"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Визнання права власності на майно в суді

Визнання права власності у судовому порядку – один з поширених запитів, з яким звертаються клієнти до юристів. Для фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери» ця тема є однією з тих, які належать до фокусу практики. Пропонуємо більш детально розглянути ситуації, у яких буде актуальним визнання права власності саме у судовому порядку. Також розповімо, чим можуть бути корисні наші послуги в цьому контексті.

Коли право власності визнають у судовому порядку

Тут маються на увазі наступні ситуації:

  • якщо право власності не визнається іншою особою;
  • якщо така особа намагається його оспорити;
  • якщо було втрачено документ, який слугує засвідченням права власності.

Якщо право власності не визнається або оспорюється іншою особою, то власник може подати відповідний судовий позов. Це передбачено ст. 392 Цивільного кодексу України. Діяти у такій ситуації самотужки складно та нераціонально, тож суттєво доцільніше буде заручитися підтримкою професійних юристів. Ми ретельно вивчимо ситуацію, складемо позовну заяву, зорієнтуємо вас у питанні доказової бази щодо підтвердження права власності та забезпечимо якісне представництво ваших інтересів у суді.

Спадкове майно: як визнати право власності

Судовий порядок визнання права на спадкове майно вважається винятковим. Він стає актуальним лише у тому випадку, коли є перешкоди для набуття права на спадщину в нотаріальному порядку. Принаймні так це звучить в теорії. На практиці ж ситуація інколи виглядає кардинально протилежно. Між спадкоємцями часто виникають судові спори, тож буде доречним заручитися допомогою дійсно фахових юристів, котрі посприяють захисту ваших прав та інтересів.

Володіючи великим досвідом та маючи чимало успішних кейсів, ми не використовуємо шаблонних рішень, хоча й знаємо дієві алгоритми роботи. Спочатку ми ретельно досліджуємо вашу ситуацію та вивчаємо усі факти, які можна залучити до доказової бази на вашу користь. І лише тоді формуємо стратегію представництва.

Визнання права власності на майно в суді

Окрім спорів між спадкоємцями, бувають й інші причини, котрі перешкоджають тому, аби оформити право власності на спадкове майно, скориставшись послугами нотаріуса. Приміром, йдеться про ситуацію, коли спадкоємці прийняли спадщину, однак не можуть її оформити у нотаріуса з причини відсутності правовстановлюючих документів. Зазвичай проблема виглядає наступним чином:

  • немає документів на ім’я спадкодавця на спадкове майно;
  • немає державної реєстрації цього майна спадкодавцем у порядку, встановленому чинним законодавством.

Така ситуація часто трапляється у сільській місцевості. Буває так, що право власності на будинок чи земельну ділянку спадкодавця можна підтвердити лише наявністю відповідного запису в погосподарській книзі сільської ради. Ще одним фактом на підтвердження слугує те, що особа, яка померла, протягом тривалого часу володіла таким майном.

Наслідком того, що перші власники не оформили документи на майно, яке їм належало, стає відсутня документальна підстава, аби зареєструвати право власності спадкоємців у нотаріуса. У такій ситуації судовий порядок стає єдиним можливим. І, як показує практика, при правильній стратегії юристів спадкоємця справа зазвичай є виграшною.

Чому варто звернутися до нас

Коли постає питання про визнання права власності в суді, великою мірою результат залежить від якості юридичної підтримки. Ми зі свого боку гарантуємо максимальну увагу та включеність у справу під час представництва ваших інтересів.

Ми ретельно дослідимо та залучимо усю необхідну документацію, спираючись на особливості конкретно вашого випадку. Звернення до юристів нашої команди допоможе вам заощадити сили та час, оскільки не доведеться самотужки досліджувати чинну нормативно-правову базу та стикатися з багатьма «підводними каменями» правової системи, які могли б негативно вплинути на результат.

Ми подбаємо про те, щоб ваше законне право власності було визнано в суді.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Вашою справою вже займались інші юристи?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібно терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація