«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Договір підряду

Договір підряду належить до договорів цивільно-правового типу та передбачає виконання робіт однією стороною (підрядником) на замовлення іншої сторони (замовника) за певну плату. Для того, аби такий договір працював на вас та забезпечував якісне регулювання ділових взаємин з контрагентом, потрібно подбати, щоб він був грамотно складений. У цьому можуть допомогти юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери», котрі спеціалізуються на такій категорії клієнтських запитів. Отже, давайте розглянемо, якими є особливості договору підряду та чим ми можемо вам допомогти в процесі його складання.

Якими є істотні умови договору підряду?

Основними умовами для договору такого типу є зазначення предмету та ціни. Предметом є конкретний тип робіт, котрий потрібно виконати для отримання передбаченої плати. Що стосується строку, то його вказування не є обов’язковою умовою, але ми рекомендуємо вказати. І за цим стоїть цілком зрозуміла логіка, котра спирається на глибоке розуміння природи цивільно-правових взаємин та їх можливих сценаріїв.

 

Наприклад, розглянемо ситуацію, коли ви укладаєте договір підряду з виконавцем робіт, який є професіоналом та має багато гарних відгуків. Однак такі люди чи підприємства часто мають величезний потік клієнтів, тож можуть відтермінувати роботу над одним замовленням, якщо надійшло інше – більш перспективне для них або об’ємне. І тоді вам доводиться якийсь час чекати на те, аби підрядник таки взявся за роботу. Це створює напругу – особливо тоді, коли ваш бізнес залежить від швидкості виконання роботи за таким договором. Щоб не потрапляти в позицію заручників ситуації, варто одразу зазначати в документі не лише його предмет та ціну, а й термін, котрий виділяється на виконання робіт.

А тепер розглянемо приклад, коли ви чи ваша компанія, навпаки, перебуває в ролі підрядника. Для вас теж вагомими будуть строки, однак тут йтиметься про терміни оплати. Теж достатньо поширеною є ситуація, коли замовник робіт, отримавши бажаний результат, відтягує момент розрахунку. Аби такого не було, варто передбачити усі ці аспекти в тексті договору та встановити термін як на виконання робіт, так і на оплату. Такий підхід допоможе убезпечити обидві сторони від порушення домовленостей.

Відмінність договорів про надання послуг та підряду

Часто люди плутають ці два договори, однак між ними є одна суттєва відмінність. У договорі про надання послуг акцент робиться на процес, а у договорі підряду – на результат. Тут складно однозначно сказати, який варіант буде кращим, адже все залежить від специфіки співпраці. Приміром, коли йдеться про матеріальний результат, його можна виміряти. А ось коли ми говоримо про нематеріальний результат (наприклад, провести захід чи надати послуги з репетиторства), то тут договір підряду не підійде та краще буде обрати договір про надання послуг. В обох цих варіантах юридична компанія «Приходько та партнери» готова надати якісні послуги.

Можливість зміни ціни

Інколи в договорі підряду зазначають тверду ціну, іноді – приблизну. Тут теж немає єдиного рішення стосовно того, що буде кращим у конкретному випадку. Важливо, щоб зміст договору відображав специфіку співпраці. Приміром, у деяких випадках визначити точну ціну заздалегідь так, аби вона була справедливою, неможливо. Це стосується ситуацій, де йдеться про складність з розумінням того, який конкретно знадобиться обсяг робіт. Наприклад, під час капітального ремонту приміщення можуть виникнути несподівані фактори. Разом з тим, і для твердої ціни теж можна передбачити можливість коригування у разі екстрених обставин.

Яким чином забезпечується виконання зобов’язань?

Чинне законодавство передбачає різні інструменти для того, щоб забезпечити виконання зобов’язань. Це може бути порука, гарантія, неустойка, притримання чи завдаток. Консультуючи клієнтів, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» детально відповідають на питання, який з перелічених варіантів буде найкращим саме для вас.

 

Іноді люди думають, що можна самотужки скласти договір на основі шаблонів, котрі нескладно побачити у відкритому доступі в інтернеті. Однак такий договір не передбачатиме специфіку співпраці конкретних контрагентів.

Тож у випадку спорів між ними він не зможе стати справді надійним інструментом для юридичного захисту. Аби не потрапити в таку проблему, співпрацюйте з надійними правниками, які розроблять текст договору для вас максимально ретельно та грамотно.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно розробити договір підряду на будівельні роботи?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно розробити договір підряду на виконання ремонтних робіт?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібно вичитати вже існуючий договір підряду?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібно розробити інший договір підряду?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація