Грант-менеджер, інвестиційний консультант

E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Гранти для бізнесу – 2024

Починаючи із кінця 2019 року початку 2020 року світ охопила вірусна пандемія Covid-19, яка сприяла закриттю ведення бізнесу по всім державам, й Україна в цьому аспекті не стала виключенням також.

Крім цього, в лютому 2022 року Російська Федерація здійснила повномасштабне вторгнення до України, що як наслідок спричинило масове безробіття, велику міграцію переселенців, скорочення працюючого персоналу в компаніях та їх закриття по всій країні.

В звʼязку із цими подіями громадянам вкрай необхідно було отримувати фінансову підтримку від держави та міжнародних організацій, і таким чином відбулось створення грантів для бізнесу. Однак, які на сьогодні діють актуальні грантові програми знає не кожна особа.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості отримання грантів для бізнесу та зазначимо, які є актуальні програми у 2024 році.

Що таке гранти для бізнесу?

Перш за все потрібно зазначити, що взагалі слід розуміти під грантовою програмою.

Грант (від англійської grant – безоплатна позика) – означає безповоротну грошову допомогу, яка надається для швидкого розвитку та створення нових стартапів, малого та середнього бізнесу в державі.

 
Грантові кошти отримуються на конкурсній основі від різних державних установ, благодійних фондів та організацій, приватних фірм або міжнародних установ. Той хто надає грантову допомогу являється грантонадавачем або донором, а той хто приймає кошти є грантоотримувачем.

Зазвичай грантові програми націлені на одночасний розвʼязок певних задач для бізнесу, а саме:

  • створення нових робочих місць, що допомагає боротися із безробіттям;
  • підтримувати економічне зростання конкретного регіону чи області в країні;
  • займатися розвитком освіти;
  • вирішувати соціальні та гуманітарні проблеми для бізнесу;
  • займатися підтримкою стартапів та творчих проектів громадян.

Таким чином, гранти для бізнесу одночасно вирішують декілька нагальних проблем щодо безповоротного фінансування громадян, замість взяття кредитних коштів у фінансових установах та підтримки розвитку економіки держави в цілому.

Українські гранти для бізнесу – 2024

Станом на 2024 рік в Україні можна виділити такі наявні грантові програми для бізнесу, а саме:

  • Грант “Власна справа” – є одним із найпопулярніших українських програм щодо фінансування малого та середнього бізнесу.

Для отримання фінансування в рамках програми “Власна справа” потрібно створити щонайменше як одне робоче місце, провадити господарську діяльність підприємства протягом наступних трьох років та постійно сплачувати податки до державного бюджету України.

Крім цього, отримане фінансування в рамках грантової програми повертати не потрібно, оскільки через сплату податків та зборів відбувається відшкодування грантових коштів.

Розмір гранту складає від 50 тисяч до 250 тисяч гривень.

Його можуть отримати як громадяни, які тільки бажають займатися веденням підприємницької діяльності, так і діючі ФОП, а також юридичні особи.

  • Грант для ветеранів та другого з подружжя – є популярним рішенням серед громадян України, оскільки в звʼязку із активними бойовими діями в державі постійно збільшується кількість ветеранів війни та учасників бойових дій.

Для отримання фінансування в рамках грантової програми потрібно створити відповідну кількість місць в залежності від кінцевої суми грантових коштів, здійснювати господарську діяльність підприємства протягом наступних трьох років та справно сплачувати податки до бюджету.

Розмір гранту варіюється від 250 тисяч до 1 млн гривень. Так, якщо громадянин отримує 250 тисяч гривень, то він зобовʼязаний створити як мінімум одне робоче місце, 500 тисяч – два робочі місця, 1 млн – чотири робочі місця, два з яких будуть займати ветерани війни або особи з інвалідністю.

Отримати фінансування в рамках грантової програми можуть учасники бойових дій, ветерани війни, громадяни, які отримали інвалідність в звʼязку із війною, а також їхні офіційні дружина та чоловік.

 

  • Грант на переробне підприємство – є актуальним рішенням для розвитку переробної промисловості в Україні.

Для отримання фінансування в рамках грантової програми потрібно створити не менше 25 робочих місць, здійснювати господарську діяльність підприємства протягом наступних трьох років та справно сплачувати податки до бюджету.

Розмір гранту складає до 8 млн гривень, кошти можна витратити на придбання обладнання для здійснення переробки продукції, введення його в експлуатацію та доставки на підприємство.

Отримати фінансування в рамках грантової програми можуть як громадяни, які тільки бажають займатися веденням підприємницької діяльності, так і діючі ФОП, а також юридичні особи;

  • Грант “Свій сад” – є актуальним рішенням для розвитку власного садівництва, ягідництва та виноградництва.

Для отримання фінансування в рамках грантової програми потрібно створити кількість робочих місць, яка залежить від типу культури, що буде вирощуватись на земельній ділянці (так, до прикладу для яблуні, груші, вишні, черешні – 6 постійних та 250 сезонних місць, для малини, смородини, ожини – 10 постійних і 375 сезонних і тд), провадити діяльність підприємства протягом наступних 5 років, справно сплачувати податки до бюджету.

Крім цього, грантові кошти надаються лише для саду від 1 до 25 гектар, та якщо земельна ділянка належить громадянину на праві власності не менше 7 років.

Розмір гранту складає від 140 тисяч до 400 тисяч гривень за гектар, але не може бути більшим за 70% вартості всього проекту висадки необхідних культур. Отримати фінансування в рамках грантової програми можуть ФОП, а також юридичні особи.

  • Грант “Своя теплиця” – є актуальним рішенням для тих громадян, хто давно мріяв побудувати свою теплицю.

Для отримання фінансування в рамках грантової програми потрібно створити не менше 14 нових робочих місць на 1 гектар загальної площі модульної теплиці, провадити діяльність підприємства протягом трьох років після того, як відбудеться завершення будівництва теплиці, зробити систему зрошення та водозабору, справно сплачувати податки до бюджету.

Крім цього, грантові кошти надаються на побудову теплиці розміром від 0,4 до 2,4 гектар, яка повинна бути створена протягом одного року після затвердження фінансування грантонадавачем.

Розмір гранту залежить від загальної площі побудови теплиці, так для 0,4 – 0,6 гектар – 2 млн гривень, для 0,8 – 1,2 гектар – 3,5 млн гривень, для 1,6 – 2,4 гектар – 7 млн гривень, однак фінансування здійснюється не більше ніж 70% загальної вартості проекту. Отримати грошові кошти в рамках грантової програми можуть як ФОП, так і юридичні особи.

Міжнародні гранти для бізнесу – 2024

  • Гранти для підтримки середніх та великих переробних підприємств – актуальне рішення для підтримки різної переробної української промисловості в державі. Для отримання фінансування в рамках грантової програми потрібно відповідати таким критеріям:
  1. Чисельність працюючих працівників компанії повинна становити не менше 100 осіб;
  2. Річний оборот фірми складає не менше 200 000 000 гривень;
  3. Провадження господарської діяльності юридичної особи допомагає не тільки створити умови для розширення вже існуючого виробництва, а і його майбутньої модернізації, та започаткування певних інноваційних продуктів, що призведе до збільшення кількості робочих місць в країні, зменшення відсотку безробіття та збільшення обсягу продажів товарів, продукції на різних ринках їх збуту.

Розмір фінансування складає до 500 000 USD та надається  переробним підприємствам у таких галузях: виробництво пакувальних матеріалів, харчової промисловості, текстилю, продукції, що потрібна для відновлення підприємств та їх відбудови (будівельні матеріали тощо).

  • Грантова програма Seeds of Bravery UASEEDs – актуальне рішення для підтримки української технологічної екосистеми.

Для отримання фінансування в рамках грантової програми заявникам потрібно бути:

  1. офіційно зареєстрованими на території України, або переміщеними до однієї із держав-членів ЄС або мати реєстрацію на територіях (ОСТ) після 24 лютого 2022 року;
  2. мати одного українського засновника в компанії, що працює повний робочий день.

Розмір грантів залежить від типу та напрямку фінансування, а саме:

  • Бізнес та інноваційні послуги – до 10 000 EUR;
  • Інноваційне підприємництво – до 25 000 EUR;
  • Інкубатори глибоких технологій – до 25 000 EUR;
  • Відбудова України – до 25 000 EUR;
  • Масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій – до 50 000 EUR.

Якщо у вас залишились питання щодо грантів для бізнесу, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Співпрацюючи із клієнтами компанії наші юристи розʼяснять всі проблемні аспекти отримання грантових коштів по тій чи іншій програмі, а також нададуть належну правову підтримку для отримання бажаного фінансування. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нашого бюро!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить отримання українського гранту?

Так
Ні

2 питання

Вас цікаваить отримання міжнародного гранту?

Так
Ні

3 питання

У вас вже існуючий бізнес?

Так
Ні

4 питання

У вас поки немає бізнесу і ви плануєте його створити?

Так
Ні
Оснач Дмитро Сергійович
Грант-менеджер, інвестиційний консультант
E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Гранти для бізнесу – 2024”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація