"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

Продаж часток ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є однією з найпопулярніших організаційно-правових форм ведення бізнесу в Україні.

Процедура продажу часток в ТОВ вимагає дотримання певних умов та наявності ряду документів та регулюється законодавством, а саме:

 • Цивільний кодекс України – встановлює загальні правила цивільного обороту, які стосуються і правочинів із корпоративними правами.
 • Господарський кодекс України – доповнює цивільно-правові норми специфічними правилами, що стосуються господарської діяльності, включаючи діяльність ТОВ.
 • Закон України “Про господарські товариства” – містить спеціальні положення про діяльність товариств з обмеженою відповідальністю, включаючи правила щодо виходу учасників з товариства, переважне право на придбання частки, порядок переходу часток до інших осіб.
 • Закон України “Про реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” – регулює процедуру реєстрації змін у складі учасників ТОВ, яка необхідна після продажу частки.
 • Нотаріальне законодавство – у деяких випадках продаж часток ТОВ може вимагати нотаріального посвідчення договорів. Такі вимоги можуть бути також закріплені в статуті ТОВ.

Ці закони визначають правові рамки для здійснення та реєстрації продажу часток, обов’язки і права учасників, а також процедурні аспекти, які потрібно виконати для легітимного проведення угоди.

Процедура продажу часток

Продаж часток ТОВ починається з прийняття рішення учасником про відчуження своєї частки. Згідно з законодавством, інші учасники товариства мають переважне право її купівлі. Це означає, що продавець повинен спочатку запропонувати продаж частки іншим учасникам ТОВ на тих самих умовах, на яких вона пропонується третім особам.

Якщо інші учасники відмовляються від купівлі частки або не виявляють бажання придбати її протягом встановленого статутом терміну, частку можна продавати третім особам. Цей процес слід формалізувати шляхом укладення договору купівлі-продажу частки в ТОВ.

Умови продажу

Продаж частки повинен відповідати умовам, які передбачені статутом товариства та чинним законодавством.

Особливу увагу слід звернути на:

 • Оцінку вартості частки, яка може потребувати залучення незалежного оцінювача.
 • Отримання згоди від інших учасників ТОВ, якщо така вимога передбачена статутом.
 • Нотаріальне посвідчення угоди.

Необхідні документи

Для проведення продажу частки в ТОВ необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • Рішення про продаж частки.
 • Договір купівлі-продажу частки.
 • Акт приймання-передачі частки (нотаріально посвідчується).
 • Документи, що підтверджують право власності на частку.
 • Згода інших учасників ТОВ на продаж, при необхідності.
 • Нотаріально завірені копії усіх документів, що вимагають нотаріального посвідчення (паспорти, довіреності, інше).

Після здійснення продажу необхідно також зареєструвати зміни в учасниках ТОВ у відповідних державних органах, що включає внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Це можливо зробити через органи нотаріату або ЦНАП.

Продаж частки в ТОВ є складним процесом, що вимагає уважного вивчення законодавства, статуту товариства та підготовки великої кількості документації.

А з залученням кваліфікованих юристів компанії «Приходько та Партнери» ви забезпечуєте законності, безпеку угоди та її швидкість.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація з приводу процедури продажу частки?

Так
Ні

2 питання

Ваша компанія зареєстрована в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Чи є сперечання з іншими власниками щодо продажу вашої частки?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація