«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ В ПОРТУГАЛІЇ

ВІДКРИТТЯ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ В ПОРТУГАЛІЇ

Якщо ви збираєтеся оселитися в сонячній Португалії, оформіть це офіційно, відкривши банківський рахунок у країні. Хоча за законом іноземці не зобов’язані мати рахунок у португальському банку, відкриття такого рахунку полегшить сплату податків, оплату від португальської компанії та отримання постійного місця проживання. Однак для новоприбулих цей процес може бути дещо складним для навігації. Читайте далі, щоб дізнатися, як відкрити банківський рахунок у Португалії.

Основи португальської банківської справи

У Португалії розташовано понад 150 банків, включаючи міжнародні банки, приватні внутрішні банки, регіональні банки та онлайн-банки. Вивчаючи свої варіанти, не забудьте порівняти тарифи в кожному закладі, який ви шукаєте. Перевірте, чи є щомісячна плата за обслуговування або плата за використання дебетової картки. Банки також зазвичай стягують комісію за користування банкоматами поза їхніми відділеннями, тому переконайтеся, що ваш банк має багато зручних банкоматів або пропонує безкоштовне зняття коштів із зовнішніх банкоматів, перш ніж взяти на себе зобов’язання.

Який тип рахунку можна відкрити?

Традиційні португальські банки пропонують три основні типи банківських рахунків. Вони є:

  • Поточний рахунок — найпоширеніший банківський рахунок у Португалії. Цей рахунок можна використовувати для повсякденних покупок, зняття коштів у банкоматах, оплати комунальних послуг тощо. Багато банків пропонують спеціалізовані поточні рахунки, наприклад студентські та нерезидентські, кожен із яких має свої переваги.
  • Миттєвий доступ до ощадного рахунку. Для тих, хто сподівається заощадити гроші під час перебування в Португалії, ощадний рахунок може допомогти вам досягти своєї мети . Цей тип рахунку пропонує вищі відсоткові ставки, але все ще забезпечує легкий доступ до готівки, якщо вам знадобиться її зняти.
  • Рахунки зі строковими депозитами. Цей тип ощадних рахунків пропонує вищі процентні ставки, але має обмеження щодо того, як довго кошти повинні залишатися на рахунку.

Що потрібно для відкриття рахунку в банку в Португалії?

Іноземці можуть відкрити банківський рахунок у Португалії як резиденти, так і нерезиденти. Облікові записи нерезидентів вимагають більше документів і можуть мати більше обмежень, ніж облікові записи резидентів, але це варіант, якщо у вас ще немає адреси в Португалії.

Який би варіант ви не вибрали, першим кроком буде отримати португальський номер NIF або « Número de Identificação Fiscal». NIF, виданий податковим органом Португалії, є важливим кроком під час переїзду до Португалії. Цей номер вам знадобиться, щоб сплатити податки, отримати телефонний договір і, звичайно, відкрити рахунок у банку. Щоб отримати номер NIF, візьміть із собою паспорт і підтвердження адреси до місцевої податкової служби.

Які документи потрібні, щоб відкрити рахунок?

Що вам потрібно, щоб відкрити рахунок у португальському банку? Зберіть такі документи:

  • дійсне посвідчення особи з фотографією (паспорт),
  • підтвердження адреси (рахунок за комунальні послуги),
  • підтвердження місця роботи (довідка про оплату праці або трудовий договір),
  • ваш номер NIF.

Якщо ви відкриваєте банківський рахунок нерезидента, надайте підтвердження своєї іноземної адреси. Найкраще взяти з собою кілька різних документів для кожної категорії, якщо є така можливість, як-от рахунок за комунальні послуги та офіційний лист від державного органу, щоб бути в безпеці.

Як відкрити банківський рахунок у Португалії

Після того, як ви вибрали банк і зібрали необхідні документи, наступні кроки мають бути простими. Якщо ви обираєте традиційний звичайний банк, просто зайдіть у місцеве відділення з документами та мінімальним депозитом готівкою, якщо це необхідно. Хоча багато службовців банку в Португалії говорять англійською, ви можете взяти з собою португаломовного друга або перекладача про всяк випадок. Або зателефонуйте заздалегідь, щоб переконатися, що серед співробітників є англомовний.

Вас попросять заповнити деякі документи та внести мінімальний депозит, якщо він є на вашому рахунку. У багатьох банках ви вийдете з дебетовою карткою в руках. З іншими ви отримаєте картку поштою.

Іноді заявку відхиляють, якщо ви не можете надати всю документацію або не відповідаєте критеріям банку. Якщо вашу заявку відхилено, зверніться до банку, щоб дізнатися, як це можна вирішити. Якщо ви потрапили на блокпост, ви можете звернутися до Banco de Portugal, центрального банку країни, щоб подати скаргу.

Чи можна відкрити банківський рахунок в Інтернеті в Португалії?

Більшість португальських банків вимагають відкрити банківський рахунок особисто, хоча деякі дозволяють здійснити процес онлайн. Деякі традиційні банки можуть дозволити вам розпочати процес реєстрації онлайн, але вимагають, щоб ви зайшли у фізичне відділення, перш ніж остаточно відкрити рахунок.

 

Якщо ви виберете повністю онлайн-банк, ви зможете отримувати традиційні банківські послуги, такі як грошові перекази та страхування вкладів, навіть не відвідуючи звичайний банк особисто. Інтернет-банки можуть запропонувати велику гнучкість, дозволяючи вам отримати доступ до своїх фінансів або поговорити з експертом з обслуговування клієнтів, де б ви не були.

Допомога у відкритті банківського рахунку в Португалії

Важливо! На сайтах багатьох банків є гарячі лінії по яких можна зателефонувати і дізнатись усю інформацію самостійно, але Ви можете наткнутись на проблему не розуміння португальської мови або нерозуміння банківської термінології Португалії. Саме тому рекомендуємо записатись на консультацію до наших юристів перед зверненням до банків.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Португалії?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація по відкриттю рахунку для фізичної особи?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна консультація по відкриттю рахунку для фірми?

Так
Ні

5 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація