«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Договір поставки

Договір поставки є договором купівлі-продажу у підприємницькому сегменті, котрий розрахований на систематичну закупівлю однорідних об’єктів. Однак систематичність далеко не завжди є неодмінною умовою подібної взаємодії. Такий договір може бути укладеним і на одинарну поставку.

Варто відзначити, що будь-які договірні взаємини в рамках цивільного та господарського права є достатньо складними. Їхній сценарій залежить від багатьох чинників.

Наприклад, це стосується належної урегульованості нормами договору, добросовісності обох контрагентів, об’єктивних умов, котрі впливають на здійснення поставки, та інших факторів. Аби все відбувалося належним чином, а права і законні інтереси обох сторін були захищеними, договір поставки має бути складений якісно.

 

Що означає спрощена форма договору?

Чинне законодавство допускає спрощену форму для договору поставки. У тому числі, це стосується взаємодії у форматі прийняття товару за видатковою накладною або обміну електронною поштою. Коли укладається спрощений договір, потрібно зазначити всі ключові умови, серед яких:

 

Товар. Ясна річ, що поставка неможлива без того об’єкта чи об’єктів, котрі постачатимуть. Тут вагомо описати не просто вид товару, а його необхідні характеристики. На перший погляд, може здатися, що така деталізація не має сенсу, однак саме вона забезпечуватиме обов’язок постачальника здійснити поставку саме того товару, котрий відповідатиме переліченим критеріям. А якщо з його боку відбудеться порушення умов, то ви матимете підстави для притягнення його до відповідальності в судовому порядку.

Важливо розуміти, що в договорі краще зазначити не лише вид товару та його кількість, а й інші параметри. Далі розповімо про це більш детально.

 

Ціна та порядок оплати. Цей пункт теж є досить очевидним для будь-якого договору, за яким передбачається обмін матеріального об’єкта чи об’єктів на кошти. Строк оплати – одна з тих умов, котрі є значимими для обох сторін. Це убезпечує від затримки та мотивує обох контрагентів виконувати свої зобов’язання.

 

Строк поставки. Дотримання обумовлених термінів самої поставки теж має вкрай важливе значення. У дуже багатьох сферах затримка постачання веде до збитків чи, як мінімум, втраченої вигоди. Приміром, на підприємстві чекають поставку сировини, а її відсутність призводить до того, що відбувається простій. Працівники не можуть виконувати свою роботу, а технологічні процеси зупинені. Аби такого не було, терміни поставки мають бути чітко визначені та дотримані.

Такими є ключові умови цього договору.


Що ще варто знати про співпрацю у форматі поставки?

Коли йдеться про поставку обладнання, договір має включати сервісні та гарантійні зобов’язання. Аби вони були зафіксовані у належний спосіб, а ви не мали зайвого ризику від потенційно недобросовісних контрагентів, ці зобов’язання варто зазначити детально. Саме тому в такому випадку не допоможуть шаблони договорів, котрі можна побачити у Мережі. Жоден типовий зразок не передбачить особливостей, специфіки та потенційних сценаріїв розвитку ділових взаємин, з огляду на конкретні обставини саме вашої співпраці. Тож добре, коли договір розробляє професійний юрист, котрий спеціалізується на такому типі правовідносин.

 

Також варто знати те, що договір поставки має визначати номенклатуру та ціну товару, а на певний товар – номери партій. З урахуванням специфіки подальшого перепродажу рекомендується включати в договори поставки ряд пунктів, які убезпечать сторони від можливих ризиків (це вимоги маркування, санкційні списки, реєстрація ПДВ-накладних тощо).

Самотужки передбачити усі ці нюанси буває складно, адже контрагенти зосереджені здебільшого на своїй безпосередній операційній діяльності, а не юридичних нюансах. Але саме в юридичній площині потім можуть бути проблеми, якщо договором належним чином не регламентовано ділові взаємини сторін.

Коли ви звертаєтеся за юридичною підтримкою до фахівців адвокатського бюро «Приходько та партнери», ви довіряєте супровід своєї взаємодії з контрагентами тим експертам, які спеціалізуються на наданні таких послуг. А значить – багатократно зменшуєте рівень потенційних ризиків і втрат, якщо щось піде за незапланованим вами сценарієм.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно розробити договір поставки товару?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно розробити договір поставки обладнання?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібно проаналізувати існуючий договір?

Так
Ні

4 питання

Вам треба внести правки в договір?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація