"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД РОЗБЛОКУВАННЯ КРИПТОАКТИВІВ

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

В останні роки криптовалюти, зокрема, Bitcoin та Ethereum отримали широке визнання, ставши не лише новою формою цифрових активів, але й важливими засобами зберігання та відправки грошових сум. І якщо позиція щодо «зберігання» активів у цифровій валюті може бути спірною, то для цілей відправки – це безспірно найзручніший та найшвидший спосіб, ще й практично безкоштовний у порівнянні з комісіями та лімітами банківських світових систем. 

Однак, разом зі зростанням попиту на криптоактиви виникають й потреби у юридичному супроводі та захисті, особливо РОз питань розблокування криптоактивів чи можливості повернення останніх. У цій статті ми розглянемо основні аспекти першопричин та наслідків зазначеного питання та чому юридичний супровід є необхідним, особливо на ранніх стадіях його виникнення.

Однією з головних переваг криптовалют є їх децентралізована природа, що означає відсутність центральних органів управління. Кожен користувач має унікальний приватний ключ, який дозволяє отримувати доступ до його криптоактивів. Проте, коли користувач втрачає свій приватний ключ або забуває його, це може призвести до неможливості отримати доступ до його криптоактивів.

Розблокування криптоактивів є достатньо складним процесом, оскільки це вимагає здійснення операцій у криптографічно безпечному середовищі.

Деякі з основних викликів, з якими стикаються спеціалісти, включають наступні:

  • легальність і визнання криптовалют.

У багатьох країнах існує недостатньо регулятивних положень, що стосуються криптовалют та їх використання. Юристи повинні мати експертизу місцевого законодавства у сфері криптовалют та з’ясовувати правовий статус криптовалют для забезпечення законності процесу розблокування.

  • технічна складність.

Технічна складність розблокування криптоактивів може бути викликом для осіб, які не мають достатнього поняття у криптографії та технічних аспектах криптовалют. В залежності від випадку, розуміння роботи блокчейн-технології та криптографічних алгоритмів є важливим для успішного супроводу процесу розблокування.

  • конфіденційність і безпека.

У процесі розблокування криптоактивів важливо забезпечити безпеку інформації клієнта з одночасним виконанням тих вимог, які розповсюджуються для регулювання віртуальних активів відповідного регіону.

Які є основні причини блокування цифрових активів клієнта сучасними біржами?

Блокування цифрових активів клієнта тією чи іншою біржею є поширеною практикою, яка може мати різні причини. Основні фактори, які призводять до блокування активів, включають наступні:

  • Відповідність законодавству та регулюванню.

Біржі криптовалют здебільшого підпорядковуються вимогам законодавства та регуляторних органів. Це означає, що вони повинні встановлювати та дотримуватися правил, які стосуються легальності джерел походження коштів, запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. У разі виявлення підозрілих або незаконних транзакцій біржі можуть заблокувати активи клієнта для подальшого розслідування та дотримання вимог законодавства.

  • Порушення правил біржі.

Біржі криптовалют мають власні правила торгівлі та використання платформи. Якщо клієнт порушує ці правила, наприклад, провадить маніпуляції ринком, використовує шахрайські методи або порушує політику безпеки, біржа може заблокувати його активи як санкцію або захист своєї платформи та інших користувачів.

  • Підозра на шахрайство або кіберзлочинність.

У світі криптовалют шахрайство та кіберзлочинність не є рідкістю. Біржі вживають заходів безпеки та моніторингу, щоб виявляти підозрілі активності. Якщо існує підозра на шахрайство, використання украдених активів або злочинну діяльність, біржа може прийняти рішення про блокування активів клієнта та повідомити відповідні правоохоронні органи.

  • Вимоги верифікації та безпеки.

Деякі біржі криптовалют мають процедуру верифікації, яка вимагає від клієнтів підтвердження своєї особи та джерел походження коштів. Якщо клієнт не пройшов верифікацію або надав недостатньо документів, біржа може тимчасово заблокувати його активи до отримання необхідних даних.

Важливо пам’ятати, що блокування цифрових активів клієнта біржами може мати тимчасовий, а в деяких випадках – невизначений в часі характер, і проводиться з метою забезпечення внутрішньої охорони, дотримання законодавства та регуляторних вимог. Крім того, кожна біржа має власні правила та процедури, які визначають умови та причини блокування активів клієнтів.

Проте, якщо у вас виникають сумніви щодо доцільності блокування ваших активів або відповідна біржа жодним чином не реагує на ваші звернення протягом тривалого часу, ситуація може сильно ускладнитися, якщо на ваші активи відбувся замах з умислом шахрайських дій щодо незаконного заволодіння останніми.

Нажаль, втрата криптоактивів в результаті шахрайських дій стає все дедалі розповсюдженою практикою. Оскільки криптовалюти мають децентралізовану природу і надають користувачам повний контроль над їх активами, повернення криптоактивів після втрати через шахрайські дії може стати справжнім викликом. В той же час, існують кілька аспектів та можливостей, які відповідні спеціалісти можуть залучити у процесі правового захисту.

Складова правоохоронної діяльності – ідентифікація та зв’язок з правоохоронними органами за наявності місцевого правового та технічного регулювання у відповідній юрисдикції.

У випадку шахрайських дій, коли криптоактиви були вкрадені або викрадені через кібератаки, співпраця з правоохоронними органами та кіберполіцією може бути необхідною.

Складова технічної можливості – аналіз блокчейн-транзакцій.

Блокчейн є публічним реєстром, в якому зберігається історія всіх транзакцій криптовалюти. Відповідні фахівці можуть провести аналіз блокчейн-транзакцій з метою можливості виявлення маршруту переказу активів та забезпечення усіх можливих ідентифікаційних заходів. Це може сприяти встановленню осіб, відповідальних за шахрайські дії, і допомогти в підтвердженні володіння активами або їх списанням.

Складова правових заходів – заходи проти шахраїв.

Залежно від юрисдикції та конкретних обставин, можуть бути застосовані правові заходи проти шахраїв з метою повернення криптоактивів.

Наприклад, у випадку недобросовісних криптобірж та їх володільців, ми збираємо наявну матеріально-технічну базу, докази, вивчаємо у відповідних джерелах усі наявні відомості щодо засновників та операційних менеджерів, обираємо юрисдикцію для звернення до суду та/або місцевих правоохоронних органів, подаємо процесуальні документи враховуючи правову специфіку місцевого законодавства та супроводжуємо процес до його завершення.

Таким чином, перш за все, після виникнення проблеми необхідно якомога швидше встановити причину, далі наш спеціаліст надає юридичне заключення щодо плану подальших дій та їх доцільності – адже алгоритми юридичного супроводу під час, наприклад, блокування коштів на біржі для встановлення походження коштів та здійснення шахрайських дій буде відрізнятися.

Окрім фактору оперативності, також існують об’єктивні обставини, в тому числі юрисдикція, можливість співпраці з правоохоронними органами та технічні можливості нашої команди.  Загалом, юридичний супровід вирішення зазначених вище питань вимагає поєднання знань в галузях криптовалюти та міжнародної нормативної бази, а також уміння адаптуватися до змінного регуляторного середовища.

Саме тому, Юридична компанія «Приходько та партнери» залучає колег з глибокими знаннями у галузі криптовалют, кібербезпеки, правового супроводу та досвіду роботи в більшій частині світу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваші кошти знаходяться на криптобіржі?

Так
Ні

2 питання

Ваші кошти заблоковані?

Так
Ні

3 питання

Ваші кошти списані?

Так
Ні

4 питання

Ви маєте підтвердження джерела походження коштів?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація