"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

Ліквідація представництва іноземної компанії в Україні

В сучасному світі, де глобалізація виробництва та обміну послугами стало вже нормою, змінюються й правила функціонування бізнесу.

Однією з форм інтернаціоналізації є створення представництва іноземної компанії в іншій країні.

Проте, з різними економічними умовами та стратегічними змінами, іноді необхідно припинити діяльність представництва в певній країні.

У даній статті розглянемо процедуру та вимоги до ліквідації представництва іноземної компанії в Україні.

Вимоги до ліквідації представництва:

Перш ніж розпочати процес ліквідації, необхідно вивчити вимоги, які ставляться до такої діяльності в Україні. Законодавство передбачає, що ліквідація представництва можлива тільки за наявності підстав, визначених законом.

Однією з основних підстав є прийняття рішення про припинення діяльності самою іноземною компанією, яка представляє інтереси на території України. Іншою підставою може бути закінчення строку дії представництва або досягнення мети, з якою воно було створене.

Важливою умовою ліквідації є розрахунок зобов’язань перед стягненням іншого статусу компанії. Після цього необхідно почати процедуру ліквідації у державного реєстратора,  повідомити та почати проходити процедуру податкової перевірки та в інших державних органах.

Процес ліквідації:

  • Прийняття рішення:

Початковим етапом ліквідації є прийняття рішення вищим органом іноземної (материнської) компанії. Це може бути рішенням наглядової ради, власника чи іншого органу, який має відповідальність за такого роду рішення.

  • Підготовка документів:

Далі необхідно підготувати пакет документів для реєстрації ліквідації. Це включає в себе рішення про припиненні діяльності, заява до державного реєстратора про ліквідацію представництва, статутні документи, рішення про ліквідацію представництва та інші первинні документи, які визначені законом.

Також, необхідно підготувати, перекласти і засвідчити належним чином установчі документи іноземної материнської компанії для подання до державного реєстратора.

Зауважу, що документи видані в більшості світових юрисдикцій підлягають апостилізації на території видачі документу.

  • Реєстрація:

Зібравши необхідний пакет документів, представник представництва подає їх до відповідного реєстраційного органу (ЦНАП або державний реєстратор/нотаріус).

  • Розрахунок зобов’язань:

Після отримання відомостей про ліквідацію, представництво повинно розрахуватися по всім свої зобов’язання перед працівниками, державою та контрагентами.

  • Сповіщення зацікавлених органів:

Після внесення відомостей про початок ліквідаційної процедури, розрахунку зобовʼязань і призначення ліквідатора представництва, ліквідатор заявляється до податкових органів, які починають податкову перевірку.

На сьогоднішній день, термін проходження такої перевірки варіюється від 3 до 6 місяців.

  • Архівація документів:

Заключним етапом ліквідації є передача всіх документів в архівні установи, що підтверджують право представництва, до відповідних органів.

Це підтверджує завершення процесу ліквідації.

Висновок:

Ліквідація представництва іноземної компанії в Україні – це складний та відповідальний процес, який вимагає уважного вивчення вимог та послідовності дій.

Здійснення цього процесу відповідно до законодавства сприятиме уникненню неприємностей та забезпечить легку та ефективну ліквідацію представництва.

Ретельне планування та правильне виконання кожного етапу дозволить підтримувати репутацію бізнесу та зберігати доброзичливі відносини з органами влади та іншими зацікавленими сторонами.

Зважаючи на складність проходження цього шляху, ми юридична компанія «Приходько та Партнери», маючи багаторічний досвід роботи в цій галузі права запрошуємо Вас до співпраці, легкого і швидкого проходження такої процедури, як ліквідація представництва іноземної компанії в Україні.

Ми надаємо наступні послуги: 

  • Подання ліквідаційної заяви до державного реєстратора;
  • Призначення юриста нашої компанії ліквідатором представництва, який є представником компанії у всіх уповноважених органах до самого кінця ліквідаційної процедури;
  • Подача останньої звітності бухгалтером нашої компанії;
  • Аудит первинної документації перед початком проходження податкової перевірки;
  • Виключення з обліку в органах статистики;
  • Передача всієї документації до архівних установ.

І звісно ж, юридична компанія «Приходько та Партнери» надає всі ці послуги комплексно і під ключ, що вагомо полегшує проходження Вами ліквідації представництва іноземної компанії в Україні.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже почали ліквідаційну процедуру?

Так
Ні

2 питання

Ваше представництво зареєстровано в Києві чи Київській обл.?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація з приводу ліквідаційної Вашого представництва?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація