Звіт про інклюзивність (доступність приміщення)

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Звіт про інклюзивність (доступність приміщення)

З 27 серпня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову щодо зобов’язання суб’єктів господарювання мати звіт про інклюзивність (про доступність приміщень для маломобільних категорій населення). Якщо Вам потрібно підготувати цей звіт, звертайтесь до наших фахівців — юристів бюро Приходько та Партнери.

Що таке доступність приміщення?

Кожна людина з інвалідністю має право на доступність навколишнього середовища, тобто, середовища, в якому вони живуть, відпочивають та працюють. Тобто, люди з інвалідністю повинні користуватись різноманітними приміщеннями без будь-яких перешкод. Мова йде про громадські місця та будівлі, різноманітні об’єкти інфраструктури. Відповідно до чинного українського законодавства, всі заклади мають бути обов’язково доступними, з врахуванням потреб людей з особливими потребами. 

На сьогодні доступність приміщень — важлива складова інклюзивного середовища. Цей принцип забезпечує вільне та безперешкодне пересування приміщеннями всіх користувачів. 

В кожній будівлі мають бути обов’язково елементи, що дозволяють людям з особливими потребами потрапляти до різних приміщень та вільно пересуватися ними. 

Якщо Ви являєтесь власником будь-якого бізнесу, компанії, аптеки та ін., треба обов’язково підготувати звіт про інклюзивність. Наші юристи допоможуть Вам в цьому. 

приходько та партнери

Заходи для створення  доступного приміщення

Серед заходів для створення доступного приміщення для маломобільних категорій населення: 

  1. Установка підйомників та пандусів.
  2. Обладнання дверей ліфтами.
  3. Наявність кнопок виклику персоналу.
  4. Доступність санітарно-гігієнічних приміщень для людей з особливими потребами.

Також має бути відповідним чином облаштована прилегла до будівлі територія. Наприклад, не має бути жодних перешкод для входу/виходу маломобільних категорій населення. В ідеалі мають бути спеціальні навігаційні елементи: фізичні або голосові покажчики.

Підготовка  звіту про доступність приміщення від юристів Приходько та Партнери

Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам скласти та втілити в життя проєктну документацію. В цій документації буде відображена повна відповідність приміщень вимогам щодо інклюзивності. Ми допоможемо Вам в проходженні експертизи доступності приміщень та будівель для осіб з особливими потребами (тобто, для маломобільних груп населення). 

До цього питання треба підходити комплексно, бо найменша неточність в проєкті може призвести до серйозних наслідків. Серед них — безпосередня загроза для здоров’я та життя маломобільних категорій населення. 

Наші юристи допоможуть не тільки зібрати всі необхідні документи, а й створити план спорудження будівлі та інклюзивного облаштування приміщення. Останнім етапом стане оформлення звіту про інклюзивність. 

Приходько та партнери

Отже, звіт про доступність приміщення можуть складати тільки сертифіковані експерти. Якщо Ви не впевнені в тому, наскільки відповідає Ваша будівля всім наявним вимогам щодо інклюзивності, звертайтесь до фахівців Приходько та Партнери. Навіть у випадках, коли приміщення не будуть відповідати вимогам, ми допоможемо Вам змінити цю ситуацію, розробивши дієвий алгоритм дій, завдяки якому Ваше приміщення буде доступним для маломобільних категорій населення. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з оформлення звіту про інклюзивність заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрідно скласти звіт про інклюзивність (доступність приміщення)?

Так
Ні

2 питання

Процес підготовки документів вже розпочато?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

14

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація