«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію нафтобази

E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Система забезпечення України нафтопродуктами відіграє дуже велику роль в економіці нашої країни. Без нафти та нафтопродуктів не обходиться промисловість, сільське  господарство, транспорт, населення. Олії, паливо, розчинники постачаються споживачам через широку мережу АЗС  (автозаправних станцій) та нафтобаз. В цій статті ми розглянемо процедуру введення в експлуатацію нафтобази. Це один із важливих напрямків професійної діяльності юристів Приходько та Партнери.

Нафтобаза: про що треба пам’ятати при її узаконенні

Сучасні нафтобази становлять собою складні та різноманітні господарства. Вони складаються з таких важливих складових:

  1. Розгалужені комунікації трубопроводів.
  2. Резервуарні парки.
  3. Насосно-силове устаткування.
  4. Різноманітні пристрої.

Головна умова для існування нафтобаз – безпека. Саме тому треба потурбуватися про технічно правильну та раціональну експлуатацію всіх об’єктів нафтобази.

Вимоги до будівництва нафтобаз

Нафтобази належать до категорії об’єктів підвищеної небезпеки. Це, по суті, масштабний склад з нафтопродуктами. Представлені нафтопродукти мають різний ступінь очищення та обробки, однак, вони всі являються вибухо- та вогненебезпечними. Окрім цього, нафтопродукти при попаданні в  ґрунт можуть його сильно забруднити.

Серед факторів, які важливо враховувати в процесі будівництва нафтобази:

  • Стійкість та максимальна герметичність всіх ємкостей.
  • Вогнестійкість приміщень (як зовнішніх, так і внутрішніх).
  • Наявність системи очищення на вентиляції повітряних потоків.
  • Установка фільтраційних систем.
  • Створення власної системи очищення стоків від елементів бензину або нафти.

Саме тому проєктування нафтобази – дуже важливе питання. Такі об’єкти вимагають підвищеної безпеки. Правильне проєктування дозволить надалі максимально безпечно його експлуатувати.

Особливості процедури узаконення нафтобази

Ще раз акцентуємо Вашу увагу на тому, що нафтобаза – це об’єкт підвищеної небезпеки. Це означає, що для введення в експлуатацію нафтобази буд потрібен цілий пакет дозвільних документів. Зазначимо, що в сучасних реаліях це достатньо витратний бізнес. Для початку треба купити або орендувати земельну ділянку, яка буде призначена для будівництва нафтобази.

Ця ділянка землі в обов’язковому порядку має відповідати всім вимогам чинного українського законодавства. Також варто дотримуватися природоохоронних та санітарно-гігієнічних вимог. Після того, як будівництво буде закінчене, треба отримати дозвіл від уповноважених органів на роботу нафтобази.

Відкриття нафтобази регламентується чинними нормами пожежної безпеки. Технологічне обладнання в обов’язковому порядку повинно мати характеристики, погоджені органами пожежного нагляду. Територія нафтобази має бути організована таким чином, щоб не допустити на території нафтобази та за її межами розтікання пролитого палива.

Підбиваючи підсумки, варто зазначити, що нафтобаза – об’єкт підвищеної небезпеки. Для початку її функціонування треба отримати відповідні дозволи. Нафтобази будуть регулярно перевіряти уповноважені органи на відповідність їх вимогам нормативних документів та, в цілому, чинному українському законодавству. Саме тому дуже важливо дотримуватися всіх вимог обладнання і експлуатації вибухо- та  пожежонебезпечних об’єктів.

Якщо Ви завершили етап будівництва, наступний крок, який варто зробити – ввести нафтобазу в експлуатацію. В цьому Вам допоможуть юристи Приходько та Партнери.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з введення в експлуатацію нафтобази заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваш об'єкт знаходиться у місті Києві?

Так
Ні

2 питання

Ваш об'єкт знаходиться в Київській області?

Так
Ні

3 питання

У Вас є право власності на земельну ділянку під Вашим об'єктом нерухомості?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація