україні за 3 роки, котрі передують зверненню стосовно призначення пенсії.

Також важливо відзначити щодо розміру – він враховується у тому обсязі, з якого сплачено страхові внески.

Для тих, кого цікавить судова практика, актуальна на сьогодні по цій темі, варто звернути увагу на постанови Верховного Суду України від 15.03.2018 по справі №521/4655/17, 19.06.2018 по справі №381/1405/17, а також 04.04.2019 по справі №359/7624/16-а.

Коли людина без відповідних юридичних знань знайомиться з текстом цих документів, вона може не до кінця зрозуміти складний механізм обчислення пенсії під час її перерахунку, коли переходить з одного виду пенсії на інший. Якщо простими словами пояснювати суть цих справ, то вони зводяться до того, що Пенсійний фонд відмовлявся проводити перерахунок пенсії у відповідності до середнього розміру зарплатні за 3 роки, котрі передували зверненню позивача до суду. Приміром, якщо звернення мало місце в липні 2022 року, то при перерахунку має враховуватися середня зарплатня (з вирахуванням податків) за 2019-2021 роки.

Чим ми будемо корисними?

До нашої команди регулярно звертаються клієнти, котрі потребують захисту своїх порушених прав у питаннях пенсійного забезпечення. Якщо у згаданих судових справах ви впізнали обставини, схожі зі своєю ситуацією, саме час подумати про відстоювання своїх прав та законних інтересів.

 

Якщо поки Ви вагаєтеся стосовно юридичного супроводу своєї справи, то можете розпочати спілкування з профільним фахівцем у форматі консультації. Вона дасть вам нагоду отримати відповіді на свої ключові питання та зорієнтуватися у тому, в якому руслі варто відстоювати себе. А якщо це відстоювання Ви таки довірите фахівцям, то значно спростите собі життя, маючи нагоду зекономити чимало часу та сил.

Наші фахівці регулярно займаються пенсійними питаннями різних категорій тож мають високий рівень знань та досвіду в таких справах, а також знаємо як буде діяти Пенсійний фонд, а значить можемо ефективно допомогти відстояти свої інтереси наши клієнтам. Заповніть форму на нашому сайті і ми Вам перетелефонуємо.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в м. Києві чи Київської області?

Так
Ні

2 питання

Вам раніше було призначено пенсію відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення» або “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”?

Так
Ні

3 питання

Чи зверталися Ви із заявою до ПФУ про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV?

Так
Ні
Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація