"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Узаконити МАФ (тимчасову споруду)

МАФ (Мала Архітектурна Форма) – це об’єкт нерухомості, який функціонує автономно від іншої нерухомості. До категорії тимчасових споруд відносять такі об’єкти: павільйони, кіоски, торгові ряди, сезонні майданчики, тераси. Це обов’язково мають бути одноповерхові споруди, виготовлені з полегшених конструкцій. МАФи будуються без фундаменту та характеризуються як тимчасові.

Кожен МАФ в обов’язковому порядку має отримати офіційний дозвіл для проведення відповідної діяльності. Узаконити тимчасову споруду в Києві – послуга, яку надають адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS».

Основні характеристики МАФів

Тимчасова споруда для здійснення тієї чи іншої підприємницької діяльності може мати додаткове закрите приміщення для тимчасового перебування людей або не мати його.

Державний класифікатор будівель та споруд містить визначення терміну «будівля», їх класифікацію та перелік. Тимчасові споруди не належать до категорії будівель і не виступають в якості нерухомості.

Таким чином, МАФи – рухоме майно. Однак, не зважаючи на це, тимчасові споруди мають бути встановленні з врахуванням не тільки будівельних, а й інших норм, актуальних у відношенні споруд та навколишніх будівель.

 

Які документи потрібні для узаконення тимчасової споруди?

В залежності від регіону України, можуть застосовуватися різні процедури отримання документів – дозволів на встановлення МАФу. Спочатку, в будь-якому випадку, варто отримати дозвіл на оренду земельної ділянки. Це питання вирішується на засіданнях органів міської влади.

Стандартний перелік документів для узаконення тимчасової споруди  в Києві:

  1. Дозвільна документація від Головного управління містобудування.
  2. Фотофіксація.
  3. Ситуаційна схема.
  4. Вихідні дані для здійснення проєктування.
  5. Черговий кадастровий план.
  6. Паспорт прив’язки тимчасової споруди (схема прив’язки, креслення вузлів – підключення до інженерних мереж).
  7. Ліцензія, надана Державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Після того, як відбудеться монтаж МАФу, виникає питання щодо підключення його до електромережі. Для цього потрібно оцінити технічні умови та виконати перевірочні розрахунки.

Подана заявка разом з пакетом документів розглядаються відповідними органами протягом 15-20 робочих днів. Після винесення позитивного рішення надається паспорт прив’язки. Це основний будівельний документ, без якого спорудження МАФу  вважатиметься незаконним.

 
Паспорт прив’язки вважається дійсним впродовж трьох років. При цьому звести тимчасову споруду в Києві необхідно не пізніше, ніж за півроку з моменту видачі дозвільних документів. Після облаштування МАФ вносять до статутного фонду підприємства. Власник тимчасової споруди має максимально оперативно звернутися до представників Управління містобудування й архітектури з відповідною заявою про підтвердження виконання вимог паспорта прив’язки.

Ми вже не перший рік допомагаємо підприємцям Києва узаконити та отримати всі необхідні документи для функціонування МАФу. Все, що Вам потрібно зробити, записатися на консультацію до адвокатів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхфдно узаконити МАФ (тимчасову споруду)?

Так
Ні

2 питання

МАФ знаходиться у Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

У Вас є схема розміщення тимчасової споруди?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація