Розблокування зарплатного рахунку

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Розблокування зарплатного рахунку

Зняття арешту із зарплатного рахунку в Україні на сьогодні є досить поширеною річчю, через те, що такий арешт здійснюється автоматично. Така дія може бути тимчасовою – коли блокується для фінмоніторингу, в такому випадку можна подзвонити до банку для зняття такого, або довгостроковим – у такому випадку банк отримав рішення виконавця за борги. З 6 травня 2023 року, відповідно до змін в законі, боржнику може бути доступний лише один рахунок за згодою виконавця.

Важливо! З такого рахунку зняти можна лише суму, що не може перевищувати дві мінімальні заробітні плати на поточний рік.

Арешт зарплатного рахунку

Частіше за все вживається такий формальний термін, як «арешт зарплатної картки», що своєю чергою означає ніщо інше як – блокування рахунку на який надходить заробітна плата. В законі не визначено такого спеціального поняття як – “зарплатний рахунок”. Окремим є випадок, коли це виплата заробітної плати працівників юридичних осіб. Відповідно до цього, виконавчі дії, щодо арешту зарплатної картки, є законними до моменту отримання відповідного підтвердження цільового призначення рахунку.

Під час воєнного стану в Україні були встановлені правила, що скасовані з травня 2023 року, щодо арешту зарплатних карток. Українцям було дозволено використовувати кошти з заблокованих вказаних рахунків, проте сума стягнення за виконавчим документом не повинна була перевищувати сто тисяч гривень.

Банк не порушує законодавство блокуючи зарплатну карту, у разі наявності у вас перед ним заборгованості, – він має на це право. Навіть якщо ви вважаєте, що ця карта є зарплатною, банк не має обов’язку розслідувати це питання і скоріш за все заблокує картку для виконання своїх вимог. У разі наявності у вас можливості погасити борг – зробіть це! Якщо ви вважаєте, що вимоги банку неправомірні або завищені, краще звернутись до кваліфікованих юристів щодо цього питання.

Фото: Розблокування зарплатного рахунку

Заблокований зарплатний рахунок

Першим кроком, у випадку невеликої суми боргу – арешт коштів на картці боржника виконавцем. Виконавча служба, незалежно від того, чи це приватний, чи державний виконавець, має можливість заблокувати зарплатну картку боржника. Також виконавці не зупиняються в накладанні арешту на картки, включаючи зарплатні та пенсійні, попри воєнний стан. Накладення арешту на картки боржника є безпосередньою відповідальністю виконавця.

Як розблокувати?

Для того аби зняти арешт з зарплатного рахунку, важливо розглядати конкретну ситуацію та можливості громадянина. Ніхто не застрахований від того, що в будь-який момент може відбутись арешт зарплатної картки, особливо коли є заборгованість. В такому випадку виникає наслідок – неможливість зняти заслужені гроші. Під час воєнного стану обмеження стосовно арешту зарплатних карток зменшено, і сума, яку можна зняти, обмежена на місяць (як зазначалось раніше). Проте є кілька способів зняти арешт:

  1. Повністю виплатити борг.
  2. Оформити заяву виконавцю та вносити частинами платежі.
  3. Оспорювати причину арешту, зокрема рішення суду, виконавчий напис тощо.
  4. Укласти мирову угоду з кредитором.

Фото: Розблокування зарплатного рахунку

Заяву про зняття арешту з зарплатного рахунку подають на ім’я виконавця, якщо ви згодні виплатити борг або користуватися встановленим лімітом. У випадку незгоди з сумою арешту або його незаконністю, заяву слід подавати до суду.

Проте не потрібно перейматись, щодо складності розв’язання даного питання. До ваших послуг завжди готова команда кваліфікованих юристів компанії «Приходько та партнери». Раді розглянути ваш запит аби вирішити все найкращим чином.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам відома причина блокування рахунку?

Так
Ні

2 питання

Ви отримували офіційний документ про блокування рахунку?

Так
Ні

3 питання

Сума заборгованості перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Розблокування зарплатного рахунку”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація