"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ ЗАВДАНИХ НЕПРАВОМІРНИМИ ДІЯМИ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ

В житті будь-якої людини можуть трапитися ситуації, коли в результаті неправомірних дій державних органів знадобиться відшкодування збитків. Мова йде, наприклад, про неправомірні дії представників митниці, СБУ, податкової, міграційної служби. В таких випадках не варто приймати обставини, які складалися, як належне. Дуже важливо подбати про захист своїх інтересів і реалізацію права на відшкодування завданих державними органами збитків в повному обсязі. В цьому Вам допоможуть юристи «Приходько та партнери».

Неправомірні дії державних органів: законодавча база

Відповідно до статті 19 Конституції України, всі органи державної влади мають діяти виключно на підставі, у спосіб, в межах повноважень, які передбачені законами та Конституцією України.

В статтях 1166, 1167 Цивільного кодексу України визначено, що збитки, завданні юридичній або фізичній особі, в результаті неправомірних дій державних органів, відшкодовуються особою, вину якої було доведено.

Важливо: шкода, яка була завдана діями/бездіяльністю, незаконними рішеннями державних органів, відшкодовується державою тільки у випадках вчинення незаконних дій (стаття 1176 ЦК України):

  • Незаконне затримання.
  • Незаконне накладення адміністративного стягнення (виправні роботи, арешт та ін.).
  • Незаконне засудження.
  • Незаконне застосування запобіжних заходів.
  • Незаконне притягнення до кримінальної відповідальності.

Збитки, завданні неправомірними діями державних органів відшкодовуються на підставі статті 1174 ЦК України.

Важливо: обов’язок відшкодування шкоди потерплому покладається не на посадову особу, дією/бездіяльністю, незаконним рішенням якої завдано шкоду, а на державу.

Таким чином, суд захищає права, інтереси та свободи фізичних та юридичних осіб, суспільні та державні інтереси у спосіб, який визначений чинним українським законодавством.

Доведення наявності шкоди, завданої неправомірними діями державних органів

Підставами для настання відповідальності за завдану шкоду являються:

  • Вина.
  • Наявність шкоди.
  • Протиправна поведінка представника державних органів влади.
  • Причинний зв’язок між протиправною поведінкою та нанесенням збитків.

Наявність, розмір збитків має довести сам потерпілий. Зверніть увагу: за завдання шкоди може вступати в дію презумпція вини. Відповідно до частини другої статті 1166 ЦК України особа, яку звинувачують у вчиненні шкоди, може бути звільнена від її відшкодування у випадках, коли зможе довести, що збитки завданні не з її вини. В даному випадку особа, яка завдала шкоду, має доводити свою невинуватість.

Яким чином визначається розмір збитків, які підлягають відшкодуванню? Все залежить від реальної вартості втраченого майна на момент виконання робіт, які необхідні для відновлення пошкоджених речей або на момент розгляду справи.

В цивільному процесі розмір збитків відрізняється від господарського. Відповідно до статті 225 Господарського кодексу України, збитки – не лише вартість майна (пошкодженого, втраченого або знищеного), а й додаткові витрати потерпілої сторони. Мова йде, наприклад, про відсутність прибутку, моральну шкоду та ін.

Якщо сторона-винуватець відмовляється відшкодовувати збитки, постраждалий може звернутися до суду для захисту своїх інтересів та прав. Для проведення ефективного судового процесу треба обов’язково надати докази – підтвердження дійсності завданих збитків та фіксацію їх розміру (чеки, квитанції, довідки та ін.).

Правильним кроком на шляху до отримання бажаного результату, стане професійний захист інтересів потерпілого. Фахівці «Приходько та партнери» зможуть вибудувати якісну стратегію захисту Ваших інтересів в суді для відшкодування збитків, завданих неправомірними діями державних органів.

Записуйтесь на консультацію!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вважаєте, що вам було завдано матеріальних збитків в результаті неправомірних дій державних органів?

Так
Ні

2 питання

Ви оцінюєте суму збитків більше ніж у 100 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

4 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація