Отримання SPI в Польщі

"Ми перетворюємо складні юридичні питання на прості рішення"

Шемшур Валерія Олегівна
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Отримання SPI в Польщі

 1. Вимоги до SPI
 2. Платіжні послуги, які може надавати SPI
 3. Обмеження для діяльності SPI в Польщі
 4. Процес ліцензування

SPI (Small Payment Institution) – це мала платіжна установа. SPI в Польщі надає можливість невеликими суб’єктам господарювання, зокрема новоствореним, надавати більшість платіжних послуг, при цьому до SPI застосовуються менш суворі вимоги, ніж до національних платіжних установ.

SPI можуть не обмежуватись лише платіжними послугами, а й надавати неплатіжні послуги – така установа називатиметься гібридною.

Таким чином розширюється спектр послуг, які може надавати суб’єкт господарювання, за допомогою можливості, наприклад, обробки платежів.

Вимоги до SPI

 • Немає обмежень щодо правової форми для SPI: це можуть бути акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або індивідуальні підприємці.
 • Спрощені формальні вимоги для реєстрації.
 • Особливі вимоги до капіталу відсутні. Це звичайні вимоги відповідно до Кодексу комерційних товариств, наприклад для товариства з обмеженою відповідальністю – 5 000 злотих, для акціонерного товариства – 100 000 злотих, або ж відповідно до спеціальних законів, наприклад Закону про споживчий кредит, якщо SPI надає споживчий кредит – 200 000 злотих.

Платіжні послуги, які може надавати SPI

 • ведення платіжних рахунків (наприклад, зберігання прийнятих від користувачів коштів, зняття готівки).
 • здійснення переказів з рахунку, з карток, або інших інструментів (наприклад, мобільний додаток).
 • випуск платіжних інструментів.
 • еквайринг.
 • надання послуг з грошових переказів.

Категорично заборонено надавати платіжні послуги, пов’язані з відкритим банкінгом, а саме: ініціювання платіжних операцій, доступ до облікової інформації.

Що стосується криптовалюти, SPI може здійснювати криптовалютні операції, але є додаткова вимога, окрім отримання ліцензії, суб’єкт ще має зареєструватися в реєстрі віртуальних валют.

Обмеження для діяльності SPI в Польщі

 • По-перше, SPI не може надавати платіжні послуги за межами Польщі.
 • По-друге, середньомісячна вартість усіх здійснених операцій за рік не повинна становити більше ніж 1 500 000 євро (сюди ж враховуються операції, виконані через агентів).
 • І є ще одне обмеження, яке стосується особи, яка тримає кошти на платіжних рахунках, які ведуть SPI. Сума коштів такої особи не має перевищувати 2000 євро

Процес ліцензування

Процедура не складна. Спершу подається заява відповідно до спеціальної форми від Польського органу фінансового нагляду.

В заяві треба чітко обрати, які саме платіжні послуги здійснюватиме SPI, вказати основну інформацію про заявника (ім’я, адреса реєстрації, номер KRS).

Також окремо потрібно описати схему руху інформації та коштів, надати графічну схему послуги. Якщо суб’єкт господарювання планує використовувати агентів під час надання платіжних послуг, це теж потрібно вказати в заяві.

Сама заява подається до Польського органу фінансового нагляду особисто, через електронну платформу ePaup або поштовим відправленням.

Отримання ліцензії для SPI становить до 3 місяців. Цей строк може збільшуватись, якщо в заяві вказана неповна інформація, і потрібно її виправити заява, тоді 3 місяці починаються з дати внесення змін до заяви.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви маєте зареєстрованого суб’єкта господарювання у Польщі?

Так
Ні

2 питання

Ви визначились з переліком платіжних послуг для SPI?

Так
Ні

3 питання

Ви вже намаглись отримати ліцензію SPI?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація