Введення в експлуатацію об’єктів нерухомості під час дії воєнного стану

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію об’єктів нерухомості під час дії воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Після певної перерви у зв’язку з початком повномасштабної збройної агресії РФ будівництва на більшості території України відновилися. Адже в тилових регіонах попит на об’єкти нерухомості зростає. В період дії воєнного стану лише до середини червня ДІАМ опрацьовано більш як 10 тисяч звернень від замовників. Серед них – понад 5,5 тисяч декларацій про готовність об’єкта до експлуатації (включно за амністією) та понад 200 сертифікатів про прийняття в експлуатацію.

Важливо! Кабмін своєю постановою №722 від 24 червня 2022, що набрала чинності 12 липня, спростив здійснення деяких дозвільних і реєстраційних процедур у будівельній сфері на час дії воєнного стану і протягом 1-го року з моменту закінчення (відміни).

 

Що змінюється в процедурі введення об’єктів нерухомості СС1, СС2 та СС3 в експлуатацію під час воєнного стану в Україні?

Пропонуємо Вам відповідь на це запитання від фахівців юридичної компанії «Приходько та Партнери».

Положення постанови №722 щодо введення нерухомості в експлуатацію:

  • Перше важливе положення: строки надання адмінпослуг у будівельному секторі відновлено. Нагадуємо, що постановою Кабміну №165 від 28 лютого 2022 на час воєнного стану було призупинено надання адмінпослуг.

З 12 липня (з моменту набуття чинності постанови №722) органи держ. архітектурно-будівельного контролю/ архітектури та містобудування повинні надавати адмінпослуги в терміни, встановлені законом. Зокрема, строк розгляду заяв щодо видачі сертифіката про прийняття об'єкта в експлуатацію складає десять робочих днів.

  • Друге важливе положення: в умовах воєнного стану та протягом 3-х місяців з моменту його закінчення (скасування) дозволено відкладати роботи з благоустрою території та оздоблення фасадів. Але це не стосується транспортних проїздів й пішохідних комунікацій.

Замовнику слід зробити запис стосовно цього в декларації чи акті готовності об’єкта до експлуатації. В ньому зазначаються види робіт, які переносяться та кінцева дата, до якої роботи будуть виконані.

Ми займаємось введенням в експлуатацію будинків та інших споруд в Києві та Київській області. Дізнайтесь ціну - залиште заявку на розрахунок вартості введення Вашої споруди.

 

Що також потрібно врахувати для успішного введення в експлуатацію об’єктів нерухомості?

Замовникам будівництва слід врахувати, що декларацію про готовність до експлуатації індивідуальних житлових будинків та інших об’єктів нерухомості СС1 затверджено в новій редакції – внесені відповідні зміни до Наказу Міністерства розвитку громад та територій №158 від 03.07.2018. Актуальний бланк декларації можна завантажити за посиланням.

Оскільки з 1 липня 2022-го зріс прожитковий мінімум для працездатних осіб, підвищилася плата за видачу сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта. Актуальна вартість становить:

  • 11 960 гривень для об’єктів СС2;
  • 13 520 гривень для СС3.

Якщо Вам необхідно ввести будинок чи іншу будівлю в експлуатацію в Києві чи Київській області, то звертайтесь до професіоналів - юридичної компанії "Приходько та Партнери".

 

Наша компанія займається введенням в експлуатацію об'єктів нерухомості та легалізацією будівництва не перший рік, тому знаємо усі тонкощі даних процедур. За часи нашої роботи ми вже маємо сотні задоволених клієнтів по Києву та області. Заручившись підтримкою наших досвідчених юристів, які професійно супроводили багато процедур узаконення нерухомості - Ви можете бути впевнені, що отримаєте бажаний результат, а Ваш об’єкт нерухомості буде успішно введено в експлуатацію навіть під час дії воєнного стану!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація