Оформити реконструкцію приватного будинку

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Оформити реконструкцію приватного будинку

Оформити реконструкцію приватного будинку

Автор

Колесніченко Олександр Сергійович

Реконструкція приватного будинку може знадобитися у випадках, коли споруда застаріла, треба провести капітальний ремонт або у Вас є бажання змінити планування чи функціональне призначення будівлі. Іншими словами, це повне перероблення будівлі для її покращення. Для того, щоб надалі не виникло жодних проблем, треба пройти через процедуру узаконення реконструкції будинку. В цьому Вам допоможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS»– команда професіоналів, яка має необхідні знання та досвід для узаконення будь-якого будівництва.

 

Реконструкція будинку: особливості термінології

Реконструкція приватного будинку дозволяє покращити комфорт в межах власного житла. Реконструкція передбачає зміну існуючої конструкції будинку з метою доповнення чи розширення простору. Будинок, в кінцевому випадку, може повністю змінитися. Наприклад,  можна додати до будинку господарські споруди чи, навіть, цілий поверх.

Багато хто задається питанням: чи доцільно проводити реконструкцію? Ця процедура – не із дешевих, її вартість розраховується в індивідуальному порядку. Перед тим, як розпочати реконструкцію, варто зробити для себе висновок: чи вистачить тільки реконструкції чи краще знести старий будинок і на цій ділянці звести новий. Дійсно, коли мова йде про старі будинки з кволими стінами і прогнилим фундаментом, рішення однозначне: знесення старого будинку і будівництво нового із стійких, сучасних і довговічних матеріалів. Якщо після проведення інженерних досліджень встановлено, що стан будинку – задовільний, достатньо буде реконструкції. В середньому реконструкція будівлі займає від 3-х місяців.

Проводити реконструкцію частини будинку документально неможливо. Іншими словами, реконструкція частини будівлі розцінюється як реконструкція всього об’єкта.

Для проведення реконструкції приватного будинку зі зміною його площі  в обов’язковому порядку треба отримати дозвіл на будівництво.

Він потрібен у випадках, коли змінюються технічні характеристики будинку:

  • Загальна площа.
  • Поверховість.
  • Висота стель.
  • Розмір, кількість вікон.

Оформлення документів не здійснюється у випадках, коли мова йде не про реконструкцію, а про перепланування чи заміну аварійних/застарілих частин будинку: даху, фундаменту, фасаду та ін. Технічні параметри будинку (площа, кількість поверхів та ін.) при цьому мають залишатися незмінними.

Процедура оформлення реконструкції приватного будинку

Для узаконення реконструкції приватного будинку потрібно зібрати пакет документів. Якщо мова йде про будинки площею до 500 метрів квадратних потрібні наступні документи:

  • Ескіз будівництва.
  • Топографічна зйомка.
  • Отримання будівельного паспорта.
  • Документ, який підтверджує початок будівництва.
  • Декларація про початок робіт і введення об’єкта в експлуатацію.

Важливо: якщо приватний будинок має більше ніж одного власника, кожен із співвласників має обов’язково надати дозвіл на проведення реконструкції.

Таким чином, оформлення реконструкції приватного будинку дозволить уникнути штрафів, які передбачені у разі самовільного будівництва. Будь-який приватний будинок можна подарувати, продати, передати у спадок. Єдина умова – наявність правильно оформлених документів.

Узаконення реконструкції приватного будинку – досить складний процес, який варто довірити справжнім професіоналам. Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» звільнять Вас від витрати часу в довжелезних чергах і допоможуть зберегти Ваші нерви.

Якщо Ви запланували роботи, пов’язані з реконструкцією будинку або вже встигли її провести, ми допоможемо Вам отримати відповідну документацію та узаконити реконструкцію.

 

Наші спеціалісти дотримуються термінів реалізації умов договорів. Клієнти «PRIKHODKO & PARTNERS» – як юридичні, так і фізичні особи. Головна запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного клієнту. Записуйтесь на консультацію – залиште заявку нижче для розрахунку ціни юридичного оформлення реконструкції приватного будинку чи іншого типу приміщення!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас є право власності на об'єкт, який підлягає реконструкції?

Так
Ні

2 питання

В ході реконструкції будуть затронуті несучі конструкції?

Так
Ні

3 питання

Буде змінено кількість входів чи вікон в будинку?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація