E-mail
porokhovata@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-57

Фахівець практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Реєстрація інвестицій в Україні для нерезидентів

Попри воєнний стан, Україна залишається однією з тих країн, що і досі є привабливими для іноземного інвестування, зокрема для розширення можливостей для бізнесу нерезидентів (як фізичних, так і юридичних осіб).

Одним з ключових аспектів інвестування в Україні для нерезидентів є правильна його реєстрація в регулюючих органах нашої країни.

Наразі по закону державна реєстрація інвестицій нерезидентом в Україні не є обов’язковою. Та варто мати на увазі, що при її проведенні у нерезидента з’являється право на отримання відповідних гарантій та пільг, визначених в чинному українському законодавстві.

Такими гарантіями є:

  • гарантії на випадок зміни законодавства (зокрема щодо процедури реєстрації, інвестування);
  • гарантії у випадку примусового вилучення активів/незаконної дії щодо них з боку органів влади;
  • компенсація і відшкодування збитків іноземним інвесторам;
  • гарантії використання прибутку/доходів від іноземних інвестицій.

Перелік може включати також інші гарантії, що стосуються здійснення інвестиційної діяльності.

Перед безпосередньою реєстрацією інвестицій нерезидентом в Україні важливо розібратись у зазначеній процедурі та тих кроках, що необхідно буде пройти.

Процес такої реєстрації виглядає наступним чином:

  • Підготовчий етап.

Наразі провести реєстрацію інвестицій нерезидента можна за довіреністю, оформленою відповідно до чинного закону (з перекладом та нотаріальним завіренням у нотаріуса).

Далі потрібно підготувати необхідну документацію, що складатиметься з заяви про здійснення державної реєстрації іноземних інвестицій, рішення іноземного інвестора про внесення відповідних активів, документи, що підтверджують вартість іноземної інвестиції, документи, що підтверджують форму здійснення іноземної інвестиції, а також інформаційне повідомлення.

  • Реєстрація інвестиції в податковій/місцевій державній адміністрації.

З моменту завершення реєстрації інвестицій нерезидентом в Україні відбувається  присвоєння реєстраційного номера, який підтверджується підписом та печаткою органу державної реєстрації.

Інформаційне повідомлення по одному екземпляру лишається у заявника на підтвердження його подання, у державного реєстратора та направляється до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для формального закінчення процедури та становлення на облік. За загальним правилом, тривалість такої реєстрації складає 3 робочі дні.

Ми також рекомендуємо відкривати інвестиційний рахунок для ведення інвестиційної діяльності на території України. Цей також надасть змогу отримати можливість узгодження індивідуального курсу валюти, обслуговування у відділеннях банку, зокрема консультування по питанню здійснення комерційної діяльності на рахунку.

Кваліфіковані юристи АО “Приходько та Партнери” можуть надати вичерпні консультації по реєстрації інвестицій нерезидентам на запит клієнту, допомогти у підготовці належної документації для реєстрації у податкову, державному реєстратору, надати юридичний супровід по організації всієї процедури (по нотаріально завіреній довіреності).

Висновки.

Реєстрація інвестицій в Україні для нерезидентів є важливим кроком для тих, хто має інтерес до розвитку бізнесу в нашій країні.

Проведення належної реєстрації іноземних інвестицій може принести значні переваги у вигляді гарантій та пільг як для самого інвестора, так і для економіки країни в цілому.

Зробити цей процес легким і зрозумілим допомагає розуміння процедур, з чим юристи АО “Приходько та Партнери” можуть допомогти своїм клієнтам.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи здійснювали ви інвестиційну діяльність як нерезидент в Україні до цього?

Так
Ні

2 питання

Чи реєстрували ви іноземні інвестиції в Україні раніше?

Так
Ні

3 питання

Чи бажаєте ви отримати правову консультацію по переліку гарантій та пільг для іноземних інвесторів у разі такої реєстрації?

Так
Ні
E-mail
porokhovata@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-57

Фахівець практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація