«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Звільнення від боргів по кредиту

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Україна, як країна з розвиненою системою фінансового регулювання, встановлює чіткі та деталізовані норми та процедури, що стосуються розв’язання питань звільнення від боргових зобов’язань за кредитами. Ці правила, безумовно, враховують різноманітні аспекти та фактори, які впливають на фінансові угоди між кредиторами та позичальниками.

 

На що варто звернути увагу?

Умови угоди грають важливу роль у визначенні того, яким чином можуть бути вирішені питання звільнення від боргів. Вони можуть містити різні розділи, обумовлені строкові умови, а також умови стосовно платежів.

Окрім того, законодавчі аспекти відіграють значущу роль у регулюванні цього процесу. Закони, які визначають права та обов’язки кредиторів та позичальників, а також процедури банкрутства, можуть впливати на те, яким чином розв’язуються питання з боргами.

Загалом, система розв’язання питань звільнення від боргів по кредитах є комплексною і враховує різноманітні фактори, включаючи тип кредиту, умови угоди та законодавчі положення. Це сприяє забезпеченню справедливих та ефективних механізмів вирішення фінансових спорів між сторонами у кредитних відносинах.

Можливі шляхи звільнення від боргів

 1. Реструктуризація боргу

Це судовий процес у справі про неплатоспроможність, який використовується для зменшення суми боргу або зміну умов погашення відповідно до плану реструктуризації боргу боржника.

Реструктуризація боргу може виглядати різним чином, наприклад:

 • Так звані кредитні «канікули» – становить собою відстрочку у виплатах на певний час, коли позичальник може призупинити регулярні виплати.
 • Можливість погасити саме тіло кредиту – в такому випадку, позичальник може мати змогу, протягом певного періоду часу сплачувати лише основну суму кредиту, що дозволяє зменшити обсяг нарахованих відсотків.
 • Збільшення терміну дії самого кредитного договору – це передбачає подовження строку кредитної угоди, що може призвести до зменшення щомісячного платежу шляхом розподілу суми боргу на більший період.
 • Зниження процентної ставки – це включає зменшення відсоткової ставки за кредитом, своєю чергою знижує щомісячні виплати за кредитом.

 

 1. Санація

План санації передує відкриттю провадження у справі про банкрутство безпосередньо перед самим початком провадження.

В такому плані визначається:

 • розмір, порядок і терміни погашення вимог лише тих кредиторів, які беруть участь у санації;
 • процедури виконання плану санації та нагляд за його виконанням;
 • і, якщо призначена особа, що керує санацією, його повноваження.

Додатково може включати наступне:

 • поділ на категорії тих кредиторів, які беруть участь у санації, в залежності від виду вимог і того, чи є забезпечення для них;
 • встановлення в залежності від вимог кредиторів різних категорій відповідні умови для задоволення;
 • процедури отримання позик чи кредитів;
 • і інші умови, передбачені законодавством.

 1. Банкрутство

Це визнання судом, що боржник немає змоги відновити свою платоспроможність за допомогою процедур що описувались вище, та погасити встановлені законодавством у визначеному порядку, вимоги кредиторів у грошовій формі іншим чином, ніж за допомогою ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника. Проте, потрібно враховувати, така процедура вважається досить складною та потребує допомоги кваліфікованого юриста, що готові допомогти у розв’язанні даного питання.

Важливо враховувати, що кожен випадок може бути унікальним, і ефективність зазначених методів може варіювати в залежності від конкретних обставин. Тому юристи компанії «Приходько та партнери» завжди готові допомогти вам.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви шукаєте адвоката по фінансових питаннях?

Так
Ні

2 питання

Ви шукаєте юриста для захисту Ваших прав як боржника?

Так
Ні

3 питання

Вас цікавлять шляхи звільнення від боргів по кредиту?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація