"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Виключення квартири з числа службових

В сучасному українському законодавстві відсутнє чітке визначення терміну «службове приміщення». Аналізуючи положення чинних нормативних та правових актів, службова квартира – це приміщення, яке знаходиться у власності держави або комунальних підприємств. Тимчасово, у зв’язку з особливостями робочих відносин, таке житло може призначатися для проживання працівників. В цій статті наші фахівці – юристи Приходько та Партнери розглянуть наступне питання: як відбувається виключення квартири з числа службових.

 

Хто може розраховувати на отримання службової квартири?

Відповідно до чинного законодавства, службові квартири та інші приміщення надаються певним категоріям осіб, визначеним Переліком (стаття 119  Житлового кодексу України).

Цільове призначення службової квартири – забезпечення для робітників можливості проживати недалеко від місця своєї роботи. Визначальне значення має, при цьому, особливий характер їх праці.

Службові квартири надаються представниками керівницького складу:

  • Установи.
  • Підприємства.
  • Профільного закладу.

Варто зазначити, що при цьому не враховуються такі фактори, як:

  • Перебування чи не перебування їх на обліку.
  • Черговість.
  • Наявність пільг та ін.

При наданні службової квартири особа має пройти державну реєстрацію місця проживання та постійно проживати в населеному пункті знаходження місця його роботи – установи, підприємства, організації.

В більшості випадків службове приміщення надається на всіх членів родини працівника.

Яким чином можна виключити квартиру із числа службових?

В статті другій Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що неможливо приватизувати квартири та інші об’єкти нерухомості, які визначаються як службові у встановленому законодавством порядку.

Це означає, що перед процедурою приватизації першим кроком має стати виведення квартири з числа службових. Серед підстав, які дозволяють це зробити:

  • Відсутність необхідності в експлуатації квартири в якості службової.
  • Надання відповідного клопотання від представників адміністрації закладу, органу, підприємства, установи.

Важливо: якщо виключення житла з категорії службових відбувається без прийняття рішення щодо виселення родини, яка проживала в службовій квартирі, це означає фактичне надання квартири цій родині для реалізації можливості постійного проживання.

Отже, треба в обов’язковому порядку з’ясувати питання перебування працівника підприємства і членів його родини на квартирному обліку, наявність/відсутність  можливості приватизації та ін.

Таким чином, першим кроком до приватизації службової квартири являється виключення її з категорії службових.

 

Допомога юристів в процедурі вилучення квартири з числа службових

Таким чином, приватизація службової квартири – процедура, яка розпочинається з такого важливого етапу, як вилучення квартири із числа службових. Надання службової квартири в приватну власність можливе у випадках, коли треба поліпшити житлові умови.

Відповідно до чинного українського законодавства, не допускається виселення особи та її родини зі службового приміщення без надання альтернативного варіанту, тобто, іншого житла.

Отже, процедура вилучення квартири з числа службових – достатньо складна та передбачає залучення професійних юристів.

Фахівці Приходько та Партнери допоможуть Вам максимально оперативно розв’язати будь-які проблеми, пов’язані з нерухомістю.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з виключення квартири з числа службових заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація юриста з нерухомості?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете приватизувати службову квартиру?

Так
Ні

3 питання

Ви цікавитесь процедурою вилучення квартири з числа службових?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація