"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Легалізувати самочинне будівництво (легалізувати самобуд)

Перепельченко Анатолій Олександрович - perepelchenko osnovnaya scaled

Легалізувати самочинне будівництво (легалізувати самобуд)

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

Практика самовільного будівництва до недавнього часу не мала в Україні перспектив узаконення. Для легалізації самобуду потрібно було пройти через складну бюрократичну процедуру. На сьогоднішні легалізувати самовільне будівництво набагато простіше. Як саме це зробити, ми обговоримо в цій статті.

Самовільне будівництво: особливості термінології

Самовільне будівництво – будівництво, яке можна віднести до однієї з наступних категорій:

  • Будівля збудована на земельній ділянці, яка не має використовуватися для цього відповідно до цільового призначення.
  • Відсутня декларація про початок будівництва або дозвіл на виконання будівельних робіт.
  • Наявні істотні порушення будівельних правил та норм.

 

легалізація самобуду

Самовільне будівництво в Україні: яка відповідальність?

Легалізація самовільного будівництва можлива в адміністративному порядку. Якщо власник будівлі – самобуду відмовляється від цієї процедури, споруди мають бути знесені його коштом. Узаконення самобуду регулюється нормами сучасного українського законодавства та дозволяє уникнути адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності.

Легалізація самобуду – юридичний процес, який закінчується державною реєстрацією права власності на будівлю. Для чого потрібно узаконювати самобуд?

По-перше, без легалізації самовільного будівництва наступає юридична відповідальність за порушення норм законодавства:

  • Попередження.
  • Штраф.
  • Примусове знесення будівлі.

По-друге, без легалізації неможливо реалізувати права власника. Відповідно до чинного українського законодавства, власник самобуду не має права власності на нього. Тобто, власник самовільно збудованої будівлі не може передати права на неї іншим особам (подарувати, продати, здати в оренду, обміняти та н..).

По-третє, не можна законно під’єднатибудинок до основних інженерних споруд (газ, електроенергія, теплопостачання, водовідведення). Це пов’язано з тим, що підстава для укладення договорів на постачання енергоносіїв – зареєстрована декларація щодо готовності об’єкта до експлуатації.

Держава максимально обмежує права тих, хто зводить самобуди. Саме тому треба провести легалізацію самовільного будівництва.

 

Етапи легалізації самовільного будівництва

Узаконення самовільного будівництва відбувається декількома шляхами. Все залежить від того, коли була споруджена споруда:

  • До 05 серпня 1992 р. Якщо самобуд було зведено до цієї дати, в ДАБІ не потрібно реєструвати Декларацію про готовність об’єкта для введення в експлуатацію.
  • До вересня 2018 р. З цієї дати набув чинності новий порядок проведення технічного обстеження й прийняття в експлуатацію будівель різного типу. Мова йде про амністію на самовільне будівництво. В такому випадку знадобиться Декларація ДАБІ.

Для легалізації самовільного будівництва треба пройти через наступні етапи:

  1. Підготовка технічного паспорту споруди

За це відповідає сертифікований інженер, який після огляду об’єкта проводить його оцінку, визначає площу та складає технічний паспорт.

  1. Оформлення звіту

Звіт потрібен у випадках, коли біля будинку знаходяться сільськогосподарські будівлі, площа яких – до 100 м2. Окрім цього, до звіту вносяться дані про те, що споруди відповідають всім вимогам для введення в експлуатацію.

  1. Підготовка документації про присвоєння адреси

Дане рішення ухвалюється органами місцевого самоврядування. Якщо наявний кадастровий номер ділянки, робити це не потрібно. При легалізації дачних споруд відповідний документ видає товариство.

  1. Офіційне оформлення прав власності

 

Інформація про легалізацію самовільного будівництва вноситься в офіційний реєстр. Власник отримує відповідний документ.

Самостійна легалізація самовільного будівництва – досить складний процес, який варто довірити справжнім професіоналам. Спеціалісти юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» мають багаторічний практичний досвід та технічні можливості для максимально оперативного узаконення самовільного будівництва. Записуйтесь на консультацію – залиште заявку на розрахунок ціни легалізації самочинного будівництва!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви володієте земельною ділянкою під побудованим об'єктом нерухомості?

Так
Ні

2 питання

Ваша будівля збудована до 05/08/1992 року?

Так
Ні

3 питання

Ваш об'єкт нерухомості має квадратуру понад 500 кв.м.?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація