"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Відновлення водійського посвідчення за кордоном

Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Питання відновлення водійського посвідчення за кордоном дедалі частіше актуальним для наших співгромадян, оскільки транспортний засіб на сьогодні є невідʼємним атрибутом сучасного життя. В Україні для керування транспортним засобом потрібно водійське посвідчення, що підтверджує відповідні навички громадянина для водіння. Проте, на практиці часто виникають проблеми, коли особи втрачають своє водійське посвідчення або в нього закінчується термін дії та в цей час вони перебувають за кордоном.

Виникає питання, що робити в такій ситуації. В чому і наявна актуальність розгляду обраної тематики.

 

Яка процедура відновлення посвідчення водія за кордоном?

Якщо особа бажає відновити посвідчення, то в такому випадку їй особисто необхідно звернутися до відкритого представництва державного підприємства “Документ”, що знаходиться за кордоном із таким пакетом документів:

 • заява від особи про бажання замінити своє посвідчення на нове. В ній також потрібно вказати підставу заміни посвідчення;
 • паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує вашу особу (наприклад, закордонний паспорт тощо);
 • РНОКПП;
 • старе посвідчення, яке підлягає обміну;
 • документ, що підтверджує зміну особистих даних (якщо це є підставою для заміни посвідчення).

Працівники державного підприємства “Документ” отримують вищезазначений пакет документів та оформлюють подану заявку. Її розглядом буде займатися адміністратор сервісного центру МВС, що знаходиться на території України та прийматиме кінцеве рішення про задоволення заяви.

Якщо рішення буде позитивним, то за кордоном особі друкують на спеціальному бланку новий документ (посвідчення водія), а старий – вилучають.

Зазвичай заявку опрацьовують протягом одного, проте це за умов, що відсутня черга в сервісному центрі та немає ніяких інших форс-мажорних обставин (наприклад, обстрілів приміщення під час повітряної тривоги в Україні).

Вартість обміну посвідчення становить від 100 євро (95 євро послуги ДП “Документ” + 295 грн за обмін посвідчення), але це залежить від країни, де буде здійснюватися обмін, тому ціна може різнитися. Крім того,  до ДП “Документ” потрібно буде зʼявитися не тільки для особистої подачі документів, а й для отримання нового посвідчення водія.

Важливо!  Якщо посвідчення водія в Україні було видано до 2013 року, то з метою додаткової перевірки його дійсності за місцем видачі буде проводитися запит-підтвердження у відповідні сервісні центри МВС. На практиці це може збільшити видачу водійського посвідчення до 5 днів.

 

В яких випадках водійське посвідчення потрібно замінювати?

Найчастішими випадками заміни водійського посвідчення є:

 • необхідність отримання водійського посвідчення європейського зразка, якщо ви збираєтесь проживати постійно за кордоном;
 • фізичне пошкодження посвідчення, повне чи часткове нечитання інформації, яка на ньому зображена;
 • у випадку зміни прізвища, імʼя, по батькові, статі або будь-яких інших персональних даних особи;
 • якщо закінчився термін дії тимчасового посвідчення водія. В Україні такий термін встановлюється розміром в 2 роки з дати видачі водійського посвідчення, а тому після його спливу необхідно здійснити заміну посвідчення на нове.

Чи можна відновити посвідчення водія, яке було загублене чи викрадене?

Механізм відновлення водійського посвідчення за кордоном на даний момент передбачає тільки відновлення посвідчення водія у випадках: закінчення терміну його дії, зміни паспортних даних, пошкодження посвідчення, або ж за бажанням власника отримати посвідчення сучасного зразка.

Це означає, що при собі потрібно мати хоч і пошкоджений, але старий зразок свого посвідчення, щоб була можливість отримати відновлене.

А у випадках втрати посвідчення або якщо воно було викрадене, то відновити його можна буде тільки на території України або у Туреччині місто Стамбул.

Порада! Потрібно відновити водійське посвідчення за кордоном? Звернення до юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери” допоможе ефективно вирішити дану ситуацію на практиці.

В яких країнах можна обміняти посвідчення водія на нове?

На сьогодні обміняти посвідчення водія, яке ви отримали в Україні можна за кордоном у таких країнах:

 • Польща – Варшава, Краків, Вроцлав, Гданьск;
 • Чехія – Прага;
 • Словаччина – Братислава;
 • Туреччина – Стамбул;
 • Німеччина – Берлін, Кельн;
 • Іспанія – Валенсія.

В майбутньому даний перелік країни повинен розширюватись, оскільки на сьогодні значна кількість біженців з України перебуває за кордоном, а це сприятиме збільшенню держав, де можна обміняти старе посвідчення на нове.

 

Чи підлягає обміну електронне посвідчення водія у “Дії” за кордоном?

В Україні електронне посвідчення водія є чинними, оскільки врегульовані правовими положення законодавства. Однак за кордон вони не регламентовані міжнародним законодавством.

Це означає на території інших держав воно є недійсним і для того, щоб мати можливість керувати транспортним засобом особі слід звернутися до державного підприємства “Документ”, де буде здійснений обмін електронного посвідчення на фізичне (пластикове).

В такому випадку воно буде визнаватися міжнародними законами за межами України та надаватиме право особі на керування транспортним засобом.

Чим може допомогти “Приходько та партнери”?

Юристи нашої компанії можуть зробити заміну посвідчення водія в Україні з пересиланням відповідних документів на вашу зазначену адресу. Від вас буде тільки потрібно 20 хвилин часу, провести оплату і все зроблять за вас під ключ.

Якщо вам потрібно відновити водійське посвідчення за кордоном, проте ви не знаєте куди потрібно звертатися та які документи подавати, то в такій ситуації обовʼязково звертайтесь до кваліфікованих юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда розуміється на подібних справах, адже має багаторічний досвід роботи з вирішення таких питань.

Крім того, звернення саме до нашої компанії гарантує вам отримання успіху, адже ми працюємо на результат для клієнтів. А тому не зволікайте!

Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи є у вас посвідчення водія в дії?

Так
Ні

2 питання

Чи є у вас зареєстроване місце проживання в Україні?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас ецп або дія підпис?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація