«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО ПОДАТКАХ В ПОРТУГАЛІЇ

КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО ПОДАТКАХ В ПОРТУГАЛІЇ

Суб’єкти-резиденти, які підлягають оподаткуванню, — це корпоративні організації, юридична адреса чи місце фактичного управління яких знаходиться в Португалії, і вони, як правило, підлягають оподаткуванню португальським корпоративним податком на свій світовий чистий прибуток.

Суб’єкти-нерезиденти, які мають постійне представництво в Португалії, підлягають оподаткуванню в Португалії корпоративним податком на чистий прибуток зазначеного представництва, але не інакше (прибуток після оподаткування, розподілений постійним представництвом, не підлягає подальшому оподаткуванню). Вважається, що компанія-нерезидент має постійне представництво в Португалії, якщо вона має постійне місце діяльності в країні (філію, офіс або будівельний майданчик) або діє через агента-резидента. Суб’єкти-нерезиденти, які не мають постійного представництва в Португалії, оподатковуються лише на доходи, отримані в Португалії.

Стандартні тарифи

Ставка корпоративного податку становить 21%, плюс муніципальний додатковий податок від 0% до 1,5% і державний додатковий податок у розмірі 3% від оподатковуваного прибутку, що перевищує 1,5 мільйона євро, 5% від оподатковуваного прибутку, що перевищує 7,5 мільйона євро, і 9% від оподатковуваного прибутку понад 35 мільйонів євро. Цей державний додатковий податок сплачується заздалегідь і розраховується як 2,5% і 4,5% від частини прибутку попереднього фінансового року, що перевищує 1,5 мільйона євро і 7,5 мільйона євро, до будь-яких перенесених збитків і ігнорування оподаткування групи.

Корпоративний податок за попередній фінансовий рік сплачується у 5-му місяці нового фінансового року. Але за замовчуванням підприємство-резидент зобов’язане здійснювати платежі в рахунок податку за поточний фінансовий рік, що підлягає сплаті в 7, 9 і 12 місяцях поточного фінансового року. Суми, що підлягають сплаті для бізнесу з річним оборотом менше ніж 0,5 млн євро, становлять 80% податку, нарахованого за попередній фінансовий рік, або 95%, якщо оборот вищий, за винятком того, що платіж, який необхідно сплатити до 12-го місяця, може можна пропустити, якщо сума податку поточного року не виправдовує цього. Потім до 5-го місяця нового фінансового року компанія або сплачує надлишок податку, або отримує відшкодування за будь-який надлишок.

Звільнення від участі та іноземний податковий кредит

Корпоративний податок не стягується з дивідендів і приросту капіталу, отриманих від участі понад 10% в інших компаніях, як португальських, так і іноземних (звільнення від участі) за певних умов.

Кредит надається для податку на прибуток, сплачений за кордоном, або частки корпоративного податку, що відповідає іноземному оподатковуваному доходу, залежно від того, що є найнижчим, що обмежується сумою податку, сплаченого за кордоном відповідно до застосовної угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Приріст капіталу

Як правило, приріст капіталу включається в оподатковуваний прибуток, а втрати капіталу можуть бути вираховані з нього, але 50% знижка може бути отримана, якщо загальна сума надходжень від продажу реінвестується в попередньому фінансовому році або до кінця другого наступного фінансового року. фінансового року при придбанні, виробництві або будівництві матеріальних основних активів або неспоживних біологічних активів і використовуються для господарської діяльності суб’єкта-покупця (акції виключені, а також, з 2017 року, інвестиційна нерухомість).

Інвестиційні стимули

Існує кілька податкових пільг для інвестування, доступних португальським підприємствам, і вони можуть бути використані для підвищення ефективної ставки корпоративного податку.

Спеціальні тарифи для МСП

Ставка корпоративного податку в розмірі 17% стягується з перших 25 000 євро прибутку, отриманого малим і середнім підприємством, тобто підприємством з оборотом менше 50 мільйонів євро, а прибуток, що перевищує цей поріг, оподатковується за стандартною ставкою. Ця початкова ставка може становити лише 12,5% у деяких регіонах із низькою щільністю населення та внутрішніх регіонах.

Податок на додану вартість (ПДВ)

Правила ПДВ відповідають правилам ЄС, а в континентальній Португалії діють такі ставки: знижена ставка 6%, проміжна ставка 13% і стандартна ставка 23%. Підприємства, які здійснюють оподатковувані поставки, зобов’язані зареєструватися та обліковувати ПДВ, якщо їхній річний оборот перевищує 10 000 євро. Декларації з ПДВ необхідно подавати щомісяця, за винятком випадків, коли підприємства, зареєстровані платниками ПДВ, оборот яких не перевищує 650 000 євро, можуть обирати щоквартальні декларації.

Додаткові податки

Також можуть застосовуватися такі додаткові податки:

 • У деяких муніципалітетах стягується місцевий додатковий податок (Derrama) у розмірі до 1,5% від оподатковуваного доходу до вирахування будь-яких доступних перенесених податкових збитків. Місцевий додатковий податок нараховується та сплачується під час подання декларації CIT.
 • Застосовується державний додатковий податок (Derrama Estadual) (до вирахування будь-яких доступних перенесених податкових збитків) за такими ставками:
 • 3% застосовуються до оподатковуваного прибутку, що перевищує 1,5 мільйона євро до 7,5 мільйонів євро.
 • 5% застосовуються до оподатковуваного прибутку, що перевищує 7,5 мільйонів євро і не перевищує 35 мільйонів євро.
 • 9% застосовується до оподатковуваного прибутку, що перевищує 35 мільйонів євро.

Державний додатковий податок стягується з платників податків-резидентів, які ведуть комерційну, промислову або сільськогосподарську діяльність, а також з нерезидентів, які мають ПП у Португалії. Державний податок сплачується трьома частинами.

Регіональний додатковий податок (Derrama Regional) застосовується в автономному регіоні Мадейра та в автономному регіоні Азорські острови за такими ставками:

 • 2,1% застосовується до оподатковуваного прибутку, що перевищує 1,5 мільйона євро до 7,5 мільйонів євро.
 • 3,5% застосовуються до оподатковуваного прибутку, що перевищує 7,5 мільйонів євро до 35 мільйонів євро.
 • 6,3% застосовуються до оподатковуваного прибутку, що перевищує 35 мільйонів євро.

Представництво в податкових органах Португалії від ЮФ «Приходько та партнери» – включає консультування, оформлення всієї необхідної документації відносин з податковими органами Португалії та ЄС з питань оподаткування.

Що входить в обов’язки податкового юриста ЮФ «Приходько та партнери»:

 • Консультації з податків у Португалії
 • Розрахунок податків в Португалії
 • Підготовка податкової документації в Португалії
 • Податкове представництво в Португалії
 • Врегулювання податкових спорів у Португалії

Скільки коштує податкова консультація в Португалії? Залиште свій номер телефону і наші спеціалісти зв’яжуться з вами.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз у Португалії?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація з ПДВ?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна консультація CIT?

Так
Ні

5 питання

Вам потрібна консультація з ПДФО?

Так
Ні

6 питання

Вам потрібна консультація щодо ZUS?

Так
Ні

7 питання

Вам потрібна консультація щодо всіх податків?

Так
Ні

8 питання

Вам терміново потрібна консультація?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація