E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Купівля корпоративних прав резидентом у нерезидента

  1. Оподаткування операції з купівлі-продажу корпоративних прав
  2. Визначення суми оподатковуваного прибутку.
  3. Додаткові процедури при операції з купівлі корпоративних прав у нерезидента

Для цілей даної статті найперше важливо зазначити, що нерезидентом може бути як фізична особа, так і юридична особа. Джерельною базою, якою потрібно керуватись при оподаткуванні операції з купівлі-продажу корпоративних прав (оскільки така операція стосується отримання доходу на території України) є перш за все Податковий кодекс України.

А оскільки в цій операції бере участь нерезидент, чинними є також двосторонні угоди між Україною та країною резидентства нерезидента. При цьому положення двосторонніх угод превалюють над ПКУ, якщо положення в цих двох актах різняться. В такому випадку нерезидент також має надати довідку про підтвердження резидентства в іншій країні.

Оподаткування операції з купівлі-продажу корпоративних прав

Відповідно до ПКУ,  застосовується ставка оподаткування в 15% до прибутку нерезидента від операцій з продажу корпоративних прав юридичних осіб-резидентів, якщо продавцем є юридична особа-нерезидент.

Якщо продавцем є фізична особа-нерезидент, ставка податку буде становити 18% податку на дохід та 1,5% військового збору.

Визначення суми оподатковуваного прибутку

Прибутком вважається різниця між доходом від продажу корпоративних прав та вартістю, яка була витрачена на придбання такого активу, при цьому така вартість має бути документально підтверджена.

Якщо нерезидент такі підтверджуючі документи не надасть, оподаткуванню підлягає вартість операції з відчуження корпоративних прав. Такий податок сплачується до бюджету під час отримання виплати від продажу, якщо інше не вказано в двосторонній угоді.

Важливо! Податок утримується та сплачується покупцем як податковим агентом.

Не завжди з такої операції може бути прибуток, наприклад продаж корпоративних прав може бути за номінальною вартістю, тобто за такою ж якими були витрати на їх купівлю, або ж зі збитком, тобто за ціною нижною від витрат на купівлю. В такому випадку оподаткування не буде.

Хоча в другому випадку існує ризик визнання податковими органами прибутку в «натуральній формі» у покупця корпоративних прав на користь нового інвестора.

Для резидента-покупця операція з купівлі корпоративних правне підлягає оподаткованню. Процедурно така операція не відрізнятиметься від купівлі прав у резидента.

Додаткові процедури при операції з купівлі корпоративних прав у нерезидента

Варто наголосити ще на кількох моментах.

Якщо сукупні активи ТОВ, частка у якому відчужується, перевищують 50 млн грн., або якщо відчужується частка, яка забезпечує перехід понад 50% голосів у вищому органі управління ТОВ, обов’язково треба отримати згоду на відчуження корпоративних прав від Антимонопольного комітету України.

Також купівля корпоративних прав у нерезидента може призвести до необхідності отримання нових дозволів або ліцензій, якщо діяльність ТОВ потребує їх.

Якщо Ви плануєте купити корпоративні права у нерезидента, ми рекомендуємо звернутись за консультацією до юридичної компанії “Приходько та Партнери”, яка допоможе Вам провести юридичний аналіз, щоб оцінити всі ризики та потенційні зобов’язання.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви хочете придбати корпоративні права у нерезидента?

Так
Ні

2 питання

Продавець є фізичною особою?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Україні?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація