«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Адвокат при обшуку квартири/приватного будинку

До категорії найбільш неприємних слідчих дій відноситься обшук. З точки зору психології та тактики слідчого ця процесуальна дія – непередбачувана та передбачає залучення значної кількості учасників. Обшуки квартири чи приватного будинку найчастіше проводяться при наявності певних фактів чи обставин кримінального провадження. Зверніть увагу: проведення такої слідчої дії, як обшук – неможливий без реєстрації кримінального провадження в Єдиному реєстрі досудового розслідування. Адвокат при обшуку квартири/приватного будинку – одна з послуг, яку надають фахівці Приходько та Партнери.

 

Обшук квартири/приватного будинку: про що треба пам’ятати?

Проведення обшуку передбачає дотримання певних правил. Зокрема, не допускається проведення слідчих дій в нічний час, тобто, з 22.00. до 06.00. Виключення – невідкладні випадки.

Представники слідчих органів мають обов’язково представитись, надавши відповідні документи. На цьому етапі бажано одразу заручитись підтримкою адвоката. Це правило гарантується Конституцією України та Кримінально-процесуальним кодексом.  Допуск адвоката до слідчих дій регламентовано пунктом третім статті 236 КПК. Отже, адвокат може бути допущений до обшуку на будь-якому з етапів його проведення.

На етапі обшуку дуже важливо переконатись в наявності законних підстав на його проведення. У представників слідчих органів має бути, зокрема, ухвала суду про проведення обшуку.

Алгоритм дій під час обшуку

Таким чином, алгоритм поведінки під час ошуку складається з наступних елементів:

  • Перевірка документів.

Це можуть бути службові посвідчення, постанова слідчого судді з зазначенням таких важливих відомостей: термін дії постанови (складає не більше як місяць), посилання на відповідні нормативно-правові акти та ін.

Важливо: один судовий документ – дозвіл на проведення слідчих дій в квартирі/приватному будинку тільки 1 раз. При відсутності вагомих причин для негайного виконання слідчих дій, воно має здійснюватися тільки в денний час.

 

  • Право на юридичну допомогу.

Представники правоохоронних органів не мають право відмовити адвокату у присутності під час обшуку. Якщо адвокат не буде допущений до слідчих дій, докази, зібрані слідчими, можна вважати незаконними та неприпустимими (пункт третій статті 87 КПК).

  • Можливість здійснення фото- та відеофіксації.

Слідчі під час обшуку мають право на ведення фото- та відеозйомки. Аналогічне право можуть використати підозрюваний – власник приміщення та адвокат. Головна умова – попередження про це всіх учасників обшуку.

Допомога професійних адвокатів при здійсненні обшуку приватної квартири/будинку

Дуже часто представники слідчих органів допускають порушення під час обшуку. Серед них:

  • Недотримання термінів проведення досудового розслідування.
  • Внесення до протоколу недостовірної інформації.
  • Допуск до обшуку осіб, які не мають відповідних повноважень.

Захистити Ваші права під час обшуку допоможуть адвокати Приходько та Партнери. Ми надаємо весь спектр послуг під час проведення досудового розслідування, зокрема, під час обшуку:

  • Перевірка правильності оформлення рішень слідчих.
  • Оцінювання відповідності дій представників правоохоронних органів закону.
  • Оскарження неправомірних дій слідчих.
  • Захист від фальсифікацій.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката при обшуку квартири/приватного будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить супровід юриста під час проведення обшуку в будинку?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить алгоритм дій під час обшуку?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна допомога професійних адвокатів при здійсненні обшуку приватної квартири/будинку?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація