E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз

Юридичний супровід продажу ТОВ з ПДВ та без ПДВ

Юридичний супровід продажу ТОВ з ПДВ та без ПДВ – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення законності та ефективності процедури продажу товариства з обмеженою відповідальністю.

Процедура  юридичного супроводу продажу ТОВ має ряд етапів, основними серед яких є:

 • Ознайомлення з документами ТОВ. Юрист проводить аналіз установчих документів ТОВ, документів про державну реєстрацію, бухгалтерської звітності та інших документів, необхідних для проведення продажу.
 • Перевірка ТОВ на наявність податкових та інших зобов’язань. Юрист перевіряє наявність у ТОВ податкових та інших зобов’язань перед державою, а також перед контрагентами.
 • Узгодження умов договору купівлі-продажу ТОВ. Юрист узгоджує з сторонами договору купівлі-продажу ТОВ умови угоди, включаючи ціну, порядок оплати, порядок передачі прав та обов’язків, тощо.
 • Складання та підписання договору купівлі-продажу ТОВ. Юрист складає договір купівлі-продажу ТОВ відповідно до вимог законодавства та узгоджених сторонами умов.
 • Подання документів до державного реєстратора. Юрист готує та подає до державного реєстратора документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ, пов’язаних з продажем товариства.

Чому юридичний супровід продажу ТОВ з ПДВ та без ПДВ потрібен?

Забезпечує законність та ефективність процедури продажу. Юрист, який має досвід у сфері корпоративного права, допоможе уникнути помилок та ризиків, пов’язаних з продажем ТОВ.

 • Зменшує ризик виникнення спорів між сторонами угоди. Юридично грамотно складений договір купівлі-продажу ТОВ допоможе врегулювати всі можливі спори між сторонами угоди.
 • Збільшує шанси на успішне завершення угоди. Юридичний супровід продажу ТОВ підвищує довіру сторін до угоди та збільшує шанси на її успішне завершення.

Вартість юридичного супроводу продажу ТОВ визначається в індивідуальному порядку, залежно від складності угоди та обсягу робіт, що виконуються юристом.

Тепер перейдемо до особливостей юридичного супроводу продажу ТОВ з ПДВ. По-перше, при продажу такого товариства необхідно враховувати податкові наслідки для продавця та покупця. При продажу ТОВ з ПДВ виникає податкова операція, яка обкладається ПДВ. Об’єктом оподаткування є операція з передачі права власності на майно (товари, роботи, послуги) за компенсацію, у тому числі за грошові кошти.

У разі продажу ТОВ з ПДВ покупець зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за ставкою 20% від вартості придбаного майна. Продавець має право на відрахування податкових зобов’язань з ПДВ, які були нараховані при придбанні такого майна.

Крім того, при продажу ТОВ з ПДВ необхідно враховувати інші податкові наслідки, зокрема:

 • Наслідки для податку на прибуток. При продажу ТОВ з ПДВ продавець має право на віднесення до складу витрат вартості придбаного майна, яка була включена до його податкової бази на дату придбання.
 • Наслідки для податку на нерухомість. При продажу ТОВ з ПДВ покупець стає новим власником нерухомого майна, яке входить до складу майна ТОВ. У зв’язку з цим на покупця покладається обов’язок щодо сплати податку на нерухомість за таке майно.

Юрист, який здійснює юридичний супровід продажу ТОВ з ПДВ, повинен враховувати всі ці податкові наслідки та забезпечити їх правильне відображення в документах, що складаються в рамках угоди.

Ось деякі з конкретних дій, які юрист повинен виконати в рамках юридичного супроводу продажу ТОВ з ПДВ:

 • Перевірити наявність у ТОВ податкових зобов’язань з ПДВ.
 • Розрахувати суму ПДВ, яка підлягає сплаті при продажу ТОВ.
 • Скласти договір купівлі-продажу ТОВ з урахуванням податкових наслідків.
 • Переконатись у тому, що покупець сплатив ПДВ при купівлі ТОВ.

Якщо ж ми говоримо про ТОВ без ПДВ, то при продажі не виникає податкової операції, яка обкладається ПДВ, при цьому зберігаються наслідки для податку на прибуток та наслідки для податку на нерухомість.

Юридичний супровід продажу ТОВ без ПДВ є важливим кроком для забезпечення законності та ефективності процедури продажу такого товариства.

Тому, рекомендуємо звертатись до команди «Приходько та Партнери» за якісною правовою допомогою з цього питання.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас ТОВ з ПДВ?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Продати ТОВ Вам потрібно терміново?

Так
Ні
E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація