«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію

Можливість оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію є важливим елементом української системи публічних закупівель. Це пояснюється тим, що публічні закупівлі побудовані на принципах відкритості та пропорційності, що є запорукою будування певного рівня довіри між замовниками та учасниками торгів. Однак, на практиці виникають випадки, коли здійснення тендерного відбору відбувається шляхом виникнення спірних питань та суперечностей, що врешті решт призводить до дискваліфікації його учасників та зняття певних заявок із тендера. В чому і вбачається актуальність даної тематики на сьогодні. А тому у цій статті ми поговоримо про те, яким чином можна оскаржити рішення замовника тендеру про дискваліфікацію, враховуючи положення чинного законодавства України.

Чим регулюються публічні закупівлі в Україні?

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють дану сферу правових відносин є Закон України “Про публічні закупівлі” та Постанова КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178, які і визначають загальні поняття стосовно механізму проведення тендерів, а також і порядок оскарження публічних закупівель.

Які положення містить цей закон стосовно оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію?

Стаття 18 ЗУ “Про публічні закупівлі” визначає, що Антимонопольний комітет України як орган, що здійснює безпосередній захист прав та інтересів громадян у сфері публічних закупівель утворює відповідну Комісію, яка і розглядає скарги про порушення законодавства України у сфері публічних закупівель. Таким чином, комісія й уповноважена переглядати рішення замовників тендерів, щодо дискваліфікації його учасників.

Яка особливості оскарження таких рішень?

Перш за все, варто зазначити, що така скарга подається у формі електронного документа через електронний майданчик. Крім того, на такій скарзі повинен бути ЕЦП особи, що подає скаргу. У випадках, якщо громадянин оскаржує умови тендерної документації, то також разом із скаргою повинні подаватися відповідні докази, які підтверджують ці факти. Далі така скарга вноситься до відповідного реєстру та щодо неї формується її реєстраційна картка, яка і містить самий зміст скарги, дату та час її подання через електронний майданчик, присвоєний порядковий номер такої скарги, а також унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі.

Чи потрібно сплачувати грошову суму за подання такої скарги?

Так, але сума буде різною в залежності від мети подання такої скарги.

Якщо громадянин оскаржує положення тендерної документації, то плата становитиме – 0,3% від очікуваної вартості предмета закупівлі, але вона не може бути меншою ніж 2000 грн та не перевищувати суму в 85000 грн.

Якщо громадянин подає скаргу на рішення замовника тендеру, то  плата становитиме – 0,6% від очікуваної вартості предмета закупівлі, але вона не може бути меншою ніж 3000 грн та не перевищувати суму в 170000 грн.

Порада! Якщо вам потрібно оскаржити рішення замовника тендеру про дискваліфікацію, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”, ми надамо вам детальну консультацію з приводу цього питання.

Який надається строк для оскарження?

Протягом 5 днів з моменту, коли субʼєкт, що подає скаргу дізнався про порушення своїх прав внаслідок прийнятого замовником рішення чи бездіяльності, але не пізніше дня укладення договору про закупівлю. 

Які підстави для подачі скарги?

Якщо ви вважаєте, що замовник на проведення тендеру проводить махінації із публічними закупівлями або вчиняє будь-яку іншу бездіяльність (наприклад, це може бути порушення процедури публічних закупівель), при цьому порушуючи закон, то в такому випадку ви маєте право подати скаргу.

Чому слід звертатися саме до адвокатського бюро “Приходько та партнери”?

Сама по собі процедура оскарження публічних закупівель є доволі складним процесом, оскільки потребує знань як її потрібно проводити на практиці, а також наявність відповідного на це досвіду. Крім цього, потрібно також розуміти, які можуть існувати інші юридичні нюанси при розгляді вашої скарги, якщо ви звісно хочете виграти справу.

Наявність поруч кваліфікованих партнерів сприяє врахуванню цих всіх особливостей оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію, а також надає вам надійну підтримку на всіх етапах проведення такої процедури. Не зволікайте та звертайтесь до нас за допомогою!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідне оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію?

Так
Ні

2 питання

Вам потрідно дізнатися ціну послуги оскарження?

Так
Ні

3 питання

Ви приймали участь у тендерах раніше?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Оскарження рішення замовника тендеру про дискваліфікацію”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація